Pomorze

Pomorze

W Czersku (woj.pomorskie) czas na zmiany. W wyborach samorządowych dotychczasowy burmistrz dostał czerwoną kartkę. Wyborcy dali za to zielone światło Jolancie Fierek, która wygrała w pierwszej turze. Na początek planuje likwidację Straży Miejskiej. To właśnie ta służba "rozsławiała" Czersk w Polsce, m.in. za sprawą próby ukarania właściciela samochodu przewożonego na lawecie.

Źle policzone karty do głosowania, przekupywanie wyborców i nielegalne agitowanie – Sąd Okręgowy w Gdańsku liczy protesty wyborcze na Pomorzu. Do tej pory urzędnicy otrzymali 70 protestów dotyczących pierwszej tury i jeden z drugiej.

Kończyli służbę, mieli jeszcze tylko zdać broń. Wtedy jeden z policjantów zaczął mierzyć z pistoletu do kolegi - pisze jeden z lokalnych portali o sytuacji, do której miało dojść w komendzie policji w Słupsku. Sprawę już bada prokuratura i komenda wojewódzka policji.

Wcześniej dobijane, teraz z szansą na szybką pomoc. W Górkach Zachodnich w Gdańsku powstanie pierwsze Centrum Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w tej części kraju. Projekt ośrodka przygotowała studentka z gdańskiej Politechniki.

Gdańska prokuratura apelacyjna oskarżyła 23 osoby z kilkanastu firm komputerowych o to, że fikcyjnie handlowały między sobą licencjami na oprogramowanie dla szkół zamówione przez MEN. Łańcuszek transakcji miał pozwolić firmom osiągnąć 73 mln zł bezprawnych korzyści.

W szpitalu zmarł 42-letni kierowca samochodu, który zderzył z dwoma innymi autami we wtorek rano w pobliżu Ustki. W Bydlinie (woj. pomorskie) ford uderzył w tył jadącego dźwigu. Potem daewoo wjechało w forda. Pozostałe pięć osób, które zostały ranne w wypadku, nadal przebywa w szpitalu.

O 13-letniej Ani zrobiło się głośno, kiedy w sierpniu tego roku 20-latek próbował ukraść auto jej ojca na autostradzie A1. Mężczyzna nie zauważył, że w aucie śpi nastolatka. Ta zachowała zimną krew i przyczyniła się do tego, że plan złodzieja się nie powiódł. Okazuje się, że nastolatka wcale nie jest tak bezbronna, jakby mogło się wydawać. Została właśnie mistrzynią świata w karate.

Wyborcze zwycięstwo Roberta Biedronia komentują nie tylko polskie, ale i europejskie media, bo w kraju, w którym homofobia ciągle ma się nieźle, wygrana geja to wciąż sensacją. Politolodzy podkreślają zgodnie, że takie zwycięstwo to precedens. Ale i ostrzegają, że szybko przyjdzie czas zadowolenia, a nadejdą twarde rozliczenia,. Biedroń musi się szybko sprawdzić jako dobry prezydent.

- Będzie pana posła brakowało w Sejmie z jego wyrazistością. Ale ja się trochę obawiam o Słupsk. Chciałabym mieć pewność, że pan nie będzie seksedukatorów wprowadzał do szkół albo robił tęczowych manifestacji - martwiła się w "Kropce nad i" Marzena Wróbel. - Nie będzie żadnych tęczowych manifestacji - zapewnił z uśmiechem Robert Biedroń.