Trójmiasto

Trójmiasto

Red Hot Chili Peppers też kibicowali. "Polska biało-czerwoni" na koncercie

"Polska biało-czerwoni" - z openerowej sceny śpiewał Flea z Red Hot Chili Peppers, który na scenę zabrał też polską flagę, za nim tysiące fanów dopingowało wczoraj piłkarzy. Wielki mecz i wielki koncert - kibice festiwalowicze musieli wybierać, ale frekwencja dopisała zarówno pod sceną Red Hot Chili Peppers, jak i w strefie kibica.

Agata zginęła od ciosu nożem, ruszył proces jej koleżanki. Obrona: chcemy uniewinnienia

To sprawa, jakiej nie przypominają sobie policjanci, prokuratorzy i biegli z wieloletnim stażem. 17-latka zginęła w gdańskim parku od ciosu nożem. O zbrodnię oskarżano jej koleżankę - Wiktorię M. Według jednej z hipotez śledczych nastolatki miały wszystko zaplanować: Agata chciała umrzeć, Wiktoria jej w tym pomogła. Dowodów jednak brakuje. Obrońca 18-latki będzie wnosił o uniewinnienie.

Groził kobiecie bronią, bo zwróciła mu uwagę, że za głośno się zachowuje

Wyciągnął broń, przeładował i skierował w kierunku kobiety - wszystko dlatego, że mieszkanka Gdańska zwróciła mu uwagę, żeby ciszej się zachowywał. 34-latka zatrzymali gdańscy policjanci, mężczyzna wywodzi się ze środowiska pseudokibiców. W jego aucie policjanci znaleźli broń, pałkę, maczetę i kominiarkę. Grozi mu do ośmiu lat więzienia.

Bum na rehabilitowanie czarownic. Biedroń znów wychodzi przed szereg

- Rehabilitujemy ostatnią spaloną w Słupsku czarownicę Trinę Papisten poprzez nazwanie jej imieniem jednego z naszych rond - zapowiada prezydent Słupska. Robert Biedroń nie ogląda się na Gdańsk - tutaj dopiero radni przymierzą się do przywrócenia dobrego imienia Annie Krueger, którą spalono 357 lat temu.

Tunel pod Martwą Wisłą otrzymał imię abp. Gocłowskiego

Otwarty w kwietniu tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku otrzymał imię zmarłego w maju b. metropolity gdańskiego abp. Tadeusza Gocłowskiego – zdecydowali w czwartek gdańscy radni. Tunel jest częścią Trasy Słowackiego, która łączy gdański port lotniczy z portem morskim.

Zobacz, jak archeolodzy badają wrak statku

Gdańscy archeolodzy mierzyli i fotografowali wrak statku towarowego z XV wieku. W ten sposób przygotowywali dokumentację do stworzenia modelu 3D, który trafi później do Wirtualnego Skansenu Wraków z Zatoki Gdańskiej.

Foka podglądała, jak archeolodzy badają wrak. "Chyba liczyła na ryby"

Naukowcy z Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku mieli nietypowego gościa. Podczas prac archeologicznych przy wraku "De Jonge Seerp" towarzyszyła im foka. - Przez pół godziny ona obserwowała naszych nurków, a my ją. Pewnie wzięła nas za kuter rybacki i liczyła na jakieś ryby. Miała całkiem sympatyczny wyraz pyszczka. Do tej pory nigdy nie spotkaliśmy foki - opowiada Tomasz Bednarz, archeolog.

Nie chcą tramwajów na swojej ulicy, poszli do prokuratury

Czara goryczy się przelała. Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego znów biorą sprawy w swoje ręce. Nie chcą budowy nowej linii tramwajowej, bo to mogłaby doprowadzić do zniszczenia kamienic, w których mieszkają. Dlatego o swoich wątpliwościach, co do tej inwestycji teraz poinformowali Prokuraturę Krajową.

ORP Kościuszko wypłynął walczyć z przemytnikami ludzi

Uroczyste pożegnanie ORP Kościuszko w Porcie Wojennym w Gdyni. Fregata rakietowa udaje się na Morze Śródziemne, gdzie wraz z lotnikami morskimi będzie walczyć z nielegalnym przemytem ludzi drogą morską. To działania w ramach operacji NATO.

"Czy to Hulk wykąpał się w potoku?"

Zielony potok przepłynął przez Gdańsk. Intensywnie zielony kolor wody zaniepokoił mieszkańców i internautów. Okazuje się, że wszystkiemu winna była awaria sieci ciepłowniczej.

Alkohol zagrał we krwi, rzucił się na policjantkę z siekierą

Najpierw groził konkubinie, że ją zabije, potem podczas policyjnej interwencji zaatakował policjantkę siekierą. 35-latek był pijany, na szczęście w porę został obezwładniony i przewieziony do policyjnego aresztu. Informację o zdarzeniu dostaliśmy na Kontakt24.

Cmentarzysko z XVIII wieku, fragmenty naczyń. Archeolodzy na placu budowy

Ślady osiedlenia od XIII do XX wieku, cmentarzysko, fragmenty naczyń, przedmiotów i fundamenty ewangelickiego kościoła pochodzące najprawdopodobniej z końca XVIII wieku - odkryli archeolodzy podczas budowy kamienicy w Chojnicach (woj. pomorskie). Wszystkie szczątki zostaną przebadane przez antropologów z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Dziesięciometrowy tort na 10 milionów kilometrów pendolino

21000 kursów i 5,7 miliona pasażerów - to osiągnięcia pociągów Pendolino, które od grudnia 2014 roku kursują w barwach PKP Intercity. Na gdańskim dworcu przygotowano z tej okazji dziesięciometrowy tort w kształcie pociągu. - Przejechały już w sumie 10 mln kilometrów. To odległość, jaką trzeba by było przebyć, okrążając 250 razy Ziemię po równiku – mówi Beata Czemerajda, rzeczniczka PKP Intercity.