Świat

Świat

Dziecko zginęło, ciężko ranni. Cyklon Idai uderzył

Niektóre regiony Mozambiku były w piątek odcięte od świata z powodu cyklonu Idai, który uderzył w miasto portowe Beira. Jedna osoba nie żyje, a pięć jest poważnie rannych. Prędkość wiatru w porywach osiągała 170 kilometrów na godzinę.

Fregata rakietowa kontra wzburzone morze. Burza Gareth w Wielkiej Brytanii

We wtorek należąca do Królewskiej Marynarki Wojennej fregata rakietowa HMS Sutherland musiała stawić czoła potężnym falom. Przyczyną gwałtownej pogody jest burza Gareth. W całej Irlandii i w wielu regionach Wielkiej Brytanii obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne przed silnymi porywami wiatru.

Australia może na zawsze pożegnać się z zimą. Nadchodzi "nowe lato"

Postępujące zmiany klimatyczne spędzają sen z powiek naukowcom. Aby uświadomić społeczeństwu, jak poważne mogą być ich konsekwencje, zespół naukowców z Australii po dokładnych badaniach zmian klimatu stworzył specjalną aplikację. Badacze twierdzą, że od 2050 roku na tym kontynencie zima będzie jedynie wspomnieniem.

W Chile powstały dwie nowe góry lodowe

W ostatnich tygodniach dwie góry lodowe oderwały się od lodowca Grey położonego w Patagonii w Chile. Naukowcy obawiają się, że pęknięcia skutkujące powstawaniem nowych gór lodowych będą coraz częstsze.