Trump szuka ludzi, nawet wśród krytyków. "Poszło świetnie"

Prezydent elekt Donald Trump przez całą sobotę spotykał się z potencjalnymi kandydatami do swej administracji. Przyjął m.in. Mitta Romney'a oraz generała Jamesa Mattisa. Według mediów pierwszy jest rozważany na szefa dyplomacji, a drugi na szefa Pentagonu.

Ponad 90 osób zginęło w katastrofie kolejowej

Co najmniej 91 osób zginęło, a ponad 150 zostało rannych w niedzielę w katastrofie kolejowej na północy Indii - poinformowała lokalna policja. 14 wagonów pociągu ekspresowego wykoleiło się w pobliżu miasta Pukhrayan w stanie Uttar Pradeś.

"Wyprali ci mózg". Nastolatka zamrożona z nadzieją na wskrzeszenie. Wbrew woli ojca

Ojciec 14-letniej dziewczynki, której zwłoki zostały poddane głębokiemu zamrożeniu twierdzi, że po raz ostatni widział swoje dziecko dziewięć lat temu i nie pozwolono mu nawet pożegnać się z córką po śmierci. Kilka miesięcy temu wszedł w spór z jej matką, który rozstrzygnąć musiał Sąd Najwyższy. Wuj dziewczynki twierdzi z kolei, że dziewczynka "przeszła pranie mózgu".

Ogłosili 48-godzinne zawieszenie broni w Jemenie

Dowodzona przez Arabię Saudyjską koalicja ogłosiła w sobotę rozpoczęcie 48-godzinnego zawieszenia broni w Jemenie - poinformowała saudyjska agencja prasowa SPA. W komunikacie SPA koalicja zapewniła, że zawieszenie broni może być później przedłużone.

Opadająca głowa, zamknięte oczy. Motorniczy przysypiał, prowadząc tramwaj

Brytyjski tabloid "The Sun" opublikował film przedstawiający londyńskiego motorniczego, który przysypia za sterami tramwaju. Mężczyzna przez 32 sekundy - bo tyle trwa nagranie - walczy o to, by nie zasnąć, a przez dłuższą część filmu ma po prostu zamknięte oczy. Pędzi z dużą prędkością tą samą trasą, na której półtora tygodnia temu wykoleił się tramwaj i zginęło siedmioro pasażerów. Brytyjscy śledczy wszczęli dochodzenie.

Orły w służbie armii. Mają walczyć z dronami

Cztery orły przednie przechodzą we francuskiej armii szkolenie z zakresu zwalczania dronów - podał w piątek Reuters. Mają się sprawdzać szczególnie na terenach miejskich i podczas dużych zgromadzeń, kiedy dronów nie można zestrzelić z broni palnej.

Krewni pierwszej damy zamieszani w handel narkotykami

Dwóch członków bliskiej rodziny żony prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro sąd w Nowym Jorku uznał w piątek za winnych usiłowania przemytu narkotyków do Stanów Zjednoczonych. Mężczyznom grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Renzi: referendum konstytucyjne może naprawdę wyznaczyć zmianę

Premier Włoch Matteo Renzi na konferencji prasowej w piątek z okazji tysiąca dni pracy jego rządu mówił, że powstał on po to, by zmienić życie polityczne i przeprowadzić reformy. Takie zmiany może przynieść w grudniu referendum konstytucyjne - argumentował.

Papież o rozwodnikach: nie są obcy w Kościele

Papież Franciszek wezwał w piątek biskupów, by nigdy nie uważali za "obcych" w Kościele tych, których małżeństwa się rozpadły. Wobec takich "smutnych sytuacji i cierpień ludzi" potrzebne jest zawsze miłosierdzie - powiedział.

Co z poparciem dla Tuska? "Nikt nie mówi o zemście", ale "są inne aspekty"

- Mamy do czynienia z bardzo trudnym wyborem - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 Konrad Szymański (PiS) o kwestii poparcia przez rząd PiS kandydatury Donalda Tuska na drugą kadencję szefa Rady Europejskiej. Według wiceszefa MSZ kiedyś PiS stanąłby za Polakiem, ale ta sytuacja ma być inna. - Pojawiają się inne aspekty, czyli krajowa droga polityczna Tuska - stwierdził.

Co łączy Donalda Trumpa i PiS? Mówi o tym premier Beata Szydło

Zwycięstwo Donalda Trumpa wyrosło na niezadowoleniu wyborców z rządzących elit, podobnym do tego, które wyniosło do władzy Prawo i Sprawiedliwość - powiedziała premier Beata Szydło w opublikowanym w piątek wywiadzie dla agencji Reutera. Oświadczyła też, że "kibicuje Angeli Merkel" i ma nadzieję, że pozostanie ona kanclerzem Niemiec.

Wyjaśnią, jak wraki okrętów zniknęły z dna. "Zbezczeszczono groby wojenne"

Premier Holandii wyraził oburzenie faktem zniknięcia z dna Morza Jawajskiego wraków kilku holenderskich okrętów zatopionych podczas II wojny światowej. Mówił, że rząd Indonezji jest gotowy współpracować w dochodzeniu. - Pracujemy nad tym i dotrzemy do sedna sprawy - zapewnił Mark Rutte, choć ze strony Indonezji nie padły tak jednoznaczne deklaracje.