Serwisy społecznościowe

Serwisy społecznościowe

Na początku grudnia Światowy Program Żywnościowy (WFP) poinformował, że przez brak środków wstrzymał wydawanie bonów żywnościowych dla syryjskich uchodźców. By móc ponownie rozpocząć ich finansowanie, zorganizował kampanię promowaną w mediach społecznościowych hashtagiem #ADollarALifeline. Szybko zebrano potrzebne środki i wydawanie bonów zostanie wznowione.

Jono Lancaster od dziecka cierpi na zespół Treachera Collinsa, wadę genetyczną, która objawia sie niedorozwojem kości czaszki. Będąc dzieckiem nie akceptował swojego wyglądu. Teraz nie pozwala, by choroba go ograniczała. Dodatkowo spotyka się dziećmi cierpiącymi na to samo schorzenie. Inspiruje je i pokazuje jak żyć pełnią życia.

Louisa Manning w młodości była prześladowana i wyśmiewana z powodu tuszy. Po kilku latach, gdy schudła, spotkała swojego dręczyciela. Ten jej nie poznał i zaprosił na randkę. Dziewczyna na spotkaniu się nie zjawiła, ale zostawiła chłopakowi list, w którym przypomniała o szkolnych doświadczeniach. Ta historia cieszy się teraz w internecie ogromną popularnością.

Po decyzji o niestawianiu w stan oskarżenia policjanta, którego interwencja miała doprowadzić do śmierci Erica Garnera, w Nowym Jorku wybuchły zamieszki. Mieszkańcy protestują nie tylko na ulicach. W sieci powstał hashtag, pod którym biali ludzie przyznają się do własnych przestępstw, za które nie ponieśli odpowiedzialności. Chcą w ten sposób udowodnić rasizm w szeregach funkcjonariuszy policji.

Podczas dwudniowej akcji #DwaWymazyiDoBazy studenci z całej Polski zachęcali do udziału w niej i rejestrowali potencjalnych dawców szpiku. Pomysł szerokim echem odbił się w mediach społecznościowych, co przyniosło efekty. W środę i czwartek studenci zarejestrowali ponad 16 tys. osób.

Po decyzji ławy przysięgłych, by nie stawiać białego policjanta w stan oskarżenia za zastrzelenie czarnoskórego nastolatka, doszło do walk. Wydarzenia te na bieżąco relacjonowali internauci, którzy w jedną noc na Twitterze zamieścili ponad 3,5 miliona wpisów na temat zamieszek. Podpisywali je hashtagiem #Ferguson.

Brytyjczycy za pomocą mediów społecznościowych wyrazili swój sprzeciw wobec polityki Davida Camerona. W weekend jeden z użytkowników Twittera używając hashtagu #CameronMustGo rozpoczął akcję, która sprowadza się do podawania przez internautów kolejnych powodów, dla których premier Wielkiej Brytanii powinien odejść.

Europejski Bank Centralny wprowadził do obiegu nowe banknoty o nominale 10 euro. Chcąc je promować i się nimi pochwalić, ogłosił konkurs w krajach, w których walutą jest euro. Zasada jest prosta: wykonać selfie z nowym banknotem. Tyle, że wymowa zdjęcia powinna być dla EBC przychylna. I właśnie tej reguły wiele spośród nadesłanych prac nie spełnia.

Choć przeszła 17 operacji, jej chorej nogi nie udało się uratować. 27-letniej Rebece, ciężko rannej w zamachu na mecie bostońskiego maratonu, lekarze właśnie amputowali nogę. Kobieta jednak nie poddaje się i w każdej sytuacji stara się znaleźć dobrą stronę medalu. A że przy tym poczucia humoru jej nie brakuje, to postanowiła tuż przed ostatnią operacją, napisać do chorej nogi pożegnalny list.

Wśród internautów zawrzało, kiedy wytwórnia oficjalnie potwierdziła powstanie czwartej części filmu "Toy Story". Dla wielu z nich powrót filmowej serii to także powrót wielu wspomnień z dzieciństwa, kiedy po raz pierwszy zobaczyli "Toy Story". Ale nie brakuje także rozczarowanych decyzją twórców.

Emotikony w internecie i komunikatorach sieciowych "od zawsze" były żółte. Prawdopodobnie dlatego, że taki był pierwszy "smiley", który jako wpinana w klapę plakietka pojawił się w latach 60., jeszcze w czasach przedinternetowych. Teraz jednak bojownicy o różnorodność uznali, że skoro są rozmaite rasy ludzi, to i "buźki" powinny być kolorowe. Nowe zestawy mają się pojawić w 2015 roku.

Mark Zuckerberg organizuje wydarzenie na Facebooku. "Q&A with Mark" to szansa na zadanie pytania twórcy Facebooka. Zuckerberg nawiązuje do tradycji piątkowych spotkań, które organizuje dla swoich pracowników.

Dziecko Emmy Bond urodziło się 12 tygodni przed terminem. Lekarze dawali mu trzy dni życia. Stan dziewczynki poprawił się jednak na tyle, że mamie pozwolono karmić piersią. Zdjęciem dokumentującym ten moment Emma pochwaliła się w serwisie społecznościowym. Ktoś zgłosił "naruszenie zasad". Fotografia została usunięta. A oburzeni internauci ruszyli do kontrataku.