Trójmiasto

Trójmiasto

Odkryli kolejną tajemnicę Bałtyku. Badają 200-letni wrak na dnie zatoki

Gdańscy archeolodzy podwodni podczas badań na Zatoce Gdańskiej odkryli ponad 200-letni wrak statku. We wraku, który spoczywa na głębokości dwunastu metrów, znaleziono też wiele przedmiotów, w tym 200-letnią wodę mineralną "Selters". Naukowcy nazwali go "Głazik", bo na jego pokładzie znajduje się wiele kamieni, statek najprawdopodobniej służył do ich transportu.

Ściga auto, które jechało na lawecie. Unika pytań. "Jestem na szkoleniu, proszę mi nie przeszkadzać"

Laweta wioząca zepsuty samochód przekracza prędkość, a zdjęcie z fotoradaru i żądanie wskazania kierowcy dostaje... właściciel przewożonego auta – z tej kuriozalnej sytuacji musi wytłumaczyć się komendant straży miejskiej w Czersku. Właśnie wrócił z dłuższego urlopu i unika odpowiedzi na pytanie o swoją "nadgorliwość". Nie uniknie jednak poważnej rozmowy z burmistrzem, który zapowiada wyciągnięcie konsekwencji.

Stanisław Kociołek prawomocnie uniewinniony ws. Grudnia '70

Stanisław Kociołek został prawomocnie uniewinniony ws. Grudnia '70, a dwaj b. żołnierze zawodowi - skazani na kary w zawieszeniu. Orzekł tak w poniedziałek Sąd Apelacyjny w Warszawie. 80-letni dziś Kociołek oskarżony o to, że 16 grudnia 1970 r. nakłaniał w telewizji strajkujących w Gdyni do powrotu do pracy, choć - zdaniem prokuratury - wiedział, że następnego dnia rano stocznia będzie zablokowana przez wojsko. Ci, którzy usłuchali jego apelu - zginęli.

Kondor i Arctowski od środka. Marynarka Wojenna pokazała okręty

Z okazji święta Marynarki Wojennej dla zwiedzających udostępnione zostały dwa okręty. Mieszkańcy i turyści mogli zobaczyć okręty ORP Arctowski oraz ORP Kondor, zacumowane przy Nabrzeżu Prezydenta. Reporter TVN 24 Adam Kasprzyk odwiedził okręt podwodny i pokazał, jak wygląda praca na jego pokładzie. Święto Marynarki Wojennej obchodzone jest od ponad 80 lat.

"Korona Himalajów" we Władysławowie

Czternaście skalnych płyt symbolizujących czternaście ośmiotysięczników, które zdobyli Polacy - to pomnik "Korona Himalajów", który w sobotę wieczorem odsłonięto we Władysławowie.

Bus rozbił się o drzewo, 13 rannych. Jest akt oskarżenia wobec kierowcy

O spowodowanie wypadku komunikacyjnego, którego następstwem jest średni lub ciężki uszczerbek na zdrowiu osób poszkodowanych, został oskarżony kierowca busa, który w grudniu 2013 roku rozbił się o drzewo we wsi Kościeleczki niedaleko Malborka. W wypadku zostało rannych 13 osób, w tym jedna ciężko. Kierowca nie dostosował prędkości do warunków atmosferycznych.

Anna Walentynowicz będzie miała swój skwer w Gdańsku

Gdańscy radni postanowili nadać jednemu ze skwerów imię Anny Walentynowicz, legendarnej opozycjonistki z czasów PRL. Zgodzili się też na budowę tablicy, która upamiętni tragiczną śmierć Antoniego Browaczyka, pierwszej ofiary stanu wojennego.

Modlą się, donoszą do prokuratury. Teatr prosi o wsparcie policję. "Golgota Picnic" dzieli Polaków

Czytanie scenariusza "Golgota Picnic", pokazy filmu z nagranym spektaklem i dyskusje zaplanowano w wielu miastach Polski. To reakcja środowiska artystycznego na odwołanie spektaklu podczas Malta Festival Poznań. Akcja budzi protesty środowisk prawicowych i katolickich. Pod Teatrem Polskim we Wrocławiu gromadzą się wierni, którzy modlą się za artystów. Do modlitwy zaprasza duchowieństwo, a do prokuratury trafiają zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa.

Faszystowska propaganda na dużym ekranie

Przegląd XX-wiecznych filmów propagandowych z państw totalitarnych organizuje gdańskie Muzeum II Wojny Światowej. Pokazane zostaną filmy wyprodukowane w stalinowskim ZSRR, faszystowskich Włoszech, bierutowskiej Polsce oraz nazistowskich Niemczech. Seans tych ostatnich wymagał specjalnej zgody niemieckiego MSZ.

Gdańsk musi sobie poradzić bez Mostu Siennickiego

Rozpoczynają się pierwsze utrudnienia związane z przebudową 2,5 kilometrowej linii tramwajowej na Przeróbce. W nocy z 27 na 28 czerwca zamknięty zostanie Most Siennicki, jedno z dwóch głównych połączeń dzielnicy z centrum Gdańska. Mieszkańcy będą musieli korzystać z objazdów i komunikacji zastępczej, która do centrum będzie dojeżdżać mostem Wantowym. Na portalu tvn24.pl podpowiadamy jak będzie wyglądała zmieniona organizacja ruchu.

Dziecko zmarło w trakcie porodu. "Trzy dni zwlekali z cesarką"

Do tragedii doszło w szpitalu w Malborku. Kobieta w dziewiątym miesiącu ciąży trafiła na oddział porodowy w poniedziałek. Przez dwa dni odczuwała silne bóle i krwawienia. Dopiero w środę lekarze podjęli decyzję o cesarskim cięciu. Za późno, dziecko zmarło.

Podzielili osiedla drutem kolczastym

Co się dzieje gdy sąsiedzi nie potrafią się dogadać? Można ogrodzić się drutem kolczastym. Tak zrobili mieszkańcy jednego z osiedli w Gdańsku, którzy mieli dość sąsiadów skracających sobie drogę do sklepu. Na ogrodzeniu pojawił się drut ostrzowy, czyli odmiana drutu kolczastego stosowanego choćby na ogrodzeniach zakładów karnych czy lotnisk.