Najnowsze

Najnowsze

Kukiz'15 rozpoczął budowę lokalnych struktur w Warszawie. Do wyborów samorządowych chcemy iść w koalicji z ruchami miejskimi - powiedział PAP wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15). Dodał, że głównymi tematami kampanii będą transport i smog.

Projekt ścieżki spacerowo-rowerowej od mostu Łazienkowskiego do okolic mostu Siekierkowskiego miał być gotowy w zeszłym roku. Nie udało się. Teraz Zarząd Zieleni ogłosił kolejny przetarg.

Do końca lutego można starać się o dotację z budżetu województwa mazowieckiego na renowację obiektów wpisanych do rejestru zabytków. W puli znajduje się 5 milionów złotych. O wsparcie może starać się każdy właściciel zabytku - poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Dwa samochody osobowe zderzyły się w piątek wieczorem na Ursynowie. Nasz reporter ostrzegał przed utrudnieniami.

Jedni twierdzili, że chodzi o swobodę w organizowaniu uroczystości państwowych, inni tłumaczyli, że o procedury administracyjne i o to, "żeby pisma nie krążyły". Przypomnijmy, jak decyzje o przejęciu placu Piłsudskiego jeszcze w listopadzie komentowali politycy partii rządzącej.

- Takie "szeryfowanie" nie powinno mieć miejsca, przede wszystkim na trasach wylotowych. Są to zawodowi kierowcy, którzy dokładnie wiedzą, jak się zachować - mówi Piotr Świstak z wydziału prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Dziewczynka przyjechała do Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku ze szkolną wycieczką. Pracownicy obiektu nie chcieli jej wpuścić ze względu na obco brzmiące nazwisko. Rzecznik placówki naukowej przeprosił już za incydent i przyznał, że do sytuacji "nie powinno dojść".