USA

USA

Kilkanaście samochodów porwała lawina błotna, która zeszła koło Manitou Springs w amerykańskim stanie Kolorado. To skutek ulew, które rozmiękczyły biegnącą wzdłuż drogi skarpę. Służby ostrzegają przed kolejnymi podtopieniami i osunięciami gruntu, które mogą zagrozić domom w regionie.

Żona sekretarza stanu USA Johna Kerry'ego trafiła do szpitala w Bostonie. Lokalne media podają, że Teresa Heinz Kerry jest w stanie krytycznym, ale stabilnym.

Kilkadziesiąt odtajnionych dokumentów z archiwów amerykańskiego wywiadu rzuca światło na jedną z największych zagadek izraelskiego programu jądrowego. Skąd Państwo Żydowskie zdobyło uran niezbędny do rozpoczęcia prac nad bombami? Okazuje się, że źródłem tajnych dostaw była Argentyna.

Ofiary śmiertelne, rzesze hospitalizowanych. Na prawie całym zachodzie USA jest (i będzie) rekordowo gorąco. Najtrudniejsza sytuacja panuje w Las Vegas.

Fala rekordowych upałów nawiedziła zachodnie stany USA. Według piątkowych zapowiedzi meteorologów, podczas weekendu temperatury jeszcze wzrosną, do poziomu zagrażającego zdrowiu ludzi.

Zerwane linie energetyczne spadały m.in. na budynki i drzewa przez co wybuchały pożary. Groźne nawałnice przeszły przez dwa hrabstwa w stanie Kansas zostawiając po sobie katastroficzny krajobraz.

Policja w Ohio poinformowała, że prowadzi śledztwo w sprawie śmierci dwóch braci, których zwłoki znaleziono w domu ich dziadków. Chłopcy zostali zastrzeleni. Policja nie podaje innych szczegółów sprawy.