Pandemia COVID-19, choroby wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2, nie ustępuje. Na całym świecie zachorowało ponad 3,5 miliona osób. Najwięcej z nich pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Zobacz, co jeszcze mówią statystyki.
Prawie 150 tysięcy osób odczuwa skutki trwających od połowy kwietnia ulewnych opadów deszczu i związanych z nimi powodzi błyskawicznych w Jemenie. Gwałtowna pogoda zniszczyła budynki i pozbawiła ludzi prądu.
Pierwsze z czterech piskląt bociana czarnego wykluło się w lesie Gemenc położonym w południowej części Węgier. Uchwyciła to na nagraniu kamera umieszczona w gnieździe.
Na całym świecie zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 jest ponad 3,4 miliona osób. Liczba wszystkich ofiar śmiertelnych pandemii COVID-19 przekroczyła 239 tysięcy. Sprawdź, co jeszcze mówią statystyki.
Szef Światowej Organizacji Zdrowia na konferencji prasowej wyraził zaniepokojenie potencjalnym wpływem choroby COVID-19 w krajach, gdzie opieka zdrowotna jest słabsza. Tedros Adhanom Ghebreyesus dodał, że pandemia nadal jest globalnym zagrożeniem dla zdrowia.
Naukowcy z wydziałów nauk biologicznych uniwersytetów Bond i Murdoch w Australii przeanalizowali dane dotyczące wirusów i bakterii na telefonach komórkowych. Jak stwierdzili, ponad połowa ich użytkowników nie miała nawyku dezynfekcji swoich urządzeń elektronicznych. W artykule, który w tym tygodniu ujrzał światło dzienne, określili je jako "konie trojańskie" dla rozprzestrzeniających się epidemii i pandemii.
W piątek liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 sięgnęła ponad 80 tysięcy przypadków. Tym samym całkowity bilans wzrósł do ponad 3,3 miliona chorych. Zobacz co jeszcze mówią statystyki.
W ubiegłym tygodniu przez stany Teksas, Luizjana i Oklahoma przetoczyły się silne tornada. To, jak potężny był żywioł, widać na zdjęciach satelitarnych.
W połowie kwietnia Korea Południowa donosiła o pacjentach, u których ponownie wykryto SARS-CoV-2. Eksperci odkryli jednak, że testy pokazywały fałszywie dodatni wynik na obecność koronawirusa.
W sześciu krajach na świecie odnotowano blisko 100 przypadków stanu zapalnego u dzieci nieznanego pochodzenia. Lekarze badają jego przyczynę. Twierdzą, że może mieć on związek z koronawirusem SARS-CoV-2, ale nie wykluczają pojawienia się nowego patogenu.
Mops o imieniu Winston z Karoliny Północnej uzyskał pozytywny wynik w teście na obecność koronawirusa. Jak twierdzą naukowcy z Duke University w Durham, to pierwszy wykryty przypadek koronawirusa u psa w Ameryce. Wielu specjalistów i weterynarzy przypomina jednak, że nie ma dowodów na to, że zwierzę towarzyszące może przenosić zakażenie na człowieka.
Około 15 tysięcy mieszkańców Fort McMurray w kanadyjskiej prowincji Alberta musiało opuścić swoje domy z powodu powodzi, do której doszło w wyniku 25-kilometrowego zatoru lodowego na rzekach. W niektórych miejscach poziom wody sięga dachów budynków.
Niemcy szukają sposobu na działanie przeciwko suszy. Jak mówią leśnicy, marzec i kwiecień są najtrudniejszymi miesiącami. Spalone w ubiegłorocznych pożarach tereny przeznaczono na testy najbardziej wytrzymałych na trudne warunki roślin.
W kończącym się już miesiącu liczba nowych przypadków koronawirusa nieustannie się waha. We wtorek odnotowano ponowny wzrost wśród nowych zakażeń. Zobacz, co jeszcze mówią statystyki.
Jak wykazały badania japońskich naukowców, w niedawno zakończonym sezonie grypy odnotowano dużo mniej chorych. To oznacza, że środki zastosowane przeciwko rozprzestrzenianiu się koronawirusa mogą oddziaływać także na inne schorzenia. Jednak by w pełni to potwierdzić, konieczne są dalsze obserwacje.
Strach przed zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2 powoduje, że ludzie z zawałem serca czy udarem mózgu zwlekają do ostatniej chwili z wizytą w szpitalu. Pozostają w domach, gdy zwykle spieszyliby się na pogotowie ratunkowe.
Naukowcy z amerykańskiej organizacji EcoHealth Alliance od lat badają nietoperze żyjące w jaskiniach w chińskiej prowincji Junnan. Poszukują tam nowych koronawirusów, które mogą być źródłem kolejnych potencjalnych pandemii.
Tym razem to nie morska piana wylała się na ulice hiszpańskiej Saragossy. Kilkumetrowe wodniste kłęby powstały, kiedy uruchomił się system przeciwpożarowy w jednym z budynków.
We wschodniej Afryce pojawiła się druga w ciągu kilku miesięcy inwazja szarańczy pustynnej. Młodsze i bardziej agresywne osobniki wylęgły się i rozprzestrzeniły w regionie, który już dotknięty jest głodem. Teraz zasoby żywności mogą się jeszcze bardziej zmniejszyć, ponieważ szarańcza pożera uprawy.
Na całym świecie potwierdzono ponad trzy miliony zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. W ostatnich dniach odnotowuje się spadek w liczbie nowych zakażonych oraz ofiar śmiertelnych COVID-19. Sprawdź, co jeszcze mówią statystyki.
- Przed nami długa droga i dużo pracy - powiedział dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus. Po raz kolejny wezwał wszystkie kraje do testowania, izolowania i leczenia chorych na COVID-19. Zaznaczył, że znoszenie obostrzeń powinno przebiegać w sposób stopniowy i kontrolowany.
Liczba zakażonych koronawirusem przekroczyła trzy miliony, w ostatnich dniach odnotowuje się spadek w trendzie nowych zakażeń. Zmniejsza się też liczba nowych ofiar śmiertelnych. Zobacz, co jeszcze mówią statystyki.
Na całym świecie zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 jest ponad 2,9 miliona osób. Liczba wszystkich ofiar śmiertelnych pandemii COVID-19 przekroczyła 200 tysięcy. Sprawdź, co jeszcze mówią statystyki.
W piątek odnotowano najwięcej dotąd zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Z powodu tego rekordu liczba chorych na COVID-19 wzrosła do ponad 2,8 miliona osób. Sprawdź, co jeszcze mówią statystyki.