huragan

huragan

Cosme tworzy się u wybrzeży Meksyku

Huragan Cosme formuje się na Pacyfiku u północno-zachodnich wybrzeży Meksyku. Jak pisze Reuters, nie kieruje się on jednak ku lądowi, a w stronę morza.

Sandy już nigdy więcej nie uderzy. Nie będą używać tego imienia

Żywioł o imieniu Sandy nie uderzy już nigdy więcej. Światowa Organizacja Meteorologiczna usunęła je z rejestru nazw nadawanych huraganom. Ostatnim przypadkiem pozostanie ten, który w październiku 2012 r. zdewastował Jamajkę, Kubę i Wschodnie Wybrzeże USA, zabijając ponad 200 osób.

Huragany będą tworzyć się 10-krotnie częściej?

Przy wzroście globalnej temperatury o 2 st. C, huragany będą tworzyć się 10-krotnie częściej – ustalili naukowcy. Według nich globalne ocieplenie ma wpływ na powstawanie ekstremalnych zjawisk pogodowych. Huragan o mocy Katriny powstawałby w takiej sytuacji co roku.

Potęga wiatru, groza śnieżycy i piękno stu tysięcy lodowców

Kolejny dzień "Ekstremalnego tygodnia w TVN Meteo" to spotkania z takimi żywiołami jak śnieżyca, huragan czy ogień. Dowiemy się, jak dramatycznie może się skończyć zimowa wycieczka do lasu, kiedy pogorszy się pogoda. Łowcy burz pokażą nam z bliska tornado, a prowadzący program "Przetrwać najgorsze" poradzą, jak chronić się podczas huraganu i pożaru lasu. Zobaczymy również nie tylko grozę, ale też piękno lodowej krainy - Alaski.

Zwykła burza zmieniła się w kataklizm. Ekstremalna pogoda w TVN Meteo

Zwykła burza rzadko wywołuje panikę. Historia z Pueblo w amerykańskim Kolorado pokazuje jednak, że czasem potrafi przerodzić się w potężny żywioł. Kierowcy, którzy trafią na tak ekstremalną pogodę, znajdą się w poważnym niebezpieczeństwie, ale można próbować sobie z nim poradzić. O tych sytuacjach, a także huraganie Katrina i niszczycielskim tornado opowiedzą wtorkowe dokumenty z cyklu "Ekstremalny Tydzień w TVN Meteo".

Nowy Jork po Sandy jak Dziki Zachód

W Nowym Jorku po huraganie Sandy jest jak na Dzikim Zachodzie. Brak prądu w niektórych dzielnicach zachęca rabusiów do grabieży. Mieszkańcy bronią się kijami baseballowymi i maczetami, a nawet za pomocą łuków i strzał. A niektórzy zakładają miny-pułapki...

Ucieczka przed Katriną, walka z wichrem i wodą. Dramatyczne wspomnienia spotkań z żywiołem

Doniesienia o huraganie Sandy, który przeszedł przez Karaiby i uderzył we Wschodnie Wybrzeże USA przypomniały o przerażającej sile zjawisk przyrody i destrukcji, jaką mogą powodować. W niedzielę TVN24 pokaże dwa dokumenty przypominające inne żywioły z niedawnej przeszłości - huragan Katrina, tornada, masowe powodzie. Jeszcze więcej o potędze żywiołów będzie można się dowiedzieć w przyszłym tygodniu w TVN Meteo.

Kolejna burza na trasie Sandy. Pogodowy cios w plecy

Mieszkańcy Wschodniego Wybrzeża jeszcze nie doszli do siebie po uderzeniu huraganu Sandy, a meteorolodzy już zapowiadają kolejne trudne dni przed nimi. W przyszłym tygodniu nad wschodnimi stanami USA przejdzie poważny front burzowy, który przyniesie silny wiatr, deszcz, a nawet opady śniegu. Choć pozbawiony tropikalnego rodowodu, może dotknąć ludzi równie mocno jak huragan.

Kolejny dzień rośnie liczba ofiar Sandy

Wciąż rośnie liczba ofiar po przejściu huraganu Sandy. Amerykańskie media poinformowały, że na terytorium Stanów Zjednoczonych oraz Kanady zginęło 98 osób.

Wybrzeże w ciemności, chmury od Atlantyku po Chicago

Ciemności, w jakich uderzenie Sandy pogrążyło sporą część Wschodniego Wybrzeża USA, były dostrzegalne nawet z Kosmosu. Kontrast między tym obszarem a skupiskami świateł na terenach w głębi lądu pokazuje zdjęcie satelitarne zrobione zaledwie kilka godzin po wkroczeniu żywiołu na ląd. Wrażenie robi też niezwykły zasięg chmur żywiołu - od Atlantyku aż po Chicago.

Wall Street otwiera się w środę

Sandy wywiera potężny wpływ na amerykańską gospodarkę. Jej straty mogą sięgnąć nawet 200 mld dolarów, ale ekonomiści przekonają, że długofalową konsekwencją może być pobudzenie wzrostu gospodarczego. Nowojorska giełda została zamknięta na dwa dni - po raz pierwszy z powodu pogody od XIX wieku. W środę znowu zacznie działać.