prognoza

prognoza

W czwartek pogoda będzie sprzyjać narciarzom w Beskidach, Tatrach i Bieszczadach. Na wielu trasach przybędzie świeżego śniegu, ale pokaże się też słońce. W Sudetach śniegowi będzie towarzyszyć deszcz, ale również na tamtejszych stokach utrzymają się dobre warunki.

W czwartek na alpejskich szlakach nie ma co liczyć na dużo słońca. Rozpogodzenia pojawią się tylko w niektórych ośrodkach francuskich i włoskich. Dominować będą opady śniegu i śniegu z deszczem.

W Dzień Kobiet na romantyczny spacer w słońcu będą mogli się wybrać tylko mieszkańcy wschodniej Polski. Na pozostałym obszarze kraju atmosferę tego szczególnego dnia zepsują opady i niskie temperatury. Z biegiem tygodnia nie przestanie padać, jednak temperatura będzie wzrastać - w niedzielę 11 marca sięgnie nawet 11 st. Celsjusza.

W środę na alpejskich trasach narciarskich będzie bardzo słonecznie. Narciarzy czeka ciepły dzień, bo mróz utrzymuje się już tylko w nielicznych wyżej położonych kurortach francuskich i szwajcarskich. Niżej będzie nawet do 13 stopni.

Góry dają dziś świetną okazję do jazdy na nartach czy desce, ale turyści, którzy chcą wybrać się na szlak powinni być ostrożni. Słońce daje złudną nadzieję na dobre warunki do pieszej wędrówki. TOPR ostrzega, że po chwilowym ociepleniu w góry powróciły mrozy, tworząc na ścieżkach grubą warstwę lodu.

Środa w Alpach będzie raczej pochmurna z opadami. W większości ośrodków spadnie śnieg, ale popada też deszcz ze śniegiem. rozpogodzenia pojawią się w nielicznych miejscach.

Pogodny dzień będzie sprzyjać podróżującym po drogach w całym kraju. Jedynie na południowym wschodzie może poprószyć śnieg. W tych miejscach kierowcy powinni zachować większą ostrożność.

Słonecznie będzie w całym kraju, jedynie na wschodzie pojawią się chmury przynoszące słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od -2 st. C na wschodzie do 6 st. C na zachodzie. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z północy i wschodu.

Na Alpejskich stokach w poniedziałek spadnie sporo świeżego śniegu. W niektórych miejscach może popadać śnieg z deszczem. Będzie trochę chłodniej niż w ostatnich dniach: temperatury nie przekroczą 5-6 stopni.

Narciarzy w polskich górach czeka udany dzień. Na stokach przeważać będą dobre i bardzo dobre warunki. Nie zabraknie słońca, a pogodne niebo w wielu miejscach pozwoli podziwiać piękne widoki.

Przez najbliższe dwa tygodnie pogoda będzie się robić coraz bardziej wiosenna. Według prognozy długoterminowej czeka nas spore ocieplenie. Już pod koniec tego tygodnia będziemy mogli liczyć na dodatnie temperatury w całym kraju. W połowie miesiąca natomiast w najcieplejszych miejscach termometry pokażą nawet 15 stopni C.

Mamy dobrą wiadomość dla zmęczonych mrozami. - W czwartek ostatni raz w tym sezonie, w Polsce temperatury spadną zdecydowanie poniżej 0 st. C. Pogoda w marcu będzie mieszana, ale ciężka zima już nie wróci - powiedziała Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk TVN Meteo.