Trójmiasto

Trójmiasto

Portrety asa przestworzy na ogonie myśliwca MiG-29. "W ten sposób chcemy uczcić także innych bohaterów"

Żołnierze z Malborka uhonorowali asa przestworzy i bohatera kampanii wrześniowej. Na ogonach tamtejszego szkolno-bojowego myśliwca MiG-29 pojawił się wizerunek gen. Stanisława Skalskiego. - Mam nadzieję, że za zgodą naszych przełożonych uda się uczcić pamięć także innych pilotów, którzy walczyli w kampanii wrześniowej a także bitwie o Anglię - mówi Leszek Błach, dowódca 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku.

Oburzyło go odebranie renty kobiecie bez nogi. Skomentował to na budynku ZUS i się podpisał

- Jesteście moralnymi trupami - tak o lekarzach orzecznikach słupskiego ZUS napisał na murach budynku 38-letni mieszkaniec woj. kujawsko-pomorskiego. "Komentarz" dotyczył kontrowersyjnej decyzji urzędników, którzy odebrali chorej na raka Ewie Lemkiewicz rentę. Kobiecie amputowano nogę, ale od lekarzy usłyszała, że "ma dwie ręce, więc może pracować". Autor się nie krył. Podpisał się imieniem i nazwiskiem, nagrała go też kamera monitoringu. Sam jest pracownikiem ZUS, ale innego oddziału.

Oferowali fototapety ze zdjęciami z obozu Stutthof. "To tak oburzające, że aż brakuje słów"

Wieża strażnicza z niemieckiego obozu koncentracyjnego na ścianie sypialni – taka propozycja pojawiła się na stronie internetowej firmy, która zajmuje się drukowaniem fototapet. Pracownicy Muzeum Stutthof, którzy zauważyli tam zdjęcia obozu koncentracyjnego nie kryją oburzenia. Interweniowali już u właściciela strony. Według dyrektora muzeum problem jest większy. - Coraz częściej obserwujemy brak refleksji - mówi.

15-latek zrobił rozróbę w sklepie. Miał 4 promile alkoholu we krwi

Kompletnie pijany 15-latek awanturował się w jednym z lęborskich marketów. Miał prawie 4 promile alkoholu we krwi. Ze sklepowej półki ściągnął butelkę whisky i próbował wyjść z nią bez płacenia. Chłopak po szarpaninie z ochroniarzami i policjantami trafił do szpitala w Lęborku. Był wielokrotnie notowany.

Za kierownicą w poślizgu. Sprawdzamy nowy tor na Pomorzu

W Pszczółkach koło Tczewa powstał pierwszy w Polsce północnej profesjonalny ośrodek doszkalający technikę jazdy. Płyty poślizgowe, tor kartingowy i plac manewrowy, to tylko część z obiektów, które czekają na kierowców, chcących doskonalić swoje umiejętności za kierownicą.

Wybierają "7 Cudów Polski". O tytuł walczy skansen we Wdzydzach

Ekipa polskiej edycji magazynu "National Geographic" podróżuje po kraju w poszukiwaniu najciekawszych jego zakątków. W tym roku, podróżnicy zachwycili się skansenem na Wdzydzach Kiszewskich. Nominowano go do plebiscytu "7 Cudów Polski". Muzeum rywalizuje z 15 innymi miejscami.

Kąpiele, plaża i owocowe lody. Zapomniana historia Westerplatte

Dziś to miejsce kojarzy się przede wszystkim z początkiem II wojny światowej. Ale zanim pojawili się tu pierwsi żołnierze, kuracjuszom Domu Zdrojowego długie, letnie wieczory umilała orkiestra, a najlepsze lody i ciastka serwowała kawiarnia Schulza. Dzień wypełniony zabiegami kończono spacerem po cesarskim molo. Oto zapomniana historia Westerplatte.

Gdański sąd prosi o wyłączenie z prowadzenia sprawy Amber Gold. "Dla dobra wymiaru sprawiedliwości"

Sąd Okręgowy w Gdańsku wysłał wniosek do Sądu Najwyższego o wskazanie równorzędnego sądu, który miałby zająć się sprawą Amber Gold. "Po prostu ten sąd jest już spalony dla tej sprawy "- to komentarz anonimowej osoby na jednym z internetowych blogów, we wniosku - do którego dotarła TVN24 - przytaczany przez gdański sąd jako jeden z argumentów. Gdański wymiar sprawiedliwości boi się też zarzutów ze strony społeczeństwa o brak obiektywizmu i rzetelności.

Koniec procesu gangu "Banana". Sąd skazał 15 osób

Na kary od roku i 3 miesięcy do 7,5 roku więzienia skazał w czwartek Sąd Okręgowy w Gdańsku grupę 15 osób oskarżonych o handel narkotykami. Proces trwał od października 2010 r. Policja podczas rozbicia gangu przejęła narkotyki o wartości ok. 1,5 mln zł. Wyrok nie jest prawomocny

Kuriozalne losowanie Pucharu Polski. Nie wiadomo było kto z kim zagra

To losowanie par 1/16 finału Pucharu Polski przejdzie do historii. Najpierw jedną z karteczek odczytano do góry nogami, myląc rywala dla Lecha Poznań, potem zwycięzcę pary Boruta Zgierz - Puszcza Niepołomice przypisano w nieodpowiednie miejsce. Doszło do efektu domina, w wyniku którego do końca transmisji nie dowiedzieliśmy się kto z kim zagra.

Nowy most przypłynął na barce. Widowiskowa operacja na Martwej Wiśle

Dzięki sprzyjającej pogodzie udało się w końcu zamontować 125-metrowy most kolejowy. Ważącą 2 tys. ton metalową konstrukcję przetransportowano na specjalnej barce. Prace potrwają jeszcze kilka godzin. Nowy most usprawni transport towarów koleją do Portu Północnego w Gdańsku i zastąpi wysłużony już ponad 100-letni stary most obrotowy, którym dotychczas jeździły pociągi. Stara konstrukcja ma tylko 1 tor i tuż po otwarciu nowego mostu zostanie zdemontowana.

Przegląd prasy: obóz koncentracyjny w dziecięcym psychiatryku

Przez pięć lat sprawa ordynator ze szpitala psychiatrycznego w Starogardzie Gdańskim nie trafiła do sądu - informuje reporterka "Dużego Formatu" Justyna Kopińska. Kobieta, która miała brutalnie znęcać się nad swoimi pacjentami, nadal leczy chorych.

Trumny pod posadzką kościoła, a w nich jedwabie i złoto

Jedwabne kwiaty, szkaplerze, złote medaliki i pierścionki. Te drogocenne przedmioty odkryli archeologowie w dwóch trumnach odkopanych w kościele św. Mikołaja w Gniewie. - Nie spodziewaliśmy się, że znajdziemy takie skarby – mówi kierowniczka zespołu badawczego. W trumnach najprawdopodobniej spoczywała ówczesna elita miasta.

Ściana pustostanu runęła na bezdomnego. Zawinili poszukiwacze złomu?

W Gdańsku zawaliła się ściana jednego z pustostanów. Ucierpiał mężczyzna, który z obrażeniami klatki piersiowej trafił do szpitala. Konserwator zabytków twierdzi, że wszystkiemu winni są złomiarze, którzy naruszają konstrukcję hali oraz jej właściciel. Ten powinien ją zabezpieczyć, ale nie odpowiada na wezwania konserwatora.

Okręty wojenne w "objęciach" tęczy

Po każdej burzy przychodzi słońce, a wraz z nim pojawia się tęcza. Kolorową "wstęgę" nad gdyńskim portem wojennym uwiecznił Piotr Leoniak z Marynarki Wojennej. Na jego zdjęciach okręty wyglądają jakby wpadły w tęczowe objęcia.