Świat

Świat

Koronawirus a jakość powietrza w Chinach. NASA pokazuje drastyczną zmianę

Koronawirus SARS-CoV-2 na całym świecie spowodował chorobę u niemal 87 tysięcy ludzi, odnotowano też prawie trzy tysiące zgonów. Epidemia wywołuje problemy gospodarcze i stwarza inne trudności. Jak pokazują zdjęcia NASA, taka sytuacja przyczyniła się jednak do gigantycznej poprawy jakości powietrza tam, gdzie epidemia wybuchła.

Puchacz podrygiwał na spalonej ziemi. "To nie było normalne"

Podczas trwających w listopadzie pożarów w pobliżu Los Angeles strażacy uratowali puchacza. Zwierzę zachowywało się dziwnie, więc zabrali je do specjalnego ośrodka, gdzie stwierdzono, że ma złamaną kość. Teraz, po kilku miesiącach leczenia, ptak wrócił na wolność.

Kolejne przypadki koronawirusa poza Chinami. Sprawdź statystyki

Koronawirus SARS-CoV-2 pojawia się w kolejnych krajach, a choroba COVID-19, którą wywołuje, zabija kolejne osoby. Odnotowano już 2924 zgony. W jakim tempie koronawirus rozprzestrzenia się po świecie? Gdzie zmarło najwięcej osób, a ile zainfekowanych wyzdrowiało? Sprawdź statystyki dotyczące zachorowań. Jeśli obawiasz się o swoje zdrowie, przypominamy, że całą dobę działa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia, a jej numer to 800 190 590.

"Koronawirus będzie nieodłączną częścią naszego życia przez wiele miesięcy"

- Wydaje się, że powinniśmy się zaadaptować do takiej sytuacji, że zakażenia powodowane przez koronawirusa będą i będzie ich bardzo dużo - powiedział w programie "Wstajesz i wiesz" na antenie TVN24 mikrobiolog Tomasz Ozorowski. Jego zdaniem kolejne zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 mogą pojawiać się jeszcze przez wiele miesięcy. Uruchomiona została całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia, jej numer to 800-190-590.

Koronawirus i grypa. Sprawdź, jakie wywołują objawy

Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 w Chinach wybuchła podczas polskiego szczytu zachorowań na grypę. Obie choroby wywołują prawie identyczne objawy. Jak powiedział dr Jerzy Jaroszewicz, w przypadku grypy mamy broń w postaci szczepionki. Na koronawirusa nie została jeszcze wynaleziona. Uruchomiona została całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia, jej numer to 800-190-590.

Rośnie liczba przypadków koronawirusa na świecie. Sprawdź statystyki

Koronawirus SARS-CoV-2 pojawia się w kolejnych krajach, a choroba COVID-19, którą wywołuje, zabija kolejne osoby. Odnotowano już 2825 zgonów. W jakim tempie koronawirus rozprzestrzenia się po świecie? Gdzie umarło najwięcej osób, a ile zainfekowanych wyzdrowiało? Sprawdź statystyki dotyczące zachorowań. Jeśli obawiasz się o swoje zdrowie, przypominamy, że całą dobę działa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia, a jej numer to 800 190 590.

WHO: Jesteśmy w decydującym punkcie. Wirus ma potencjał, by spowodować pandemię

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) jest zaniepokojona przyrostem liczby osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 poza Chinami. W ciągu ostatnich dwóch dni liczba nowych przypadków zakażeń poza Chinami była większa niż w samych Chinach. - Jesteśmy w decydującym punkcie - powiedział na konferencji szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus. Jeśli obawiasz się o swoje zdrowie, przypominamy, że całą dobę działa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia, a jej numer to 800 190 590.

Koronawirus w liczbach. Statystyki robią wrażenie

Koronawirus SARS-CoV-2 zaatakował jak dotąd ponad 82 tysiące osób. Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 2804. Sprawdź statystyki dotyczące zachorowań na COVID-19 - chorobę wywoływaną przez koronawirusa. Jeśli obawiasz się o swoje zdrowie, przypominamy, że całą dobę działa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia, a jej numer to 800 190 590.

Ponad 81 tysięcy zakażonych koronawirusem na świecie. Sprawdź statystyki

Na świecie liczba przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 sięgnęła 81 tysięcy. W środę wirusa stwierdzono w Brazylii - to pierwszy kraj w Ameryce Łacińskiej. Sprawdź statystyki dotyczące zachorowań na COVID-19 - chorobę wywoływaną przez koronawirusa. Uruchomiona została całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia, jej numer to 800 190 590.

WHO: "maseczki służą przede wszystkim do ochrony osób zakażonych"

Noszenie ochronnej maski typu chirurgicznego ma sens tylko wówczas, gdy opiekujemy się chorym, sami jesteśmy zakażeni koronawirusem SARS-CoV-2 albo podejrzewamy u siebie zakażenie. Maski są skuteczne tylko w połączeniu z innymi środkami ochronnymi, zwłaszcza myciem rąk - radzą eksperci na stronie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Uruchomiona została całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia, jej numer to 800-190-590.

"Wiele przypadków tej choroby przebiega jak przeziębienie"

Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 w szybkim tempie rozprzestrzenia się na coraz więcej krajów. We Włoszech w wyniku choroby COVID-19 wywoływanej przez koronawirusa zmarło już 11 osób, w kolejnych europejskich krajach odnotowywane są pierwsze przypadki zakażenia. Goście "Faktów po Faktach" na antenie TVN24 odpowiedzieli na pytanie, co powinna zrobić osoba, która wróciła z kraju, w którym są potwierdzone przypadki wirusa.

Epidemia koronawirusa "nie zatrzyma się na obecnym etapie"

Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19 rozszerza się na coraz więcej europejskich krajów. Najtrudniejsza sytuacja jest we Włoszech, ale tylko jednego dnia pierwsze przypadki zakażenia odnotowała Chorwacja, Austria i Szwajcaria. Zdaniem dr Anety Afelt z Uniwersytetu Warszawskiego "koronawirus na pewno dotrze do naszego kraju".

Koronawirus zabił ponad 2700 osób. Sprawdź statystyki

Koronawirus SARS-CoV-2 zaatakował już ponad 80 tysięcy osób. Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 2711. We wtorek pierwsze przypadki zakażenia pojawiły się w kilku kolejnych europejskich krajach. - To szybko narastająca epidemia, z którą musimy się bardzo szybko uporać, aby zapobiec pandemii - powiedział przedstawiciel Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)

Koronawirus tajemniczą "chorobą X"? "Pasuje do pandemicznego wyzwania"

Dwa lata temu Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wpisała na listę śmiertelnych zagrożeń hipotetyczną "chorobę X", która może być niebezpieczna dla całej ludzkości. Zdaniem ekspertki Marion Koopmans z Centrum Medycznego Uniwersytetu Erazma w Rotterdamie, do tego miana może aspirować koronawirus SARS-CoV-2, który od stycznia doprowadził do śmierci ponad 2600 osób.

Pył znad Sahary więzi turystów na Kanarach

Mieszkańcy i turyści przebywający na Wyspach Kanaryjskich od soboty zmagają się z dużymi utrudnieniami spowodowanymi przez silny wiatr i kalimę, czyli chmurę piasku znad Sahary. Ponad 12 tysięcy turystów koczuje na lotniskach, głównie na Teneryfie, Gran Canarii i Lanzarote. Wybuchają też pożary.

Szef GIS: do walki z koronawirusem potrzeba spokoju i braku paniki

We Włoszech rośnie liczba osób ofiar śmiertelnych i zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Nie żyje pięć osób. Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas zaapelował, by Polacy wracający z Włoch zachowali daleko idący spokój. - Ten wirus może zostać zwalczony wyłącznie za pomocą rozsądku, spokoju i braku paniki - podkreślił Pinkas na antenie TVN24.

Włochy: ponad 60 osób zakażonych koronawirusem

We Włoszech liczba zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 wzrosła do 61. Nie żyją dwie osoby. W sobotę we włoskim ognisku zachorowań - Lombardii - zmarła kobieta. Dzień wcześniej w Wenecji Euganejskiej życie stracił mężczyzna.