Świat

Świat

"Na dole jest jak na innej planecie"

Naukowcy odkryli leżącą w rejonie Morza Martwego najdłuższą na świecie jaskinię solną. Znajduje się w niej ponad 10 kilometrów przejść i komór.

"Stary, to potwór"

W niedzielę potężny aligator wprawił w osłupienie graczy na polu golfowym w Savannah w stanie Georgia. Zwierzę wyłoniło się z pobliskiego buszu i spokojnie przeszło przez teren.

Zebra na gigancie. Pędziła słowackimi ulicami

Uciekła z cyrku, popędziła ulicami, zniszczyła auto. Zebra ze słowackiego ZOO biegła dzielnicą Klokočina w mieście Nitra. Zwierzę wypuściła grupa chłopców, jako odwet za brak zgody na wejście do cyrku.

Najmniejszy niedźwiedź świata może zawstydzić człowieka

Najnowsze badania naukowców wykazały, że naśladowanie mimiki twarzy - powszechnie uważanej za kluczowy element sukcesu społecznego ludzi - jest czymś, co robią najmniejsze niedźwiedzie świata. Chodzi o biruanga malajskiego, który nie jest nawet blisko spokrewniony z człowiekiem.

Cyklon Veronica rozszalał się na wybrzeżu Australii

W niedzielę między miejscowościami Port Hedland a Karratha na północno-zachodnim wybrzeżu Australii uderzył cyklon tropikalny Veronica. Przyniósł ze sobą porywy wiatru, które mogą osiągać prędkość 220 kilometrów na godzinę i ulewne opady deszczu.

Australia w potrzasku. Na zachodzie Veronica, na wschodzie Trevor

W ciągu niecałej doby anonimowa depresja tropikalna zmieniła się w Veronicę - potężny cyklon tropikalny. W sobotę najprawdopodobniej dotrze do wybrzeża regionu Pilbara. To niebezpieczny czas dla północnych regionów Australii, ponieważ na jego wschodnią część kieruje się cyklon tropikalny Trevor.

Trevor nie odpuszcza. Największa ewakuacja od 45 lat

Ponad dwa tysiące mieszkańców Terytorium Północnego Australii objęto ewakuacją w związku ze zbliżającym się cyklonem Trevor. Meteorolodzy prognozują prędkość porywów wiatru, dochodzącą do 200 kilometrów na godzinę oraz podtopienia spowodowane obfitymi opadami deszczu.