Cyberbezpieczeństwo

Cyberbezpieczeństwo

W sobotę wieczorem na kilka godzin przestały działać strony największych szwedzkich gazet, w tym "Dagens Nyheter", "Svenska Dagbladet" i "Expressen" - informuje Polskie Radio. Zdaniem ekspertów za atakiem mogli stać Rosjanie, a szwedzka policja już wszczęła postępowanie w tej sprawie.

- Polska nie jest w ogóle przygotowana na cyberataki - ostrzega rzecznik Ministerstwa Cyfryzacji Karol Manys. Od trzech miesięcy trwają poszukiwania wiceministra cyfryzacji odpowiedzialnego za cyberbezpieczeństwo. To kluczowe dla naszego bezpieczeństwa stanowisko nadal pozostaje nieobsadzone, głównie przez niskie wynagrodzenie oferowane przez resort. Materiał programu "Czarno na Białym" w TVN24.

W piątek przypada 15. rocznica powstania Wikipedii - największej encyklopedii w dziejach ludzkości, a także jednej z najczęściej odwiedzanych witryn w sieci. Polskojęzyczna Wikipedia znajduje się wśród dziesięciu najobszerniejszych wersji językowych tej otwartej encyklopedii.

Na wyświetlaczu jednego z biletomatów w Rzeszowie przez pewien czas można było zobaczyć film porno - podaje lokalny serwis "Nowiny24". To prawdopodobnie wynik cyberwłamania. Władze miasta już zapowiedziały, że zabezpieczyły lukę w oprogramowaniu urzadzeń do sprzedaży biletów.