Organizacja Narodów Zjednoczonych

Organizacja Narodów Zjednoczonych

Trump w ONZ o "widmie" nad planetą

W swoim pierwszym przemówieniu na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych prezydent USA Donald Trump mówił, że świat stanął na progu "wielkich szans, ale też wielkiego niebezpieczeństwa". - Jeżeli sprawiedliwi, których jest wielu, nie stawią czoła tym nielicznym złym, to zło zwycięży - przestrzegł. Najwięcej miejsca poświęcił na ataki skierowane w stronę Korei Północnej, Iranu i Syrii.

Trump: ONZ nie osiągnęła pełnego potencjału

W pierwszym oficjalnym wystąpieniu na forum ONZ prezydent USA Donald Trump skrytykował Organizację Narodów Zjednoczonych za "biurokrację i złe zarządzanie". Zaapelował też o reformę, dzięki której osiągnie ona "pełny potencjał".

Trump na sesji ONZ. W kuluarach kilkanaście rozmów

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump odbędzie w przyszłym tygodniu serię spotkań z przywódcami co najmniej kilkunastu krajów - poinformował w piątek Biały Dom. Do rozmów dojdzie na marginesie debaty generalnej Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku.

"To dzwonek alarmowy, którego nie możemy zlekceważyć"

Na świecie rośnie liczba głodujących. Jest ich o 38 milionów więcej niż dwa lata temu - podkreślono we wspólnym raporcie Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa FAO, Międzynarodowego Funduszu Rozwoju Rolnictwa oraz Światowego Programu Żywnościowego.

Poroszenko liczy na broń i ONZ

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko uważa, że jego kraj otrzyma od USA nie tylko uzbrojenie obronne. Dodał, że jeśli tak się stanie, to "agresor zapłaci wyższą cenę za atakowanie armii" w Donbasie na wschodzie kraju.

Rosja nie ustępuje. Projekt rezolucji o misji ONZ w Donbasie

Rosja proponuje, by misja pokojowa ONZ w Donbasie działała najpierw przez pół roku od momentu wycofania wojsk i sprzętu z linii rozgraniczenia walczących stron - podały media w Moskwie, powołując się na rosyjski projekt rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ.

W ONZ o kryzysie w Birmie. Krytykowana noblistka nie przyjedzie

W związku z kryzysem w Birmie, na wniosek Wielkiej Brytanii i Szwecji, w środę odbędzie się posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ. Spotkanie odbędzie się za zamkniętymi drzwiami, niewykluczone jednak, że zostanie po nim ogłoszone oświadczenie uzgodnione podczas rozmów.

Presja "większa niż kiedykolwiek". Seul i Tokio zadowolone z sankcji

Korea Południowa i Japonia z zadowoleniem przyjęły decyzję Rady Bezpieczeństwa ONZ o nałożeniu dodatkowych sankcji na Koreę Północną w związku z jej ostatnią próbą nuklearną. - Ważne jest, aby zmieniać północnokoreańską politykę poprzez wywieranie większej niż kiedykolwiek wcześniej presji - oświadczył japoński premier Shinzo Abe.