Arleta Unton-Pyziołek

Arleta Unton-Pyziołek

Czy na Święta potrzebny jest śnieg?

"Czy śnieg naprawdę jest taki ważny w czasie Świąt?" - skomentował ktoś prognozę bożonarodzeniową na portalu tvnmeteo.pl. No właśnie. Dlaczego ilekroć zaczyna się grudzień i pojawiają pierwsze świąteczne lampki, zaczynamy pytać, czy będą białe Święta?" -pisze dla nas synoptyk Arleta Unton-Pyziołek.

Synoptyk sprawdza, czy jest szansa na śnieg w święta

Jak wygląda obecnie zapowiedź pogody na święta? Około 18 grudnia nad Atlantykiem uformować ma się potężny wir. Taki niż najpierw zwykle ściąga ciepłe deszczowe masy powietrza znad środkowego Atlantyku, by po kilku dniach przynieść duży chłód znad surowej Arktyki. Synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek sprawdza, czy jest szansa na białe święta.

Piękny koniec października, a we Wszystkich Świętych już deszcz i chłód

"Jak pięknie jest w Polsce od kilku dni! Słońce świeci od Bałtyku po Tatry. Rankami nad łąkami i polami rozciągają się bajeczne mgły, popołudniami ciepło złocą się klony, a dzieci wpadają z radością w kolorowe suche liście. Deszcz ma wkroczyć do Polski w nocy z 31 października na 1 listopada. Dzień Wszystkich Świętych ma być pochmurny, z opadami deszczu i silniejszym wiatrem" - pisze dla nas synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek.

Idzie jesień. Jaka czeka nas pogoda

Koniec sierpnia zapowiada się ciepło. Z amerykańskich prognoz pogody wynika jednak, że początek jesieni będzie już chłodny. Synoptyk Arleta Unton-Pyziołek tłumaczy, czego możemy się spodziewać po zbliżającej się porze roku.

Pogoda w Wielkanoc? Sielsko nie będzie

Za tydzień Święta Wielkanocne będące dla chrześcijan świętem triumfu Życia. Od wieków są również świętem powitania wiosny, odradzającej się przyrody. Dlatego tak ważna dla nas jest pogoda w tym czasie. "Pragniemy, by było ciepło i wiosennie" mówi synoptyk TVN24 Arleta Unton-Pyziołek. I dodaje, że w Święta sielsko nie będzie. Arleta Unton - Pyziołek podkreśla równocześnie, żebyśmy tego nie brali za pewnik. Jest to na razie tylko prognoza.