prognoza

prognoza

W piątek Alpy będą słoneczne, śniegu narciarzom nie zabraknie, a jedną z niższych temperatur pokażą termometry w Chamonix, gdzie słupki rtęci pokażą 2 st. C. W większości kurortów pokażą jednak wartości powyżej 10 st. C. We włoskich i austriackich mogą wynosić nawet do 22 st. C.

Do Polski od zachodu wkracza wyżowa pogoda. Przyniesie nie tylko ciepło i sporo słońca, ale też meteorologiczne niespodzianki. W nocy temperatura może wciąż spadać poniżej zera, a amplituda wyniesie nawet 10 st. C.

Para tropikalnych cyklonów czyha na północ od Australii. Synoptycy ostrzegają, że już wkrótce żywioły zaczną przesuwać się na ląd, gdzie wyrządzą poważne szkody. Może dojść do ponownego zalania kraju.

Dobry dzień czeka narciarzy na alpejskich stokach. We wszystkich kurortach będzie bardzo słonecznie. Temperatury prawie wszędzie będą dodatnie, a w Veysonnaz termometry pokażą nawet 19 st.

W ciągu najbliższej doby Polska będzie na skraju wyżu. Napłynie nieco chłodniejsze i wilgotne powietrze polarno-morskie (PPm) znad Finlandii.

Front atmosferyczny zalegnie nad Polską południowo-wschodnią. Słabe opady deszczu mogą wystąpić także na Suwalszczyźnie i na Mazurach. Przejasni się na zachodzie i na północy kraju.

Dobra pogoda czeka dziś mieszkańców północy i zachodu, gdzie szykują się spore przejaśnienia. Z kolei opady deszczu szykują się na przeciwległym krańcu Polski, na południowym-wschodzie. Biomet będzie niekorzystny, ciśnienie z tendencją spadkową.

Poniedziałek będzie sprzyjać kierowcom podróżującym po wschodnich województwach Polski. Tam warunki drogowe będą dobre. Natomiast na zachodzie, w centrum i na północy jazdę utrudnią opady deszczu.