Serwisy społecznościowe

Serwisy społecznościowe

Zbiórka pieniędzy na najsłynniejszą sałatkę świata zakończona. Jeśli jeszcze łudziliście się, że to tylko żart, to rozwiewamy wątpliwości: Amerykanin Zack Brown uzbierał ponad 55 tys. dolarów.

Im bliżej godziny "W", tym więcej Powstania w mediach społecznościowych. Do uczczenia 70. rocznicy wybuchu wzywają oficjalne strony Warszawy i szereg organizacji pozarządowych, ale też wielu internautów na prywatnych profilach.

Na oficjalnym profilu Malaysia Airlines w serwisie Twitter zostało zamieszczone zdjęcie opatrzone hashtagiem #STAYSTRONG. To apel o wsparcie po dwóch tegorocznych tragediach z udziałem samolotów tych linii. Internauci szybko na niego odpowiedzieli.

Sean Bean to specjalista od "umierania". Aktor dobrze znany jest z tego, że większość jego ważnych ról kończy się zgonem bohatera. Po jego "śmierci" w kultowej "Grze o tron", fani aktora prosili - nigdy więcej. Teraz sentyment fanów sprytnie wykorzystali producenci nowego serialu, promując go hashtagiem #DontKillSeanBean.

Jared Leto na drzewie, na ścianie Empire State Building, na nodze Angeliny Jolie, twarzy Baracka Obamy i Jacka Nicholsona. Tegoroczny zdobywca Oscara jest wszędzie, dzięki życzliwym internautom, którzy zauroczeni zdjęciem aktora przytulonego do pnia drzewa, przerobili je już na tysiące sposobów i zalali nim serwisy społecznościowe.

W czwartek poznaliśmy pełną listę nominowanych do nagród Emmy. Nie mniej ciekawe niż sama rywalizacja są reakcje opublikowane w serwisach społecznościowych. W takich chwilach fikcja miesza się ze światem realnym oraz wirtualnym. Gratulacje składają sobie twórcy, aktorzy, ale też nieoficjalne strony bohaterów.

"What's on your mind?" to pytanie stawiane przez Facebooka jego anglojęzycznym użytkownikom. Ma prowokować do odpowiedzi, którą serwis pokaże znajomym. To również film o tym, jak rzeczywiste życie różni się od przedstawianego na Facebooku. I choć reżyser opowiada gorzką historię uzależnienia od mediów społecznościowych, film robi karierę głównie w nich.

21-latek, który groził na Twitterze jednej z brytyjskich działaczek feministycznych, że ją zgwałci, trafił do aresztu - poinformował Scotland Yard. Mężczyźnie nie spodobał się pomysł umieszczenia wizerunku Jane Austin na nowych banknotach.