W amerykańskim stanie Michigan pod naporem przepełnionych zbiorników pękły dwie tamy na rzekach. - Eksperci opisują to jako powódź 500-lecia - powiedziała na konferencji prasowej Gretchen Whitmer, gubernator stanu.
Stacje nowojorskiego metra, wagony, a także autobusy będą od przyszłego tygodnia dezynfekowane przy użyciu lamp ultrafioletowych - zapowiedział Metropolitalny Zarząd Komunikacji. Zakupiono 150 lamp za milion dolarów.
Liczba zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 na całym świecie przekroczyła pięć milionów. Na COVID-19 zmarło ponad 329 tysięcy osób. Zobacz, co jeszcze mówią statystyki.
Doktor Mike Ryan ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ostrzegał przed stosowaniem chlorochiny i hydroksychlorochiny u pacjentów z COVID-19 ze względu na poważne, potencjalne skutki uboczne. Zaznaczył, że skuteczność tych środków przeciwko koronawirusowi nie została dotąd udowodniona. Leku używa się również w Polsce.
W amerykańskim stanie Michigan pod naporem przepełnionych zbiorników pękły dwie tamy na rzekach. Częściowo zalane jest miasto Midland. Służby ostrzegają przed wysoką falą powodziową, a władze regionu nakazują ewakuację.
W wyniku uderzenia supercyklonu Aphan w Indiach i Bangladeszu zginęło co najmniej 14 osób. Władze mówią o zniszczonych tysiącach domów. Wiatr łamał drzewa i linie energetyczne. Ewakuowano miliony mieszkańców.
Naukowcy szkolą psy tak, by mogły one wywęszyć u człowieka COVID-19. Mają pracować na brytyjskich lotniskach, aby zapobiec przedostawaniu się patogenu do kraju. Zdaniem badaczy, w podobny sposób udało się już ograniczyć rozprzestrzenianie się malarii.
We wtorek przybyło prawie 95 tysięcy nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. W środę liczba zakażonych na całym świecie przekroczyła pięć milionów. Zobacz, co jeszcze mówią statystyki.
Do Indii zmierza jeden z najpotężniejszych cyklonów w ciągu ostatniej dekady - Amphan. Żywioł zagraża też mieszkańcom Bangladeszu. Do lądu dotrze w środę. Z obawy o zniszczenia ewakuowano ponad 300 tysięcy osób, a dodatkowym utrudnieniem jest epidemia COVID-19.
Pewien 25-latek włamał się nocą do zamkniętego Muzeum Australijskiego w Sydney. Mężczyzna oglądał eksponaty i robił sobie zdjęcia. Teraz zajmie się nim sąd.
Chorobę COVID-19 udało się zwalczyć ponad 1,9 miliona osób. W poniedziałek odnotowano także stosunkowo niski bilans ofiar śmiertelnych w porównaniu do wyników z ostatnich tygodni.
W związku z falą krytyki ze strony kilku członków Światowego Zgromadzenia Zdrowia, szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus obiecał przygotowanie - najszybciej jak to możliwe -raportu dotyczącego oceny globalnej reakcji na pojawienie się koronawirusa SARS-CoV-2.
U wybrzeży Stanów Zjednoczonych powstała pierwsza w tym sezonie burza tropikalna na Oceanie Atlantyckim. Arthur, bo tak została nazwana, zbliża się do Karoliny Północnej, niosąc silny wiatr i opady deszczu.
Wywołanie uśmiechu na twarzy to jeden z celów konkursu Comedy Wildlife Photography Awards 2020. W zabawny sposób ma on także promować ochronę dzikiej przyrody. Zobaczcie najlepsze z dotychczas nadesłanych zdjęć.
Liczba wszystkich przypadków zakażenia koronawirusem na całym świecie przekroczyła 4,8 miliona. Ile osób zmarło, a ile wyzdrowiało w ciągu ostatniej doby? Sprawdź aktualne statystyki.
Łączna liczba zakażeń koronawirusem na świecie sięgnęła ponad 4,7 miliona przypadków. Najwięcej chorych pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Zobacz, co jeszcze mówią statystyki.
W Zatoce Bengalskiej formuje się cyklon tropikalny. Jak mówią meteorolodzy, nieustannie rośnie w siłę. Na razie nie jest do końca jasne, gdzie zejdzie na ląd, jednak według prognoz może poważnie zagrozić Indiom i Bangladeszowi.
Osiąga do siedmiu metrów wysokości, kwitnie raz na kilka lat i wydziela intensywny zapach gnijącego mięsa. W jednym z belgijskich ogrodów botanicznych rozkwitło dziwidło olbrzymie (Amorphophallus titanum).
W piątek na całym świecie odnotowano niemal 100 tysięcy nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Tym samym całkowita liczba chorych na COVID-19 wzrosła do ponad 4,6 miliona osób.
Potężne burze i intensywne opady, jakie pojawiły się we Włoszech spowodowały, że w piątek rano część Mediolanu została zalana wodą. Przez deszcz wylały rzeki Seveso i Lambro. Nie ma doniesień o osobach rannych.
Całkowita liczba zachorowań na COVID-19 wynosi już ponad 4,5 miliona. Z chorobą walczy obecnie 2,5 miliona ludzi, a wyzdrowiało 1,7 miliona pacjentów. Zobacz, co jeszcze mówią statystyki.
Tajfun Vongfong uderzył w Filipiny. Towarzyszą mu porywy wiatru osiągające nawet prędkość do 190 kilometrów na godzinę. Władze ewakuują mieszkańców z terenów, gdzie zagrażają powodzie i osuwiska.
Zakażonych zostało ponad 4,4 miliona osób, a liczba ofiar śmiertelnych zbliża się do 300 tysięcy. Jak przedstawia się sytuacja związana z pandemią COVID-19 na świecie? Sprawdź statystyki.
W kraterze na szczycie hawajskiego wulkanu Kilauea pojawiła się woda. Jak pokazują zdjęcia NASA, wcześniej w tym miejscu znajdowało się jezioro lawowe.
Inaczej zaczęła się przedstawiać sytuacja epidemiczna na świecie związana z COVID-19. Spada dobowy przyrost nowych infekcji w Europie Zachodniej, a wzrasta liczba zakażeń w Rosji i niektórych krajach Ameryki Południowej. W Stanach Zjednoczonych liczba nowych przypadków utrzymuje się na wysokim poziomie. Niepokojąco jest też na południu Azji.
Powoli rozpoczyna się sezon tajfunów w zachodniej części Oceanu Spokojnego. W tym tygodniu utworzyła się pierwsza nazwana burza tropikalna. Vongfong, bo o niej mowa, zmierza w kierunku Filipin.
W wyniku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na całym świecie zmarły ponad 292 tysiące osób. Potwierdzono ponad 4,3 miliona zachorowań na COVID-19. Co jeszcze mówią statystyki?
Mniejsze zapotrzebowanie na paliwa kopalne w Indiach spowodowane koronawirusem SARS-CoV-2 zmniejszyło zużycie energii elektrycznej. W kraju coraz częściej wykorzystuje się także odnawialne źródła energii, ze względu na niższe koszty ich eksploatacji. Te czynniki sprawiły, że po raz pierwszy od prawie 40 lat w Indiach spadła emisja dwutlenku węgla do atmosfery.