Polityka zagraniczna Rosji

Polityka zagraniczna Rosji

Prezydent Syrii Baszar el-Asad spotkał się we wtorek w Damaszku z ministrem obrony Rosji Siergiejem Szojgu. Podczas spotkania omówiono kwestię syryjsko-rosyjskiej współpracy militarnej oraz wspólne działania mające na celu zwalczenie tak zwanego Państwa Islamskiego.

Wybory regionalne w Rosji, które odbyły się 10 września, nie mają zastosowania na terytorium Ukrainy. Unia Europejska nie uznaje wyborów przeprowadzonych na Półwyspie Krymskim - czytamy w opublikowanym w poniedziałek wieczorem oświadczeniu unijnej dyplomacji.

Nowy ambasador Rosji w USA Anatolij Antonow powiedział w piątek, po złożeniu listów uwierzytelniających w Białym Domu, że prezydent Donald Trump przyjął go w "ciepłej, konstruktywnej atmosferze". Podkreślił, że Rosja jest gotowa do odbudowy stosunków z USA.

Szef rosyjskiego sztabu generalnego Walerij Gierasimow w czwartek na spotkaniu w Baku z przewodniczącym Komitetu Wojskowego NATO Petrem Pavlem miał zaznaczyć, że zbliżające się rosyjsko-białoruskie ćwiczenia Zapad'17 nie są skierowane przeciw państwom trzecim. Ten wątek spotkania wybijają rosyjskie media.

Prezydent Korei Południowej Mun Dze In powiedział w środę prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi, że sytuacja na Półwyspie Koreańskim jest skomplikowana z powodu prowokacji Pjongjangu i może stać się nieprzewidywalna, jeśli ten ich nie zaprzestanie.