Serwisy społecznościowe

Serwisy społecznościowe

"Q&A with Mark". Zadaj pytanie twórcy Facebooka

Mark Zuckerberg organizuje wydarzenie na Facebooku. "Q&A with Mark" to szansa na zadanie pytania twórcy Facebooka. Zuckerberg nawiązuje do tradycji piątkowych spotkań, które organizuje dla swoich pracowników.

Mama pokazała, jak karmi piersią walczącego o życie wcześniaka. I zaczęła się awantura

Dziecko Emmy Bond urodziło się 12 tygodni przed terminem. Lekarze dawali mu trzy dni życia. Stan dziewczynki poprawił się jednak na tyle, że mamie pozwolono karmić piersią. Zdjęciem dokumentującym ten moment Emma pochwaliła się w serwisie społecznościowym. Ktoś zgłosił "naruszenie zasad". Fotografia została usunięta. A oburzeni internauci ruszyli do kontrataku.

Ekskluzywne pole golfowe i imigranci na płocie. "To zdjęcie zaskoczyło ludzi"

Fotografowi José Palazonowi udało się zrobić nietypowe zdjęcie. Widać na nim osoby grające w golfa i imigrantów siedzących na wysokim ogrodzeniu wokół pola golfowego. Zdjęcie pokazuje różnice między bogatymi Europejczykami, a biednymi Afrykańczykami, którzy są gotowi na wszystko, by przedostać się do Europy.

Alohomora: otwórz magiczne drzwi do komnaty Harry'ego Pottera

To prawdziwa gratka dla wszystkich fanów Harry'ego Pottera. W jednym z londyńskich hoteli powstały pokoje, których tematem przewodnim jest słynny czarodziej z powieści autorstwa J.K. Rowling. W apartamentach znajduje się wszystko, co magiczne m.in. kufry, kotły, eliksiry i księgi zaklęć.

Bohaterowie bajek też kochają selfie

Co by było, gdyby bohaterowie bajek mieli konta w serwisach społecznościowych? Odpowiedzi na to pytanie podjęła się artystka Simona Bonafini. Na rysunkach przedstawiła baśniowe postacie, które pasjami robią sobie selfie.

Postanowiła, że umrze 1 listopada. Zmienia zdanie

Kiedy zdiagnozowano u niej raka mózgu i dano sześć miesięcy życia, 29-latka zaplanowała, że 1 listopada umrze. Teraz walczy, by nieuleczalnie chorzy mieli szansę otrzymywać środki, dzięki którym będą mogli godnie odejść. W środę kobieta poinformowała, że stan jej zdrowia jest na tyle dobry, że może przesunąć datę swojej śmierci.

#LeahStrong. Fani i koledzy wspierają zawodnika NFL w walce o życie córki

W czerwcu 2014 roku u córki zawodnika NFL wykryto złośliwy nowotwór. Devon Still zawiesił wtedy swoją karierę, tłumacząc, że "sport nie jest ważniejszy, niż jego czas spędzony z córką, podczas gdy ona walczy o swoje życie." Od miesięcy zawodnika wspierają fani z całego świata oraz inni futboliści. W niedzielę podczas meczu cheerleaderki wystapiły w koszulkach z numerem Devona, a właściciel drużyny Patriots przekazał darowiznę na miejscowy szpital.

Internetowy bunt przeciwko selfie. Kirsten Dunst i zdjęcia bez twarzy

Miliony selfie zalewają media społecznościowe każdego dnia. W niewinnych zdjęciach wielu użytkowników zaczyna jednak dostrzegać niebezpieczeństwo. Ich zdaniem dają jedynie iluzję relacji międzyludzkich i służą pogoni za wirtualną popularnością. Inni proponują #antiselfie - zdjęcie odwróconej głowy.

Obwąchuje zgubę i pędzi do właściciela. Świat dał się nabrać, internauci oburzeni

Tego psa pokochał świat. Reklama jednej z linii lotniczych prezentuje beagle, który dzięki czułemu węchowi odnajduje właścicieli pozostawionych w samolocie przedmiotów i dostarcza im je, nim opuszczą lotnisko. Wideo zrobiło błyskawiczną karierę w sieci. Tak dużą, że zlęknieni reklamodawcy przyznali się: to nie nasz pies. Internauci nie kryją rozczarowania i krytykują marketingowe posunięcie firmy.

"Piep***ć to. Odchodzę". Rzuciła pracę na wizji

Prezenterka lokalnej telewizji w USA wprawiła widzów w osłupienie. W trakcie programu na żywo przyznała się do wspierania zwolenników legalizacji marihuany i rzuciła: Fuck it. I quit!. Nagranie rzucającej pracę szybko obiegło sieć, a samo zachowanie dziennikarki podzieliło internautów.

Z lotu ptaka zauważył Sokoła Millenium. Fani "Gwiezdnych wojen" w ekstazie

Niezwykłe zdjęcie rozpaliło fanów "Gwiezdnych wojen" w sieci. Przelatując nad jednym z lotnisk w Wielkiej Brytanii, instruktor latania zrobił fotografię, na której uchwycił niedokończony model Sokoła Millenium - kultowego statku Hana Solo, czyli Harrisona Forda. Okazało się, że przeleciał nad miejscem kręcenia najnowszej części cyklu.

Zdjęcie młodej pary w gruzach WTC. Zagadka rozwiązana po 13 latach

Po 13 latach udało się rozwiązać tajemnicę zdjęcia z gruzowiska WTC w Nowym Jorku. 11 września 2001 roku na miejscu zniszczeń po zamachach kobieta znalazła ślubną fotografię pary młodej z przyjaciółmi. W odnalezieniu bohaterów zdjęcia pomogli użytkownicy Facebooka i Twittera.