Serwisy społecznościowe

Serwisy społecznościowe

Rosyjski urząd komunikacji wpisał na "czarną listę" największy w Rosji portal społecznościowy - VKontakte. - To wynik błędu - poinformował urząd kilkadziesiąt minut później. Jednak według części opinii, może być to rodzaj kolejnego ostrzeżenia dla założyciela serwisu, któremu władze od dawna patrzą na ręce.

Emerytowana gwiazda NBA, Denis Rodman, próbuje rozgrywać w wielkiej polityce. Korzystając z swojej nowej zażyłej znajomości z dyktatorem Korei Północnej Kim Dzong Unem, poprosił go o "osobistą przysługę" i uwolnienie skazanego przez północnokoreański sąd Amerykanina.

Policja w Indiach aresztowała w środę 47-letniego mężczyznę, który wystawił swojego wnuczka na sprzedaż na Facebooku. Transakcja doszła do skutku, dziecko kupiła para z New Delhi. Policji udało się odebrać jej chłopca i zwrócić matce.

Po raz pierwszy historii Facebook udostępnił główne serwery w Kalifornii organom państwowym. Dostęp do danych otrzyma prokuratura z Mediolanu, prowadząca dochodzenie ws. pedofila, który na portalu nakłaniał nieletnie do wysyłania zdjęć pornograficznych.

Przed Leninowskim Sądem Rejonowym w Kirowie, 900 km na wschód od Moskwy, ruszył proces jednego z liderów antykremlowskiej opozycji Aleksieja Nawalnego. Grozi mu do 10 lat łagru. Po kilkudziesięciu minutach proces odroczono o tydzień.

Gdy w poniedziałek podczas maratonu w Bostonie doszło do wybuchów, pierwszy o nich poinformował Twitter. Przez pierwsze minuty po tragedii był najlepszym i najszybszym źródłem informacji. Jednak im więcej czasu mijało, tym jego rola malała, a zamiast faktów, pojawiały się niesprawdzone plotki - wskazuje brytyjski "Guardian".

Tomasz Siemoniak na swoim profilu na Twitterze poinformował, że piątkowy wieczór spędza rozgryzając interaktywną grę dla dzieci "Tiny Wings". Po kilku minutach sprecyzował, że nie miał na myśli siebie, a dzieci, które pod opieką babci bawią się iPadem ministra obrony narodowej.

Mark Zuckerberg, szef Facebooka, założył ugrupowanie polityczne. Inicjatorami powstania nowej formacji są także przedstawiciele wielu znanych firm z Doliny Krzemowej. Formacja Fwd.us zajmie się sprawami polityki imigracyjnej, rozwojem nauki i badań nakowych, bo - jak twierdzi Zuckerberg - USA potrzebuje nowego podejścia do tych kwestii. "Zmiany nie nastąpią same z siebie" - pisze w "Washington Post".

Jakoś lubię Radosława Sikorskiego, ale on szybciej mówi niż myśli. Ten jego Twitter jest niepoważny - stwierdziła w "Kropce nad i" prof. Jadwiga Staniszkis. Jednocześnie skrytykowała premiera Donalda Tuska, który jak oceniła, umie manipulować i nie ma wizji rządzenia. Dostało się także inicjatywie Janusza Palikota i Marka Siwca - Europie Plus - którą Staniszkis określiła jako "grę na karierę kilku osób".

Już kilka godzin po kontrowersyjnej wypowiedzi prezydenta Wrocławia w internecie pojawiły się związane z nią memy. Internauci śmieją z Rafała Dutkiewicza, który wrocławianom zaproponował wyprowadzkę do Łodzi.

Portal Nasza Klasa może przechowywać na serwerze klasowe zdjęcie z imionami i nazwiskami uczniów dla celów dowodowych - wynika z piątkowego wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego. Wyrok dotyczy mężczyzny, który zarzucił portalowi bezprawne przetwarzanie jego danych osobowych.

To będzie aparat fotograficzny o działaniu zbliżonym do aplikacji Instagram - Polaroid Socialmatic Camera ma jednocześnie robić zdjęcia, publikować je w sieci i wywoływać zaraz po naciśnięciu migawki. Urządzenie wyprodukuje Polaroid, a na rynku pojawi się w 2014 roku. To może być hit rynku, bo Instagram ma już ponad 100 milionów użytkowników miesięcznie.

Franciszek w niedzielę nie tylko odprawił pierwszą modlitwę Anioł Pański, ale też zadebiutował na Twitterze. Tuż po godz. 12 jego pierwsze słowa w sieci pojawiły się na oficjalnym profilu Stolicy Apostolskiej w tym serwisie społecznościowym.

Niezgłoszone w deklaracjach majątkowych luksusowe mieszkania, dzieci w prywatnych szkołach za granicą i splagiatowane doktoraty - takie rewelacje na temat deputowanych z rządzącej partii Jedna Rosja pojawiły się w ostatnich tygodniach w rosyjskim internecie.

Premier Donald Tusk przyznał w piątek w Brukseli, że pomógł niemieckiej kanclerz Angeli Merkel nauczyć się prawidłowej wymowy polskiego nazwiska jej dziadka, Ludwiga Kazmierczaka.

Największy portal społecznościowy świata czeka lifting. Facebook zaprezentował swoje nowe oblicze, które w skrócie można sprowadzić do hasła "Zdjęcia i obrazki są najważniejsze". Portal ma też być lepiej przystosowany do działania na telefonach komórkowych.