prognoza

prognoza

W poniedziałek narzekać będą uczuleni na pylące trawy i sosny. Stężenie pyłków tych roślin będzie wysokie i bardzo wysokie praktycznie na terenie całego kraju.

Podróżujący w niedzielę na większości dróg mogą spodziewać się dobrych warunków. W pasie od Ziemi Lubuskiej przez centrum po północny wschód jazdę mogą jednak utrudniać przelotne opady. Na Podlasiu kierowcy powinni się przygotować na burze z silnym wiatrem.

Wyż znad Skandynawii zapewni pogodne niebo przez większość niedzieli, chociaż lokalnie w różnych miejscach kraju mogą zdarzyć się przelotne opady. Mieszkańcy Podlasia powinni przygotować się na burze, którym może towarzyszyć silny wiatr. Temperatury powinny zadowolić tych, którzy nie lubią upałów - na termometrach nie zobaczymy więcej niż 23 stopnie.

Sosna sprawi, że alergicy nie zaliczą niedzieli do udanych. To właśnie za sprawą pyłków tego drzewa będą kichać oraz ocierać załzawione oczy.

Pomorskie kurorty położone na Wybrzeżu w niedzielę będą pogodne, ale dość chłodne. Najcieplejsze okażą się Gdańsk, Gdynia i Sopot, ale i tam ma być tylko 19 st. C. We Władysławowie najzimniej - tylko 13 st. C.

Układ wysokiego ciśnienia znad Skandynawii zagwarantuje pogodny, słoneczny dzień prawie w całym kraju. Jedynie na południowym wschodzie mogą przechodzić przelotne opady i burze. Tych, którzy nie lubią upału, powinny zadowolić temperatury oscylujące wokół 20 st. C.

Ci którzy tej nocy wybierają się w podróż, powinni przygotować się na gorsze warunki drogowe. W większości kraju jazdę będą utrudniać przelotne deszcze i burze z porywistym wiatrem. Na suche drogi spokojną noc kierowcy mogą liczyć tylko na północnym wschodzie kraju.

W środę od wczesnych godzin porannych możemy liczyć na sporą dawkę słońca. Słupki rtęci szybko będą piąć się w górę, by miejscami sięgnąć 30 st. C. Jednak już w drugiej części dnia wzrośnie zachmurzenie i zaczną pojawiać się opady deszczu oraz burze. Będzie grzmieć i padać wszędzie poza południowo-wschodnią Polską.

Na Mazurach kolejny dzień we znaki będą się dawać przelotne deszcze. W czasie rozpogodzeń natomiast pogoda będzie sprzyjała opalaniu - niektóre ośrodki odnotują nawet 27 stopni. Wiatr z północnego wschodu powieje z prędkością 22-26 km/h.

Sosna, dąb i grzyby mikroskopowe to alergeny, które będą najbardziej dokuczliwe w środę. Uczuleni mogą odczuwać ich wpływ mocniej ze względu na suche powietrze i wysokie temperatury. Po południu nieco ulgi przyniosą im przelotne opady i burze.

Gorący wtorek - podczas którego temperatura sięgnie nawet 29 st. Celsjusza - niektórym z nas zmącą przelotne deszcze i burze. Uwaga! Tym drugim mogą towarzyszyć gradobicia.