Najnowsze

Najnowsze

Dziewięć kobiet ukaranych za blokowanie marszu narodowców

Kobiety blokujące marsz narodowców 11 listopada zostały uznane za winne w "przeszkadzaniu w przebiegu niezakazanego zgromadzenia". Jest wyrok Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia w tej sprawie. Każda z obwinionych musi zapłacić 200 złotych grzywny i pokryć koszty sądowe.

Śledztwo w sprawie pobicia młodej Turczynki zawieszone

Prokuratura zawiesiła śledztwo dotyczące napaści na 14-letnią Turczynkę. Do ataku doszło w lutym tego roku, w Warszawie. Zarówno premier, jak i minister spraw wewnętrznych i administracji zapewniali wtedy, że "nie ma miejsca na rasizm w Polsce". - Nikt nic nie słyszał, nikt nic nie wie z naszych stałych kontaktów w półświatku - przyznają w rozmowie z tvn24.pl rozmówcy z policji, pytani o postępy w "prestiżowej", jak określali ją funkcjonariusze, sprawie.

Kandydaci przepytywani przez dzieci. Nowy program w TVN24

To było nietypowe spotkanie i jeszcze bardziej zaskakujące odpowiedzi. W roli pytających tym razem nie dziennikarze, a dzieci ze szkoły podstawowej. W roli przepytywanych wystąpili Rafał Trzaskowski i Patryk Jaki. Kandydaci na prezydenta Warszawy pojawili się w nowym programie TVN24 "Klasa". Jak sobie poradzili, dowiemy się w sobotę o godzinie 21.

Poprawiają bezpieczeństwo, a ograniczyli widoczność kierowcom

Miało być bezpieczniej dzięki światłom. A jest... skrzynka. Stanęła przy ulicy Stawki i mocno ogranicza widoczność kierowcom. Jak ocenia reporter tvnwarszawa.pl, może to prowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Okazuje się, że za instalację odpowiada deweloper, a urzędnicy zapowiadają, że w tym miejscu pojawi się sygnalizacja świetlna.

Firma budująca metro ma kłopoty. Jaki: II linia jest zagrożona

Budowa II linii warszawskiego metra jest zagrożona - uważa kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki. Taki wniosek wysnuł po ostatnich informacjach o poważnych problemach finansowych włoskiej firmy Astaldi, która ma budować ostatni odcinek metra na Bródno.

Wiele lat stała "pod nosem" urzędników. Nielegalna budka usunięta

Po latach urzędniczej "walki" udało się usunąć nielegalną budkę z alkoholem przy placu Bankowym. Jak pisze wicedyrektor stołecznego Biura Architektury i Planowania Przestrzennego, dosięgła ją "sprawiedliwa ręka Powiatowego Inspektora Budowlanego". "Żegnamy"- cieszy się.

Kontrowersyjna książka w szkole. Dzielnica się tłumaczy: to był upominek

"Młoda kobieto, nie kuś, nie prowokuj" – można przeczytać w książce, która trafiła do uczniów jednej z żoliborskich podstawówek podczas szkolnych warsztatów seksualnych. Fragmenty publikacji, jakie pojawiły się w mediach społecznościowych, wywołały oburzenie. Władze dzielnicy się tłumaczą: to nie był podręcznik, tylko upominek. Mowa o książce "Życie na maksa. Poradnik uczuciowo-seksualny".

Zmarł major Wacław Sikorski "Bocian"

W wieku 93 lat zmarł major Wacław Sikorski "Bocian", żołnierz Armii Krajowej i Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość", powstaniec warszawski, więzień polityczny PRL skazany na karę śmierci. Informację o jego śmierci potwierdziło PAP w środę Muzeum Powstania Warszawskiego.

Minister pomoże Jakiemu w budowie metra. "Nikt inny się nie zwrócił"

- Patryku, muszę cię zapewnić, że będziemy razem współpracować nad rozszerzeniem sieci linii metra - powiedział do kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. "Mam nadzieję, że pieniądze się znajdą, bez względu na to, kto wygra wybory" - skomentowała obecna prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz.

"Człowiek, który miał pogardę śmierci w oczach". Nieznane zdjęcia generała

"Guru" - tak o generale Zbigniewie Ściborze-Rylskim "Motylu" mówią powstańcy. Wspominają jego pewność, odwagę, ale i poczucie humoru. Mówią też o rozterkach, które przeżywał, gdy oskarżano go o współpracę z tajnymi służbami. - Odebrać dobre imię - to jest najgorsza kara dla człowieka o takiej przeszłości - podkreślają. Historię generała opowiada w programie "Czarno na białym" w TVN24 Daria Górka.

Zgasł ogień na Kopcu Powstania Warszawskiego

Zgaszeniem symbolicznego ognia na Kopcu Powstania Warszawskiego na Mokotowie zakończyły się we wtorek obchody 74. rocznicy powstańczego zrywu. Ogień pamięci płonął w tym miejscu przez 63 dni - tyle, ile w 1944 roku trwały walki na ulicach stolicy.

Co dalej z metrem i obwodnicą? Firma, która je buduje, ma kłopoty

Stołeczne władze wraz z wykonawcami prac zapewniły we wtorek, że kontrakty dotyczące budowy kolejnych stacji drugiej linii metra nie są zagrożone, a inwestycje są realizowane zgodnie z planem. Zapewnienia te mają związek z niepewną sytuacją finansową Astaldi - jednej z firm wykonawczych.