Świat

Świat

Przez Stany Zjednoczone przechodzi kolejna w tym roku pogodowa bomba cyklonowa. W czwartek przeniosła się nad Wielkie Równiny i Środkowy Zachód. Poprzedniego dnia zamieć w Górach Skalistych uziemiła samoloty, spowodowała przerwy w dostawach prądu i wywołała obawy przed kolejnymi powodziami na Środkowym Zachodzie.

Sąd w Monachium orzekł, że krowy niemieckiej farmerki Reginy Killer, nie muszą mieć zdejmowanych na noc dzwonków. Tym samym zniósł nałożony wcześniej na Killer nakaz trzymania krów w odległości 20 metrów od posesji sąsiadów. Jest to finał sprawy mającej swój początek w 2015 roku.

W ramach pilotażowego badania klinicznego naukowców z Embryotools z Parku Naukowego w Barcelonie i Instytutu Życia w Atenach na świat przyszło dziecko, które ma "troje rodziców". Technika leczenia niepłodności, dzięki której urodził się chłopiec, przez wielu lekarzy uważana jest za kontrowersyjną.

29-letnia Tajwanka He, która udała się do szpitala z opuchniętymi oczami, wywołała zdumienie wśród lekarzy. Na początku myśleli, że to infekcja. Pod powieką znaleźli jednak cztery żywe owady z rodziny smuklikowatych, należące do tej samej nadrodziny co pszczoła miodna.