Media społecznościowe

Media społecznościowe

"Jurku, od 2004 prawie co roku zbierałem na Orkiestrę. Nie odchodź, proszę!" - apeluje do Jerzego Owsiaka jeden z użytkowników Twittera. "Do końca świata i jeden dzień dłużej!" - przypomina inna internautka. Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stają #MuremZaOwsiakiem.

Po ogłoszeniu przez Jurka Owsiaka rezygnacji z funkcji prezesa zarządu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, głos zabrali internauci. Stanęli #MuremZaOwsiakiem, a w swoich wpisach nie tylko zamieścili słowa wsparcia, ale również prośby o zmianę decyzji. Akcja, która już od poniedziałku trwa w mediach społecznościowych, nie traci na sile. Wciąż pojawiają się nowe wpisy, a inicjatywa dotarła już do kilku milionów internautów.

"To nie ma być odstrzał, to nie ma być pozyskanie, to nie ma być redukcja populacji, to ma być masakra" - napisał w liście otwartym do "kolegów myśliwych" Marek Porczak, członek Koła Łowieckiego Ostoja w Jarosławiu, zabierając głos w sprawie odstrzału dzików. - Każdy gospodarz wie, że bez redukcji samic trudno zmniejszyć populację, jednak przez cały rok jest na to wystarczająco dużo czasu - powiedziała natomiast w rozmowie z tvn24.pl Diana Piotrowska, myśliwa i była rzeczniczka Polskiego Związku Łowieckiego.

Policjantom z Lexington w stanie Kentucky noworoczny poniedziałek na długo pozostanie pamięci. W pobliżu Man Boulevard i Pink Pigeon Parkway zapaliła się ciężarówka z donutami, czyli amerykańskimi pączkami. I choć nikomu nic się nie stało, widok zniszczonego samochodu z ulubionym przysmakiem u interweniujących mundurowych wywołał "rozpacz".