Najnowsze

Najnowsze

Pod koniec lat 70. Universam Grochów zachwycał nowoczesnością. Ale szybko się starzał i już kilkanaście lat później nie przystawał do rzeczywistości. W kolejnej dekadzie, choć nie zmieniał się prawie wcale, zmieniło się jego postrzeganie. Już nie był anachroniczny, tylko rozczulająco oldskulowy. Nie ocaliło go to przed zburzeniem, za to doczekał się filmu biograficznego.

Wiceprezydent Warszawy Witold Pahl zaapelował do premiera Mateusza Morawieckiego, by ten wpłynął na podległych sobie ministrów i spowodował wznowienie przerwanych prac nad przygotowywanym od wielu miesięcy projektem tak zwanej "dużej" ustawy reprywatyzacyjnej.

Kwota, którą wyłudził Mikołaj S., była ogromna, dlatego też kara jest surowa. Sąd skazał właśnie "fałszywego policjanta". Mężczyzna oszukał seniorów na ponad 800 tysięcy złotych.

- Na stulecie niepodległości powinna rozpocząć się odbudowa Pałacu Saskiego - powiedział w "Spotkaniach z Zabytkami" wojewódzki konserwator zabytków. Stołeczny ratusz odpowiada jednak, że ten teren jest we władaniu miasta, a "wskrzeszenie" nie jest w tej chwili brane pod uwagę.

Ogromna awaria prądu sparaliżowała Mokotów. Z powodu odcięcia zasilania nie kursowało metro pomiędzy Wilanowską a Kabatami, a także tramwaje na Puławskiej w okolicach Wyścigów. Wielu mieszkańców nie miało światła, problemy były też w biurach i sklepach. Jak wytłumaczył dostawca energii, awarię spowodowało uszkodzenie kabla.

- W najbliższych tygodniach budynek dawnego szpitala dziecięcego przy Siennej zostanie pozyskany na siedzibę planowanego muzeum getta warszawskiego - poinformował wiceszef Ministerstwa Kultury Jarosław Sellin. Dodał, że to jeden z nielicznych budynków, który zachował się z terytorium getta.

Popełnienie ponad stu wyłudzeń pożyczek ze SKOK-u Wołomin oraz pranie brudnych pieniędzy zarzucono rolniczemu związkowcowi i byłemu posłowi Władysławowi S. Jak poinformowała Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga, akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu.