Najnowsze

Najnowsze

W ubiegłym roku do kasy Zarządu Dróg Miejskich wpłynęło ponad 94 milionów złotych z opłat w strefie płatnego parkowania. Kierowcy coraz rzadziej używają gotówki, wolą płatności kartą lub aplikacjami.

- Dwie sytuacje wpłynęły na to, że wszystkie pięć pasów ruchu stało w kilkukilometrowym korku - relacjonował w poniedziałek rano z trasy S8 Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl. Zablokowany był przejazd od strony Marek i Białołęki w kierunku Dworca Zachodniego.

Jeżeli wszyscy warszawiacy będą wiedzieli, po co Rafał Trzaskowski chce zostać prezydentem Warszawy, to będzie poważną kandydaturą, którą może Sojusz Lewicy Demokratycznej poprze - stwierdził w internetowej dogrywce "Jeden na jeden" w tvn24.pl Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD.

Blisko pół miliona złotych będzie kosztować nowy projekt przebudowy Kongresowej. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że jeden już powstał, a dotychczasowy remont pochłonął 10 milionów złotych. W tle spór sądowy z poprzednim projektantem i śledztwo prokuratury.

- Projekt dużej ustawy reprywatyzacyjnej został zwrócony Ministerstwu Sprawiedliwości do dopracowania - poinformował Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów, który zajmował się dokumentem w ostatnich dniach. Wątpliwości wzbudziły m.in. generowane przez ustawę koszty i krąg osób uprawnionych do rekompensaty.

Właśnie minęły cztery miesiące od uruchomienia objazdowej akcji ratowniczej skierowanej do bezdomnych. Uliczny Patrol Medyczny dotarł w tym czasie do około 130 lokalizacji w różnych częściach Warszawy i pomógł potrzebującym. "Wielokrotnie były to miejsca trudno dostępne i zapuszczone" - podkreślają strażnicy w komunikacie.

Są odwołania do warunków trwającego przetargu na obsługę miasta 50 przegubowcami. Skarżą się dwaj przewoźnicy: Mobilis i Europa Express City. Przedmiotem odwołań jest między innymi wprowadzone przez miasto uprzywilejowanie pojazdów gazowych. O sprawie informuje portal transport-publiczny.pl.

Coś, co niektórym kojarzy się jako zabawa z psem, ma też swoją odmianę w sporcie drużynowym. W Warszawie dobiegają właśnie końca rozgrywki we frisbee. Kamera TVN24 obserwowała "latających" za dyskiem zawodników.

- Warszawski ratusz nie zrobił de facto nic przez osiem lat, żeby uczcić ofiary - mówił w programie "Kawa na ławę" TVN24 Jacek Sasin z Prawa i Sprawiedliwości. W ten sposób odniósł się do rozpoczętej budowy pomnika na placu Piłsudskiego. - Wszystko musicie robić z naruszeniem prawa - odpowiadał Rafał Trzaskowski, kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta stolicy.

Buspas na Puławskiej, a także mostach: Grota-Roweckiego i Gdańskim – z takimi propozycjami wyszedł jeden z miejskich radnych. Władze stolicy wyjaśniają, która z tych opcji wchodzi w grę, a które nie.

- Pomnik byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego nie zostanie postawiony na rocznicę katastrofy smoleńskiej. 10 kwietnia zostanie postawione coś w rodzaju cokołu, postumentu, który będzie symbolizował ten pomnik - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński w sobotę podczas obchodów 94. miesięcznicy smoleńskiej.

Czasami samochody się psują i odmawiają posłuszeństwa - wiadomo. Najczęściej zepsute auta się naprawia i znowu można nimi jeździć. Niekiedy zdarza się, że zepsuty samochód przechodzi autonaprawę - to znaczy naprawia się sam. Tak przynajmniej wyglądała scena, którą zaobserwował nasz reporter. Ocenę pozostawiamy czytelnikom.