Najnowsze

Najnowsze

W samym centrum Warszawy, tuż obok wejścia do stacji metra Centrum, żyją szczury. Gdy zapada zmrok, szkodliwe gryzonie ruszają na poszukiwanie jedzenia. Z kamerą pojechał tam reporter tvnwarszawa.pl.

Komisja weryfikacyjna przeprowadziła w czwartek wieczorem dwie rozprawy odwoławcze w sprawach nieruchomości przy ulicach Nowogrodzkiej 6a oraz Nabielaka 9. W odwołaniach zawnioskowano o ponowne rozpoznanie tych spraw przez komisję.

Przejeżdżając ruchliwą ulicą Spacerową natrafia się na intrygujący obrazek. To kamienica, która wygląda jak przekrój budynku naszkicowany w książce z ciekawostkami dla dzieci. Wyraźnie zaznaczone miejsca, gdzie były podłogi poszczególnych pięter, po boku przebiega zygzak klatki schodowej.

"Ochota na kota" - pod tą nazwą pod koniec maja przy ulicy Grójeckiej zacznie działać dom adopcyjny. W czwartek władze Warszawy podpisały także porozumienie o współpracy z Górą Kalwarią w ramach przeciwdziałania bezdomności zwierząt.

Wojewoda mazowiecki zarejestrował trzecie, po miesięcznicach i Marszu Niepodległości, zgromadzenie cykliczne w stolicy. Chodzi o rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego na placu Zamkowym. Rejestracja obowiązuje do 2021 roku. O sprawie poinformował portal OKO.press.

- Były spore utrudnienia na skrzyżowaniu alei Niepodległości i ulicy Wawelskiej oraz w alei Lecha Kaczyńskiego - ostrzegał reporter tvnwarszawa.pl Lech Marcinczak.