Serwisy społecznościowe

Serwisy społecznościowe

Pomoc dla syryjskich uchodźców będzie wznowiona. Pomogli internauci

Na początku grudnia Światowy Program Żywnościowy (WFP) poinformował, że przez brak środków wstrzymał wydawanie bonów żywnościowych dla syryjskich uchodźców. By móc ponownie rozpocząć ich finansowanie, zorganizował kampanię promowaną w mediach społecznościowych hashtagiem #ADollarALifeline. Szybko zebrano potrzebne środki i wydawanie bonów zostanie wznowione.

Pokazuje dzieciom z całego świata jak żyć z rzadką chorobą

Jono Lancaster od dziecka cierpi na zespół Treachera Collinsa, wadę genetyczną, która objawia sie niedorozwojem kości czaszki. Będąc dzieckiem nie akceptował swojego wyglądu. Teraz nie pozwala, by choroba go ograniczała. Dodatkowo spotyka się dziećmi cierpiącymi na to samo schorzenie. Inspiruje je i pokazuje jak żyć pełnią życia.

W szkole ją prześladował, po latach nie poznał. Jak zakończyła się randka?

Louisa Manning w młodości była prześladowana i wyśmiewana z powodu tuszy. Po kilku latach, gdy schudła, spotkała swojego dręczyciela. Ten jej nie poznał i zaprosił na randkę. Dziewczyna na spotkaniu się nie zjawiła, ale zostawiła chłopakowi list, w którym przypomniała o szkolnych doświadczeniach. Ta historia cieszy się teraz w internecie ogromną popularnością.

#CrimingWhileWhite. Biali piszą: popełnialiśmy przestępstwa, nie zostaliśmy ukarani

Po decyzji o niestawianiu w stan oskarżenia policjanta, którego interwencja miała doprowadzić do śmierci Erica Garnera, w Nowym Jorku wybuchły zamieszki. Mieszkańcy protestują nie tylko na ulicach. W sieci powstał hashtag, pod którym biali ludzie przyznają się do własnych przestępstw, za które nie ponieśli odpowiedzialności. Chcą w ten sposób udowodnić rasizm w szeregach funkcjonariuszy policji.

Studenci zarejestrowali 16 tys. potencjalnych dawców szpiku

Podczas dwudniowej akcji #DwaWymazyiDoBazy studenci z całej Polski zachęcali do udziału w niej i rejestrowali potencjalnych dawców szpiku. Pomysł szerokim echem odbił się w mediach społecznościowych, co przyniosło efekty. W środę i czwartek studenci zarejestrowali ponad 16 tys. osób.

3,5 miliona tweetów w ciągu nocy. Ferguson oczami internautów

Po decyzji ławy przysięgłych, by nie stawiać białego policjanta w stan oskarżenia za zastrzelenie czarnoskórego nastolatka, doszło do walk. Wydarzenia te na bieżąco relacjonowali internauci, którzy w jedną noc na Twitterze zamieścili ponad 3,5 miliona wpisów na temat zamieszek. Podpisywali je hashtagiem #Ferguson.

#CameronMustGo. Brytyjczycy sprzeciwiają się polityce premiera

Brytyjczycy za pomocą mediów społecznościowych wyrazili swój sprzeciw wobec polityki Davida Camerona. W weekend jeden z użytkowników Twittera używając hashtagu #CameronMustGo rozpoczął akcję, która sprowadza się do podawania przez internautów kolejnych powodów, dla których premier Wielkiej Brytanii powinien odejść.

"Euro zabija mój kraj". Ryzykowny konkurs Europejskiego Banku Centralnego

Europejski Bank Centralny wprowadził do obiegu nowe banknoty o nominale 10 euro. Chcąc je promować i się nimi pochwalić, ogłosił konkurs w krajach, w których walutą jest euro. Zasada jest prosta: wykonać selfie z nowym banknotem. Tyle, że wymowa zdjęcia powinna być dla EBC przychylna. I właśnie tej reguły wiele spośród nadesłanych prac nie spełnia.

Tuż przed amputacją napisała list pożegnalny do nogi

Choć przeszła 17 operacji, jej chorej nogi nie udało się uratować. 27-letniej Rebece, ciężko rannej w zamachu na mecie bostońskiego maratonu, lekarze właśnie amputowali nogę. Kobieta jednak nie poddaje się i w każdej sytuacji stara się znaleźć dobrą stronę medalu. A że przy tym poczucia humoru jej nie brakuje, to postanowiła tuż przed ostatnią operacją, napisać do chorej nogi pożegnalny list.

Gadające zabawki powracają. "Na trójce płakałem jak bóbr"

Wśród internautów zawrzało, kiedy wytwórnia oficjalnie potwierdziła powstanie czwartej części filmu "Toy Story". Dla wielu z nich powrót filmowej serii to także powrót wielu wspomnień z dzieciństwa, kiedy po raz pierwszy zobaczyli "Toy Story". Ale nie brakuje także rozczarowanych decyzją twórców.

Ludzie są kolorowi, a emotikony tylko żółte? Będą "buźki" w innych barwach

Emotikony w internecie i komunikatorach sieciowych "od zawsze" były żółte. Prawdopodobnie dlatego, że taki był pierwszy "smiley", który jako wpinana w klapę plakietka pojawił się w latach 60., jeszcze w czasach przedinternetowych. Teraz jednak bojownicy o różnorodność uznali, że skoro są rozmaite rasy ludzi, to i "buźki" powinny być kolorowe. Nowe zestawy mają się pojawić w 2015 roku.