Północnokoreański żołnierz zastrzelił turystkę z Korei Południowej. Kobieta przez przypadek weszła na zamknięty teren wojskowy w znanym górskim kurorcie Kumgang.
Neumünster walczy z Berlińskim Ogrodem Zoologicznym o prawa do wpływów z... najsłynniejszego na świecie niedźwiadka, Knuta. Okazuje się, że Knut będący żyłą złota dla ZOO w Berlinie, jest po mieczu z Neumünster.
Na prośbę pakistańskiego rządu Organizacja Narodów Zjednoczonych przeprowadzi śledztwo w sprawie zamachu na Benazir Bhutto. Rządząca krajem Pakistańska Partia Ludowa nie wierzy bowiem we wcześniejsze ustalenia miejscowych śledczych.
We wschodniej Indonezji pluton egzekucyjny rozstrzelał mordercę, który w bestialski sposób zabił 42 kobiety. 57-letni Ahmad Suradji tłumaczył, że mordował kobiety i dziewczynki gdyż wierzył, że w ten sposób zwiększy swą magiczną moc.
Już 42 Tybetańczyków stanęło przed chińskimi sądami za udział w marcowych protestach w Lhasie. Jak zapewniają władze, w żadnej z tych spraw nie zapadł wyrok kary śmierci.
W ręce brytyjskiej policji wpadła kolejna osoba zatrzymana w związku z brutalnym mordem na dwóch francuskich studentach. Tragedia miała miejsce w ostatnich dniach czerwca w Londynie.
Jako pierwsi mogli go kupić Nowozelandczycy i Australijczycy. Mimo mrozu w tej części świata, przed sklepami firmy Apple koczowały tłumy. Nowy iPhone 3G od piątku można kupić w 22 krajach na całym świecie.
Dwóch kosmonautów Międzynarodowej Stacji Kosmicznej podjęło ryzykowną próbę naprawy kapsuły Sojuza. Groził im wybuch, ale sześciogodzinny spacer skończył się jednak sukcesem.
1,1 mln dolarów za ręcznie malowaną skórę bębna z okładki płyty "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band", a 834 tys. dolarów za rękopis piosenki Johna Lennona "Give Peace a Chance". Takie kwoty wylicytowano za pamiątki po słynnym Beatlesie na aukcji w londyńskim domu Christie's.
Choć walki byków to rozrywka krwawa, to zazwyczaj krew przelewa tylko zabijane zwierzę. Jednak podczas dorocznego festiwalu w Pampelunie to torreador Sebastian Castella musiał walczyć o życie.
- Jeśli Berlin zmieni wrogą wobec kurdyjskich separatystów politykę, uwolnimy zakładników - poinformowali w czwartek porywacze niemieckich turystów w Turcji. - Niemiecki rząd nie pozwoli na to, by ktokolwiek go szantażował - odparł kilka godzin później szef niemieckiego MSZ Frank-Walter Steinmeier.
Francja potępiła w czwartek decyzję budowy 920 nowych izraelskich mieszkań w osiedlu Har Homa niedaleko Jerozolimy. - Kontynuowanie izraelskiej kolonizacji terenów palestyńskich pozbawia wiarygodności trwające zabiegi dyplomatyczne i jest przeszkodą na drodze do pokoju - ocenił francuski MSZ.
Czeski ministerstwo obrony wystosowało protest w odpowiedzi na rosyjskie groźby, po podpisaniu z USA umowy ws. tarczy antyrakietowej. Rosjanie zapowiedzieli, że na budowę tarczy Moskwa "będzie zmuszona zareagować nie środkami dyplomatycznymi, lecz militarno-technicznymi".
Na brzegu jeziora Argentino w Patagonii wciąż gromadzą się tłumy, a argentyńska telewizja co chwila przerywa program, żeby pokazać, jak pęka słynny lodowiec Perito Moreno. Po raz pierwszy od lat, w zimie.
Śmiertelnie groźny afrykański wirus Marburg pojawił się w Europie. Zarażona nim Holenderka, która przyleciała z Ugandy, walczy o życie w szpitalu w Lejdzie. 9 na 10 zarażeń kończy się śmiercią.
Sezon w pełni, a Turcja nie przestaje być modna turystycznie. Jednak MSZ zaleca szczególną ostrożność w podróżowaniu po tym regionie. Ma to związek ze środowym uprowadzeniem trzech niemieckich turystów.
Rosyjskie samoloty wojskowe przeleciały w środę nad Południową Osetią, aby uprzedzić możliwość gruzińskiego ataku - poinformował w czwartek rosyjski MSZ na swej stronie internetowej. To pierwsze od ponad dekady przyznanie się Moskwy do lotów nad gruzińskim terytorium.
W odpowiedzi na zarzuty opozycji, że wrześniowe wybory na Białorusi nie będą demokratyczne białoruskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych oficjalnie zaprosiło obserwatorów z Europy. Demokratyczny przebieg elekcji, to warunek wznowienia dialogu Brukseli i Waszyngtonu z Mińskiem.
Irańczycy wystrzelili w niebo kolejne rakiety w rejonie Zatoki Perskiej - poinformowała w czwartek państwowa telewizyjna. Pociski ziemia-morze, ziemia-ziemia oraz morze-ziemia mają ponoć "specjalne właściwości" - choć nie ujawniono, na czym miałyby one polegać.
Nie dla nich amerykański sen: aż 77 Gwatemalczyków stłoczonych w naczepie ciężarówki znaleźli meksykańscy policjanci. Ich celem było nielegalne dostanie się do Stanów Zjednoczonych, ale zdołali dojechać jedynie na południe Meksyku.
Trybunał ONZ w Hadze ds. zbrodni wojennych w dawnej Jugosławii jest stronniczy - tak ocenia Rosja i dodaje, że powinien on jak najszybciej zakończyć działalność.
- Polski prezydent sam negocjował Traktat. Dał słowo. Słowa się dotrzymuje. To nie kwestia polityki, to kwestia moralności – prezydent Francji Nicolas Sarkozy kolejny raz apelował do Lecha Kaczyńskiego, by ratyfikował Traktat Lizboński.
- Bardzo, bardzo poważnie traktujemy nasze zobowiązanie do pomocy sojusznikom w zapewnieniu im obrony i nikt nie powinien mieć co do tego wątpliwości - podkreśliła podczas wizyty w Tbilisi amerykańska sekretarz stanu Condoleezza Rice.
Iran jest "zbyt ryzykowny z politycznego punktu widzenia" dla inwestycji - uznał szef francuskiego koncernu Total, rezygnując z inwestycji w tym kraju.
W Brazylii, największym katolickim kraju świata, nie będzie legalizacji aborcji. Komisja konstytucyjna niższej Izby Deputowanych odrzuciła projekt ustawy legalizującej aborcję, który przeleżał w parlamencie 17 lat.
"Allah Akbar - Allah jest wielki", z takimi okrzykami miało zaatakować grupę chińskich policjantów 15 islamskich separatystów z prowincji Xinjiang. Jak podaje Pekin, pięciu Ujgurów zginęło.