prognoza

prognoza

Prognoza pogody na dziś: lato jeszcze nie daje za wygraną

Piątkowa aura może być nieco kapryśna. Niebo okresami przysłonią chmury, ale według synoptyków możemy też liczyć na sporą dawkę słońca. Dopiszą temperatury, które na zachodzie i południu kraju zbliżą się do 20 st. C, oraz warunki biometeorologiczne.

Prognoza pogody na weekend: bardzo ciepło, ale miejscami pokropi

Nadchodzący weekend warto wykorzystać na spacery i wycieczki. Choć miejscami może przelotnie padać, a w niedzielę nawet zagrzmieć, wypoczynkowi w plenerze będą sprzyjały wysokie jak na koniec października temperatury. W przyszłym tygodniu takich warunków już nie będzie, bo ma się zdecydowanie ochłodzić.

Od poniedziałku solidne ochłodzenie. "Będzie to powrót do normalności"

Chociaż końcówka października przyjemnie zaskoczyła wysokimi temperaturami, takie warunki nie utrzymają się do ostatnich dni miesiąca. W przyszłym tygodniu trzeba będzie przeprosić się z cieplejszymi kurtkami i szalikami. - Ta niedziela będzie taką granicą w pogodzie, dość radykalną - zapowiada prezenter TVN Meteo Tomasz Wasilewski.

Prognoza pogody na pięć dni: czeka nas niezwykłe ocieplenie

Choć początek tygodnia będzie deszczowy, od wtorku pogoda zacznie się poprawiać, a słupki rtęci sięgać coraz wyżej. Czeka nas niezwykłe, jak na drugą połowę października ocieplenie. - Temperatura może wzrosnąć nawet do 22 st. C - zapowiada Tomasz Wasilewski, prezenter TVN Meteo.

Chłodny poranek i gęste mgły w Polsce

Gęste mgły stały się już niemal nieodłącznym zjawiskiem każdego poranka. Dziś również się pojawiły. Lokalnie ograniczają one widzialność do 50 metrów. Sytuacja ma się poprawić dopiero w godzinach południowych.

Deszcz i silny wiatr na drogach całego kraju

Piątkowa pogoda sprawi, że warunki drogowe w Polsce będą trudne. Negatywnie na komfort podróży wpłynie zarówno deszcz, jaki jest prognozowany dla całego kraju, jak i silny wiatr, który powieje na północy. To wszystko sprawi, że na drogach może być niebezpiecznie, warto więc zwolnić i zachować czujność na drodze.

Niże i deszcz rządzą w Europie

Deszczowa aura zdominowała Europę. Fronty atmosferyczne znad Atlantyku, które już popsuły pogodę na zachodzie kontynentu, dotrą również do Polski. Parasole będą potrzebne także we Włoszech i na Bałkanach.

Deszczowy wtorek w Europie

Wtorek będzie deszczowy w wielu miejscach Europy. Najwięcej spadnie go w zachodniej części kontynentu, ponieważ tam docierają wilgotne masy powietrza. Im dalej na wschód tym wysokość opadów będzie mniejsza. Temperatury będą zróżnicowane: w Europie Środkowej - kilkanaście stopni, na południu powyżej 20 st. C, z kolei na północy kontynentu około 0 st. C.

"Typowa sinusoida z trendem spadkowym"

Prognoza szesnastodniowa to typowa sinusoida z trendem spadkowym temperatury powietrza - zapowiada synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek. Wyjaśnia, jak zmieniająca się cyrkulacja będzie wpływać na pogodę w drugiej połowie października