Świat

Świat

Silne trzęsienie ziemi w Rosji

Silne trzęsienie ziemi o magnitudzie 7.4 odnotowano w czwartek u wybrzeży Kamczatki - poinformowały amerykańskie służby geologiczne (USGS). Początkowo wydano ostrzeżenie przed tsunami.

Archeolodzy odkryli grobowiec liczący 4400 lat

W starożytnej nekropolii w egipskiej Sakkarze odkryto grobowiec liczący 4400 lat. Jego ściany ozdobione są hieroglifami. Grobowiec może skrywać kilka tajemnic, które badacze mają zamiar odkryć w ciągu kilku miesięcy.

Zima dotarła na południe Europy

W państwach położonych nad Adriatykiem intensywnie pada śnieg. W Chorwacji miejscami spadło go 21 centymetrów, a w górach Bośni i Hercegowiny nawet 40 centymetrów.

To nie jeden pająk, a cała rodzina

Erin-Claire Barrow, artystka i ilustratorka książek z Australii, podczas górskiej wędrówki spotkała pajęczycę, która niedawno została matką. Była dość duża i dźwigała gromadkę swoich dzieci na głowotułowiu.

Kosztowało 200 euro i butelkę alkoholu. Lwiątko przechwycone w Rumunii

Paco to mały lew, który został odkryty cztery miesiące temu przez policję w mieście Timisoara na południowym zachodzie Rumunii. Zwierzę jechało w bagażniku samochodowym dwóch osób, które chciały je sprzedać. W czwartek Paco rozpoczął nowe życie w zoo Tirgu Mures na północy kraju.

"Krwawy diament Meksyku"

Coraz więcej brytyjskich restauratorów odmawia podawania awokado. Według nich, jego uprawa prowadzona jest rabunkowo, a transport nadmiernie obciąża środowisko. Materiał programu "Polska i Świat" TVN24.