Świat

Świat

Niebezpieczna aura zapanowała u wybrzeży Japonii - rozszalał się tam tajfun Tapa. Żywioł niesie ze sobą intensywne opady deszczu, które miejscami mogą sięgnąć nawet 400 litrów deszczu na metr kwadratowy w ciągu doby. Zginęły dwie osoby, a 19 jest rannych.

W dawnych czasach wierzono, że roślina o nazwie starzec jakubek jest sprzymierzeńcem w walce z nadciśnieniem i chorobami wątroby. Lasy Państwowe ostrzegają: w rzeczywistości zamiast pomagać, roślina może pogorszyć stan zdrowia. Nie tylko świeża jest trująca. Szkodzi także i zwiędła, i wysuszona.

Przeprawa Cahills Crossing przez australijską rzekę East Alligator River została niespodziewanie zablokowana. Krokodyle różańcowe, największe i jedne z najniebezpieczniejszych gadów na ziemi, rozłożyły się na drodze, utrudniając przejazd samochodom. Wydarzenie to zostało uwiecznione na nagraniu.

Z pożarów, które od kilku tygodni trawią Indonezję, wydobyły się ogromne ilości szkodliwego dymu. Sąsiednie kraje spowite są gęstym i trującym smogiem. Władze tych krajów postanowiły walczyć z ogniem i zanieczyszczeniami powietrza w naukowy sposób - zasiewając chmury.