Najnowsze

Najnowsze

Pomnik generała Stanisława Sosabowskiego - twórcy i dowódcy 1. Samodzielnej Brygady Spadochronowej - odsłonięto w sobotę na Żoliborzu. Był to ostatni akcent obchodów 76. rocznicy sformowania brygady oraz Dnia Spadochroniarza.

Plac Zamkowy stał się w sobotę miejscem światowego eksperymentu. Przy kolumnie Zygmunta stawiły się osoby, by patrzeć sobie przez minutę w oczy.

Politycy Nowoczesnej poinformowali w sobotę, że złożą petycję do prezydent Warszawy ws. "problemów" Odolan, które wynikają z natężonego ruchu samochodów ciężarowych. Chcą wprowadzenia zakazu jazdy w wyznaczonych godzinach, stworzenia drogi technicznej i ograniczenia prędkości.

- Ogłaszamy konkurs dla polskich twórców na skomponowanie uroczystego poloneza z okazji 100-lecia niepodległości - powiedział dyrektor Orkiestry Sinfonia Varsovia Janusz Marynowski. - Wymogiem jest, aby polonez miał charakter użytkowy - podkreślił.

Trasa ekspresowa między Wyszkowem i Markami, a na niej czarny opel astra, którego tor jazdy dalece odbiega od prawidłowego. Auto porusza się wężykiem, zajeżdżając drogę innym pojazdom. Jadący za nim postanowił go zatrzymać, aby - jak tłumaczy - "nie stało się żadne nieszczęście".

Bielańscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do jednej z piwnic przy ulicy Przy Agorze. - Ich łupem padły miecze świetlne i dekoracje na przyjęcia - informują funkcjonariusze. Zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia.

"Kur…, szmato, dziwko. Z kim znowu idziesz się pie…" - tak, według świadków, zwracał się do swojej żony Zbigniew W. Zdarzało mu się zadzwonić do niej 30 razy w ciągu jednego dnia, tylko po to, by obrzucić ją wyzwiskami. Domowy dramat zakończył się tragedią.

Gdyby kilkuletnie dziecko miało tam wejść bez asysty, pewnie robiłoby to z duszą na ramieniu. Swoją drogą duszę mogłoby też zapewne wypatrzeć na którejś z półek. Są tu lalki z niemal wszystkich spektakli wystawianych przez Teatr Lalka. Do magazynów w podziemiach Pałacu Kultury i Nauki weszliśmy z kamerą.

W sobotę, chwilę po godzinie 6 rano, przy Dworcu Zachodnim doszło do pożaru samochodu osobowego. - Autem podróżowały dwie osoby, nic się im nie stało - poinformowała straż pożarna. Nagranie pożaru otrzymaliśmy na Kontakt 24. - Zgłoszenie w tej sprawie otrzymaliśmy o godzinie 6.05. Nasze działania trwały godzinę, w akcji brał udział jeden zastęp - powiedział Wojciech Kapczyński z Komendy Miejskiej Straży Pożarnej. Samochód, który spłonął to osobowy opel. - Kiedy przyjechaliśmy na miejsce pojazd był całkowicie objęty pożarem i spłonął doszczętnie - poinformował strażak. - W środku podróżowały dwie osoby, ale nic im się nie stało - dodał. Policja bada okoliczności zdarzenia.Jak napisał Reporter 24 prezes08, w rejonie dworca były utrudnienia w ruchu.Zobacz tez inne pożary samochodów, o których informowaliśmy na tvnwarszawa.pl: