zwierzęta

zwierzęta

- Powoli, bardzo powoli czołgałem się po mokrym piasku, aż ptaki zaabsorbowane żerowaniem, kompletnie mnie ignorowały - mówił w TVN24 Mateusz Piesiak, wspominając warunki, w jakich zrobił fotografię, która zdobyła pierwsze miejsce w konkursie Young Wildlife Photographer organizowanym przez BBC. Zdjęcie ostrygojadów wykonane przez 15-latka z Wrocławia na nowojorskiej plaży wygrało z tysiącami fotografii z całego świata.

Dumne przechadzają się po parku i nie straszny im nawet 20 stopniowy mróz. Choć sypiają w konarach drzew, najlepiej czują się przed Pałacem na Wodzie, gdzie lubią jeść z rąk spacerowiczów. Kamera tvnwarszawa.pl podglądała je w stołecznych Łazienek Królewskich.

Zwierzęta na Podkarpaciu na pewno nie zgłodnieją. - Prawie 1000 ton karmy dla zwierzyny na zimę przygotowali leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie - poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy krośnieńskiej RDLP Edward Marszałek. Zdjęcia zwierząt zrobił Reporter 24.

Podczas fali mrozów przechodzącej Polskę Reporterzy 24 zwracają uwagę na sytuację, w jakiej znalazły się zwierzęta. I choć oczywisty jest fakt, że nie można pozostawić ich bez pomocy, to przyrodnicy ostrzegają, aby dokarmiać zwierzęta z głową.

Plantatorzy choinek oddali do wrocławskiego zoo już ponad 3 tysiące niesprzedanych drzewek. Pracownicy wykorzystują je na różne sposoby. Świeże rośliny do jedzenia lub zabawy dostaną zwierzęta, ale nie zmarnuje się też suche drewno.

Za nami mroźna noc, na Suwalszczyźnie i Kielecczyźnie temperatura spadła do -12 st., na Mazowszu i Ziemi Łódzkiej do -11 st. Poranek jest zimny i nieprzyjemny na przeważającym obszarze kraju. A zima nie odpuści, nawet jeśli w najbliższych dniach będzie nieco cieplej, to powróci ze zdwojoną siłą.

Pszczelarze z województwa warmińsko-mazurskiego obawiają się, że z powodu ciepłej zimy pszczoły będą osłabione na wiosnę. W efekcie miodu będzie mało i będzie zdecydowanie droższy.

W Bałtyku coraz więcej stad dzikich fok. To historyczny powrót fok na polskie plaże - cieszą się naukowcy, którzy od 20 lat dokładają starań, by te zwierzęta znów stały się stałymi bywalcami naszego morza. Nie cieszą się jednak rybacy, którym foki podkradają ryby.

Mieszkańców jednej z ulic w kanadyjskim Vancouver odwiedził niecodzienny gość. Na przedmieściach pojawił się niedźwiedź. Zwierzę przyjechało do miasta na... śmieciarce.

- Psychodeliczny gekon i małpa przypominająca grzywą uczesanie Elvisa Presleya znalazły się pośród 208 nowych gatunków zwierząt i roślin odkrytych w ubiegłym roku w dorzeczu Mekongu w Azji Południowo-wschodniej - ogłosili w poniedziałek przedstawiciele WWF.

- W Bieszczadach gady i nietoperze po pierwszych przymrozkach zapadły już w zimowy sen. Miejsc zimowego odpoczynku szukają salamandry plamiste. Nadal aktywne są niedźwiedzie - powiedział w poniedziałek Edward Marszałek, rzecznik Lasów Państwowych w Krośnie.

Chory psychicznie lew i niepełnoprawne jaguary, które należały niegdyś do narkotykowych baronów. To jedne z 800 zwierzaków, które znalazły schrnienie w nietypowym zoo. W mieście Cali w Kolumbii, nauczycielka Ana Julia Torres postanowiła założyć schronisko dla zwierząt. Mieszkają w wyjątkowo luksusowych warunkach, bo w opuszczonej przez Pablo Escobara posiadłości.

W najtragiczniejszej od lat powodzi w Tajlandii woda pochłonęła setki ludzkich istnień. Ofiarami kataklizmu są jednak nie tylko ludzie, ale i zwierzęta. Nie wiadomo ile tysięcy zwierząt utonęło, zdechło z głodu czy wycieńczenia.

- Rośliny i zwierzęta kurczą się z powodu coraz to wyższej temperatury powietrza oraz braku wody - ogłosili w poniedziałek naukowcy z Singapuru, ostrzegając jednocześnie, że może to prowadzić do trudności w produkowaniu żywności w ciągu kilku następnych lat.