Najnowsze

Najnowsze

I starsi, i młodsi mogli mogli spróbować swoich sił w… stolarce. Specjalne rodzinne warsztaty zostały zorganizowane na Ursynowie. - To dobry sposób rozwój umiejętności manualnych, a przy okazji pobudzenie wrażliwości na los ptaków - przekonywali organizatorzy. Efektem końcowym pracy miał być bowiem karmnik.

Komisja weryfikacyjna oficjalnie zyskała już nowe uprawnienia, między innymi możliwość zatrzymania i doprowadzenia na posiedzenia świadków decyzją prokuratora okręgowego oraz zwiększenie kar grzywny - nawet do 30 tysięcy złotych - za niestawiennictwo przed komisją.

Scenariusze 45-sekundowych spotów przyjmują organizatorzy konkursu na okolicznościowe filmy z okazji 74. rocznicy Powstania Warszawskiego. Zgłoszenia można wysyłać do 12 marca. Wyniki konkursu poznamy 24 marca.

Minister sprawiedliwości powołał w piątek na wiceprezesów Sądu Rejonowego dla miasta stołecznego Warszawy sędziego Stanisława Zduna i sędzię Aleksandrę Ziółkowską-Majkowską.

Zapowiadali, że będzie mediateka, później stwierdzili, że stworzą tam urząd, ostatecznie wrócili do pierwszego pomysłu. Władze Śródmieścia zapowiadają, że jeszcze w tym roku przy Marszałkowskiej powstanie multimedialna biblioteka. Jak obiecują urzędnicy, w środku będą żywa roślinność, kuchnia i stanowiska komputerowe.