Cyberbezpieczeństwo

Cyberbezpieczeństwo

Doradczyni ds. bezpieczeństwa narodowego USA Susan Rice wezwała w poniedziałek Chiny do powstrzymania szpiegostwa w sieci, nazywając ten proceder "bardziej niż irytującym" i uznając go za kluczową sprawę dla przyszłych stosunków Chiny-USA.

Władze USA poinformowały, że dane osobowe ok. 4 mln byłych i obecnych pracowników władz federalnych mogły paść łupem hakerów. Włamali się oni m.in. do sieci komputerowej agencji rządowej OPM, która przechowuje dane pracowników federalnych. - Problem jest poważny. Wykradzione dane sięgają 1985 r. - poinformował Reutersa pragnący zachować anonimowość urzędnik.

Hakerzy z Korei Północnej są w stanie przeprowadzać ataki, które mogą zniszczyć ważną infrastrukturę, a nawet zabić ludzi - ostrzegł w rozmowie z BBC uciekinier z tego komunistycznego kraju, specjalista w dziedzinie informatyki prof. Kim Heung Kwang.

W Barcelonie rozpoczyna się Światowy Kongres Technologii Mobilnych. W trwającym cztery dni spotkaniu udział weźmie ponad 85 tys. uczestników. Choć kongres odbywa się w Europie, analitycy wskazują, że nasz kontynent powoli staje się skansenem jeśli chodzi o branżę technologii mobilnych.

FBI wyznaczyła trzy mln dolarów nagrody za informację, która może doprowadzić do aresztowania i skazania rosyjskiego hakera Jewgienija Bogaczewa. Jest on oskarżony o kierowanie gangiem hakerów odpowiedzialnych za kradzież danych dotyczących kont bankowych i dokonywanie wymuszeń.