Stosunki Rosja - USA

Stosunki Rosja - USA

Decyzję Trumpa "Rosja przyjmuje z poważnym zaniepokojeniem"

Decyzja prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa o uznaniu Jerozolimy za stolicę Izraela nie sprzyja uregulowaniu konfliktu bliskowschodniego - oznajmił rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Uznał, że prowadzi ona do rozdźwięku wśród społeczności międzynarodowej. MSZ w Moskwie oświadczyło, że decyzję Trumpa "Rosja przyjmuje z poważnym zaniepokojeniem".

"Nie będzie w tej chwili normalizacji dialogu z Rosją"

Sekretarz stanu USA Rex Tillerson powiedział w Brukseli podczas spotkania ministrów spraw zagranicznych państw NATO, że członkowie Sojuszu uzgodnili, iż nie będzie normalizacji stosunków z Rosją. Dodał, że w kwestii tej panuje "szeroki konsensus".

Media: Deutsche Bank wydał dokumenty związane z ludźmi Trumpa

Na wniosek specjalnego prokuratora Roberta Muellera Deutsche Bank wydał dokumenty dotyczące korzystania z usług tego banku przez osoby fizyczne i osoby prawne związane z Donaldem Trumpem - podały we wtorek media, w tym jako pierwszy niemiecki dziennik "Handelsblatt". Doniesieniom tym zaprzeczył jednak adwokat prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Dziennikarze z USA mają dostać zakaz wstępu do Dumy

W Rosji przygotowywany jest zakaz wstępu dziennikarzy wszystkich mediów amerykańskich do Dumy Państwowej – podała w piątek agencja Ria Nowosti. W ten sposób rosyjskie władze chcą odpowiedzieć na pozbawienie akredytacji dziennikarzy telewizji RT w Kongresie USA.

Miedwiediew: atmosfera w stosunkach z USA odpychająca

Obecna atmosfera w stosunkach ze Stanami Zjednoczonymi jest bardzo zła - oświadczył premier Rosji Dmitrij Miedwiediew i ocenił, że jest ona "najgorsza w ciągu całego okresu, jaki pamięta". Szef rosyjskiego rządu stwierdził ponadto, że "prezydent USA Donald Trump chciałby nawiązać z Rosją pełnowartościowe kontakty", jednak "problem nie polega na relacjach osobistych".

"Kolejny etap konfliktu rozegra się według reguł rosyjskich"

Po wygranej w Syrii prezydent Rosji Władimir Putin chce uzyskać legitymizację inwazji Moskwy na Ukrainie, wciągając prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w kolejne złe porozumienie - ocenia w poniedziałkowej publikacji amerykański dziennik "Washington Post".

Godzinna rozmowa Putina i Trumpa

Rozmowa telefoniczna, którą we wtorek przeprowadzili prezydenci Stanów Zjednoczonych i Rosji, Donald Trump i Władimir Putin, trwała ponad godzinę – poinformował w komunikacie Biały Dom.

Moskwa ostrzega Radio Swoboda i Głos Ameryki

Ministerstwo sprawiedliwości Rosji ostrzegło rosyjską redakcję Radia Wolna Europa/Radio Swoboda oraz rozgłośnię Głos Ameryki o możliwości nałożenia na nie restrykcji przewidzianych przez przyjętą w środę przez Dumę ustawę o mediach - "zagranicznych agentach".

Kreml o kadrze z gry komputerowej na  stronach armii: nie wyolbrzymiajmy błędu

Błędy się zdarzają i nie ma w tym niczego strasznego - oświadczył w środę rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. W ten sposób odniósł się do zamieszczonego przez ministerstwo obrony komunikatu w sprawie Syrii, w którym - w charakterze "niezaprzeczalnego dowodu" mającego obarczać Amerykanów winą za wspieranie dżihadystów - zamiast zdjęcia zamieszczono kadr z gry komputerowej.

To miał być "niezaprzeczalny" dowód. Oskarżyli, wykorzystując kadry z gry

Ministerstwo obrony Rosji, które zarzuciło we wtorek Stanom Zjednoczonym wspieranie w Syrii oddziałów tak zwanego Państwa Islamskiego (IS), posłużyło się kadrami z gry mobilnej i nieaktualnymi nagraniami wideo na potwierdzenie tych zarzutów. Rosjanie przyznali, że do tego doszło, ale publikacja tych zdjęć miała być efektem "błędu".