Świat

Świat

"Bestia" spotkała się z Emmą. Wyspy Brytyjskie walczą z zimą

Zamknięte drogi, brak prądu, utrudnienia w transporcie kolejowym i lotniczym. Tak wygląda początek marca na Wyspach Brytyjskich. Przyczyniła się do tego fala mrozu nazywana "bestią ze wschodu", a od niedawna także sztorm Emma. Zdjęcia otrzymaliśmy od internautów na Kontakt 24.

Pszczoły giną, świat ma problem. Apel europosłów

Europosłowie wezwali Komisję Europejską i państwa członkowskie do zwiększenia inwestycji na rzecz ochrony pszczół i wsparcia dla pszczelarzy. Rezolucja została przyjęta w czwartek przy 560 głosach za, 27 przeciw i 28 wstrzymujących się.

Emu na gigancie. Wielki ptak krążył po okolicy przez tydzień

- Ma dwie nogi, jest silny i szybki - opisywali świadkowie, którzy spotkali niecodziennego wędrowca. Według ich relacji emu krążył po okolicy przez kilka dni i wywołał niemałe zamieszanie wśród przyjezdnych i mieszkańców hrabstwa Wayne w amerykańskim stanie Pensylwania.

Lawiny błotne uszkodziły drogi i budynki

Bardzo wysokie opady deszczu pojawiły się we wtorek wieczorem i w nocy nad obszarami Ekwadoru, zwłaszcza w prowincjach El Oro i Los Rios. W ich wyniku zniszczone zostały lokalne domostwa. Gwałtowny opad wywołał lawiny błotne oraz doprowadził do licznych podtopień.

Operacja "Słoń". Jak przenieść olbrzymie zwierzę

Skargi rolników na szkody wyrządzane przez słonie skłoniły kenijskie władze do przeniesienia zwierząt w inne, oddalone od farm miejsce. Operacja transportu 30 osobników stanowiła nie lada wyzwanie organizacyjne. Była też niezwykle kosztowna.

Wiosna w Europie według Amerykanów. Jaka pogoda czeka Polskę?

Po chłodnym marcu na znacznym obszarze Europy rozgości się ciepła wiosna - twierdzą synoptycy AccuWeather. Nie będzie jednak tylko kolorowo - w niektórych regionach kolejna pora roku przyniesie gwałtowne zjawiska pogodowe albo powodzie. Z czym przyjdzie zmierzyć się Polsce?