Pokaż nam WOŚP

Pokaż nam WOŚP

Na jego widok pasjonatom dwóch kółek miękną kolana. Niezainteresowani motoryzacją też cmokną pod nosem z wrażenia. Gwarantujemy: nikt nie przejdzie obok obojętnie. Amerykański Chopper, wykonany kilka lat temu specjalnie dla WOŚP przez jeden z najsłynniejszych warsztatów świata, do wylicytowania podczas 25. Finału. Po raz pierwszy na stałe trafi w ręce jakiegoś szczęśliwca.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy powstała z braku zgody lekarzy na to, żeby polskie dzieci były leczone gorszym sprzętem, albo żeby brakowało sprzętu - powiedział w "Faktach po Faktach" prof. Bohdan Maruszewski, kardiochirurg i członek zarządu fundacji WOŚP. Podkreślił, że w ciągu 25 lat działalności WOŚP "nigdy nie było chwili zwątpienia i wątpliwości", choć - jak wyjaśnił - były chwile goryczy, kiedy na fundację spadała fala "hejtu" w internecie. W niedzielę 15 stycznia WOŚP zgra 25. finał.

W niedzielę rano rusza 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku fundacja Jurka Owsiaka zbiera pieniądze na ratowanie życia i zdrowia dzieci oraz seniorów. "Letnia zadyma w trakcie zimy" - bo tak mówią o finale twórcy WOŚP - ma miejsce nie tylko w Polsce, ale i wielu miejscach na całym świecie. Partnerem i gospodarzem akcji jest Grupa TVN. Wy również możecie pokazywać przebieg finału. Wszystko dzięki Kontaktowi 24 oraz mediom społecznościowym. #WOSPwTVN24

Życie setek tysięcy osób zmieniło się dzięki akcji wymyślonej 25 lat temu. A wszystko zaczęło się dzięki ośmiu minutom - tyle trwał film, który stał się inspiracją dla Jurka Owsiaka. Lekarze z Centrum Zdrowia Dziecka mówili w nim, że mają umiejętności, ale nie mają sprzętu. Dziś to miejsce wygląda inaczej. Materiał programu "Czarno na białym" TVN24.

Już wiszą dekoracje, to będzie niezwykle bajkowe. Są przepiękne kolorowe sople. Będzie również specjalny namiot medyczny, gdzie będzie można sobie zbadać poziom cukru - relacjonował w rozmowie z TVN24 przygotowania do 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak. - Słońce nad Orkiestrą nie zajdzie (...) zawsze, gdzie ktoś kończy grać, ktoś zaczyna - dodał.

Bez niego nie byłoby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To wiedzą wszyscy Polacy. Ale niewielu wie, że kiedyś handlował winylami i kożuchami na jarmarku, oraz że trenował z trudną młodzieżą karate. Oto fascynująca podróż z Jurkiem Owsiakiem po Warszawie po miejscach, które są dla niego najważniejsze. Materiał programu "Uwaga" TVN.

Organizacje pozarządowe są po to, żeby podnosić standardy, żebyśmy mogli sobie także sami pomóc, jak najszybciej - powiedział we wtorek Jerzy Owsiak podczas konferencji w czasie przygotowań do 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak dodał, w niedzielę w Warszawie odbędzie się "karnawał brazylijski w środku zimy".

- Teraz patrząc na to całe zawirowanie, myślę sobie, czy nam teraz nie potrzeba czegoś takiego, co właśnie szykuje się 15 stycznia, gdzie to słowo "jednoczymy" cały naród jest niezwykle ważnym słowem - powiedział w "Faktach po Faktach" Jerzy Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Na parkiecie Kabareciarze i Przyjaciele oraz Gwiazdy Sportu, a na trybunach tłumy. Rybnik tydzień wcześniej zaczął grać dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz siódmy rozegrano Legendarny Kosmiczny Mecz, a w trakcie zabawy zbierano pieniądze. Licytowano m.in. piłki z autografami Kuby Błaszczykowskiego i Michała Pazdana. WOŚP 15 stycznia zagra w całej Polsce oraz kilkudziesięciu miejscach na świecie po raz 25. Tym razem fundacja będzie zbierać pieniądze na ratowanie życia i zdrowia dzieci oraz seniorów.

Lekcja jazdy konnej z Piotrem Kraśko, książki dziennikarzy TVN24, kolacja z Magdą Gessler, słynny kapelusz Moniki Olejnik czy wyścig z Katarzyną Zdanowicz. Między innymi takie atrakcje znalazły się wśród aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w które zaangażowały się gwiazdy TVN i TVN24. Znani i lubiani chcą w ten sposób pomóc Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w zbieraniu pieniędzy na sprzęt medyczny.

Sztabka złota z filmu "Kiler" Juliusza Machulskiego, klaps z filmu "Danton" Andrzeja Wajdy z autografami reżysera i Allana Starskiego, krzesło reżyserskie z autografem Jerzego Skolimowskiego, czy też album o filmie "Wołyń" z dedykacją od Wojciecha Smarzowskiego - to niektóre z filmowych gadżetów, które można licytować na aukcjach WOŚP. O podarowanych przez filmowcach przedmiotach opowiadała we "Wstajesz i wiesz" Paulina Bez z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. - Na naszych aukcjach można licytować nie tylko przedmioty, ale również przeżycia - dodała. Jednym z takich "przeżyć" jest kolacja z reżyserką Agnieszką Holland.