Najnowsze

Najnowsze

Miał być teren rekreacyjny, będzie zaplecze dla budowy gazociągu na Żeraniu. Mieszkańcy Białołęki protestują. "Park jest inwestycją długo wyczekiwaną przez ponad pięć tysięcy mieszkańców" - przekonują i zbierają podpisy pod petycją.

Właściciel i prezes Legii Warszawa Dariusz Mioduski w opublikowanym w środę oświadczeniu zaznaczył, że incydent z nocy z niedzieli na poniedziałek nie powinien mieć miejsca. "Atak kibiców na własnych piłkarzy jest zjawiskiem niewytłumaczalnym" - podkreślił.

Prawdopodobnie "przekleństwem" tego przedszkola jest atrakcyjne położenie. Budynek stoi w zielonym zagajniku, otoczony niskim płotem. Do tego nie ma kamer. - Młodzi ludzie lubią tu wieczorem wypić piwo. Później, w przypływie dobrego humoru, demolują przedszkole - opowiada Anna Deptuła, dyrektor placówki. I tak od miesięcy.

W okolicach stacji Warszawa Toruńska doszło do tragicznego wypadku. Pociąg pendolino śmiertelnie potrącił kobietę. - Siła uderzenia była tak wielka, że na razie nie jesteśmy w stanie określić jej wieku - powiedział prokurator. Wyjaśnianiem przyczyn zajmie się specjalna komisja Polskich Kolei Państwowych.

Nocny atak kibiców na piłkarzy Legii po powrocie drużyny z przegranego meczu z Lechem 0:3 odbił się szerokim echem także w chorwackich mediach. Swoją wersję wydarzeń przedstawił dyrektor techniczny legionistów Ivan Kepcija. - Wszyscy są zszokowani, że coś takiego miało miejsce - powiedział w rozmowie z gazetą "Jutarnji".

Budowa centralnego odcinka drugiej linii metra pochłonęła prawie 4,5 miliarda złotych, czyli 300 milionów więcej niż zakładano. - Zwyczajowo za opóźnienie w realizacji kontraktu zamawiający nakłada na wykonawcę karę, a nie dopłaca mu za przeciąganie inwestycji – oburza się radny Andrzej Kropiwnicki z PiS.

"Ewidentna wina kierowcy" kontra "wyskakujący znikąd szalony rowerzysta" - film, który opublikowaliśmy we wtorek budzi skrajne emocje czytelników. Nagranie oceniali goście programu "Wstajesz i wiesz" na antenie TVN24.