Z prędkością ponad 150 km/h przez Poznań. "Motocykl miał tak podgięte tablice, by były nieczytelne"

TVN24 | Poznań

Autor:
FC/gp/kwoj
Źródło:
TVN 24 Poznań
Poznań, ul. Warszawska: Motocyklista jechał ponad 150 km/hWielkopolska Policja
wideo 2/36
Wielkopolska PolicjaPoznań, ul. Warszawska: Motocyklista jechał ponad 150 km/h

Motocyklistę, pędzącego ponad dwa razy szybciej niż pozwalały na to znaki, zatrzymali w Poznaniu policjanci z grupy "Speed". 27-latek stracił prawo jazdy i dostał wysoki mandat.

Motocyklista na ulicy Warszawskiej w Poznaniu przekroczył ponad dwukrotnie obowiązującą na tym odcinku prędkości jazdy, jadąc 152 km/h w miejscu obowiązywania ograniczenia prędkości do 70 km/h.

Nie miał uprawień ani badań

- Motocyklista nie posiadał przy sobie prawa jazdy, a po sprawdzeniu okazało się, że posiada tylko kategorię B, nieuprawniającą do kierowania tego typu motocyklem. Podczas kontroli ustalono również, że pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych, a tablica motocykla była celowo podgięta, stając się nieczytelną - informuje Maciej Bednik z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Jak dodaje, policjanci z niedowierzaniem przyglądali się również ubiorowi motocyklisty. – Miał na sobie sportowe, niskie buty, jeansy, puchową kurtkę, co w razie upadku, nawet przy stosunkowo małej prędkości, nie chroni w żaden sposób motocyklisty przed poważnymi obrażeniami - wyjaśnia.

850 złotych i 10 punktów

27-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące, został ukarany mandatem karnym w kwocie 850 złotych, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych.

Motocyklistę zatrzymano na ul. Warszawskiej w Poznaniu

W 2019 roku na terenie Wielkopolski doszło do 319 wypadków drogowych z udziałem motocyklistów, w których zginęło 28 osób, a 297 zostało rannych. Od początku 2020 roku wielkopolska policja odnotowała cztery takie wypadki drogowe, w których obrażenia odniosło czterech motocyklistów.

FC/gp/kwoj

Źródło: TVN 24 Poznań