Bankowość

Bankowość

Rosyjski bank centralny poinformował, że w piątek wydał 980,7 mln dolarów na rynku walutowym, aby obronić kurs rubla. Bank Rosji musiał interweniować również w poniedziałek, rzucając na rynek dodatkowe 700 mln dolarów. To największa rosyjska interwencja na rynku walutowym od czasu marcowej aneksji Krymu.

Nadchodzący cykl obniżek stóp RPP wyniesie łącznie 50-75 pb - wynika z najnowszej ankiety PAP. Zdaniem większości ekonomistów w tym roku dojdzie do dwukrotnej obniżki, po 25 pb w październiku i listopadzie. Część ekonomistów uważa, że cykl będzie jeszcze kontynuowany w I kwartale 2015 roku.

Ikea chce nauczyć Szwedów oszczędzania. I to w dość nietypowy sposób, bo za pomocą gry na przeglądarkę internetową. Jej zasady są banalnie proste: im dłużej kierowana przez nas świnka skarbonka unika luksusowych sklepów, tym więcej punktów zdobywamy. Najlepsi mogą liczyć na nagrodę w wysokości 14,6 tys. dolarów.

Sytuacja banków pozostaje dobra i stabilna, są odporne nawet na istotne pogorszenie warunków działalności - wynika z raportu NBP. Mimo to, bank zaleca szybkie powołanie Rady ds. Ryzyka Systemowego, ściślejszą integrację sektora bankowości spółdzielczej i restrukturyzacji SKOK-ów.