zwierzęta

zwierzęta

Stado żubrów zostanie założone w Puszczy Rominckiej na Mazurach. - Będą to osobniki, które rokują na założenie nowego, silnego i zdrowego stada - powiedział rzecznik prasowy Lasów Państwowych w Białymstoku Jarosław Krawczyk.

Kobieta spacerując z dwoma psami po parku w czeskiej Pradze nagle zauważyła, że jednego ze zwierząt zabrakło przy jej boku. Wołanie nie przynosiło jednak rezultatu, dlatego przerażona zadzwoniła do straży miejskiej.

Pracownicy ratusza w tureckim mieście Nevsehir byli bardzo zaskoczeni, gdy wczesnym rankiem w poniedziałek zobaczyli w okolicach budynku owcę, kozę i trzy jagnięta. Zwierzęta atakowały przechodniów i goniły urzędników. Ich właściciel stwierdził, że musiały wydostać się z pastwiska z powodu otwartej przez wiatr furtki.

Zespół brytyjskich naukowców wyruszy w misję na południowy Atlantyk. Ich celem będzie zbadanie olbrzymiej góry lodowej, która nieuchronnie zbliża się w kierunku Georgii Południowej. Jeżeli czarny scenariusz się spełni, a masa lodu uderzy w wyspę, będzie oznaczać to ogromne problemy dla żyjących tam wielu gatunków zwierząt.

Na Hawajach doszło do śmiertelnego wypadku. 56-letni mężczyzna został zaatakowany przez rekina. Zwierzę odgryzło też fragment jego deski.

Nietypowa akcja strażaków w Karczewie (województwo mazowieckie). Uratowali młodą sarnę, która utknęła w przęśle ogrodzenia.

Miliony wyświetleń na samym TikToku ma popularne w sieci wideo, na którym kameleon zmienia barwę w miarę wspinania się po różnokolorowych kredkach. "Gdyby to było możliwe, chciałabym mieć kameleona i tylko różowe dekoracje w terrarium" - skomentowała jedna internautka. Ale to nie jest możliwe: kameleon nie zmienia barwy w zależności od tła, a wideo jest przerobione.

Niemal doskonale zachowany szkielet wieloryba sprzed kilku tysięcy lat został znaleziony w Tajlandii. Miejsce jego położenia może dać odpowiedź, jak w przeszłości zmieniał się poziom morza. Może także wskazać, które miejsca zostaną zalane w przyszłości w wyniku podnoszenia się poziomu oceanów - podkreślają naukowcy.

Myszojeleń przyszedł na świat we wrocławskim zoo. Już same narodziny są wielkim wydarzeniem, ponieważ to jeden z najbardziej zagrożonych wyginięciem gatunków. A to, że moment ten udało się sfilmować, ogród określił jako sensację. - Nikt wcześniej nie widział, jak przebiegają narodziny, czy matka chowa się na czas porodu, czy rodzi na stojąco, ile trwa poród. Dzięki nagraniu na większość pytań znamy odpowiedź - przekonuje prezes placówki Radosław Ratajszczak.

Próba przeskoczenia przez ogrodzenie dla jeleni, łosi czy saren nie zawsze kończy się szczęśliwie. Naukowcy zwracają uwagę, że ostre elementy płotów są dla nich śmiertelnym zagrożeniem, zwierzęta bowiem często giną w męczarniach, zawieszone na nich. Eksperci zwracają uwagę na potrzebę zmiany przepisów. To miałoby pozwolić uniknąć takich zdarzeń.