prognoza

prognoza

Przez kilka najbliższych dni nie uwolnimy się od opadów śniegu. Padać - i to mocno - będzie w całym kraju. Nadciągnie także odwilż. Pod koniec tygodnia na zachodzie padający śnieg zamieni się w opady deszczu i deszczu ze śniegiem.

Większość alpejskich kurortów w środę może liczyć na opady świeżego śniegu. Białą jazdę w słońcu będzie można uprawiać jedynie we Włoszech. W Austrii trzyma silny mróz.

Środa nie będzie najlepszym dniem na białe szaleństwo w polskich górach. Opady śniegu, które chwilami mogą być intensywne, będą ograniczać widoczność i psuć przyjemność z jazdy.

W poniedziałek spodziewamy się przelotnych opadów śniegu. Mróz nie powinien przekraczać -9 st. Celsjusza, a wiatr będzie słaby i umiarkowany. Choć warunki pogodowe będą dużo mniej uciążliwe niż w ciągu ostatnich dni, nasze samopoczucie nie będzie najlepsze.

Nieuchronnie zbliża się ocieplenie. Dzisiejsza temperatura maksymalna – choć to niewiarygodne – wyrażała się na ogół jedna cyfrą. Wyjątkami były Białystok z -12 st. C i Rzeszów z -10 st. C.

W niedzielny poranek kierowcy muszą uważać na mgły i szadź, od której nawierzchnia dróg robi się śliska. Jednak w ciągu dnia słońce osuszy drogi i warunki do jazdy będą dobre. W większości kraju będzie pogodnie, jedynie na Pomorzu Zachodnim może trochę poprószyć.

Choć niedzielny poranek jest zamglony, reszta dnia w większości kraju będzie pogodna. Tylko na Pomorzu i Mazurach popada śnieg. Będzie dość mroźno, a ciśnienie zacznie spadać.

Alpy tej niedzieli będą słoneczne. Pochmurne niebo i opad śniegu czekają na wypoczywających tylko w kilku miejscowościach, m.in. w Madonnie, Livignio, Trydencie, Kaprun i Soelden. Będzie też zimno, termometry pokażą nawet do -20 st. C w austriackiej części gór.

W niedzielę nawet w najcieplejszym momencie dnia czeka nas jeszcze mróz poniżej -10 st. Potem temperatury wzrosną, ale cały kraj znajdzie się w strefie opadów śniegu. Szczególnie intensywnie będzie padać w środę. Pojawią się też silniejsze porywy wiatru.

Czeka nas słoneczny, ale zimny dzień. Najniższe temperatury będę na wschodzie kraju, tam słupki na termometrach nie wzrosną powyżej -14 stopni. Na południowym wschodzie odczucie chłodu będzie dodatkowo wzmagał wiatr.