Trójmiasto

Trójmiasto

Wielkie okręty z lotu ptaka

W piątek kilkadziesiąt okrętów, które wezmą udział w manewrach Baltops, zawinęło do portu w Gdyni. Początek manewrów wojsko filmowało z powietrza. Zobacz film.

Politechnika zaprasza statecznych kibiców

Camper park powstaje na terenie Politechniki Gdańskiej, w pobliżu basenu. Ma pomieścić około 30 camperów. Uczelnia przyspieszyła prace, żeby zdążyć przed Euro i zakwaterować tam kibiców. Nastawia się na tych spokojniejszych.

"Z Poznania do Wrocławia bez utrudnień. Z Gdańska A1"

- Z Poznania do Wrocławia bez utrudnień. Z Gdańska w stronę Warszawy można jechać A1, ale uwaga! Trasa jest płatna - informują pracownicy infolinii, którą w piątek, w związku z Euro 2012, uruchomiła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Każdy kto jest w trasie, a obawia się korków czy remontów, może zadzwonić pod 19111 i poprosić o informacje drogowe. Nie tylko po polsku.

Wyłowili dzika z Bałtyku

Strażnicy miejscy wyłowili z portowego kanału w Gdyni skrajnie wyczerpanego dzika. Zwierzę prawdopodobnie przypłynęło z okolic Helu.

Bilety na trening rozeszły się w 13 minut

Zamieszanie z biletami na trening reprezentacji Niemiec w Gdańsku. Część wejściówek rozeszła się w 13 minut. Urzędnicy wywiesili kartkę z informacją, że biletów już nie ma. Kilkadziesiąt minut ponownie jednak zaczęli je rozdawać.

Droższe bilety jednorazowe

Od dziś pasażerowie komunikacji miejskiej w Gdańsku więcej zapłacą za bilety jednorazowe. Ceny biletów okresowych pozostają bez zmian.

Sopot mówi "nie" żebrakom

Prezydent Sopotu apeluje do mieszkańców i turystów, by nie wspomagali żebraków. Specjalny apel w tej sprawie trafił do właścicieli klubów i restauracji. List ma zostać odczytany także podczas niedzielnej mszy świętej.

Lechia na sprzedaż. Miasto nie jest zainteresowane

Obecny właściciel klubu, Andrzej Kuchar zaproponował kupno swoich akcji władzom Gdańska. Wartość klubu wyceniana jest na za blisko 11 mln zł. Prezydent Adamowicz zapowiedział, że z propozycji nie skorzysta, ale zapowiada, że pomoże znaleźć potencjalnych sponsorów.

Uśmiechnięte dziewczyny pomogą kibicom

Zielone koszulki, szare torby, uśmiech na twarzy. To cechy charakterystyczne gdańskich wolontariuszy na Euro. Już 4 czerwca blisko 600 takich osób będzie można spotkać w różnych miejscach miasta.

Książę Filip i prezydent Włoch przyjadą na Euro

Następca tronu hiszpańskiego książę Filip i prezydent Włoch Giorgio Napolitano mają być na meczu reprezentacji tych państw w Gdańsku podczas Euro 2012 - zapowiedział w czwartek prezydent miasta Paweł Adamowicz.

Chrzest i kurs na Afrykę

Butelka szampana, matka chrzestna z Singapuru i kolejny wielozadaniowy statek typu PSV ochrzczony w Stoczni Remontowej Shipbuilding w Gdańsku. Jednostka będzie obsługiwać platformy wydobywcze ropy naftowej u wybrzeży Afryki. Statek otrzymał nazwę "Lewek Aquarius".

Gdański "Lenin" stał się zabytkiem

Tabliczka z napisem "Zabytek. Chroniony prawem" ma ostrzegać wszystkich, którzy będą chcieli ingerować w wygląd historycznej bramy nr 2 Stoczni Gdańsk.

Zatoka Gdańska zzieleniała

Zielonkawa woda w Zatoce Gdańskiej, widoczna na zdjęciach z lotu ptaka, to według WWF Polska objaw zakwitu sinic. - Lepiej się tam nie kąpać! - ostrzega organizacja. Sanepid powątpiewa, ale obiecuje: wody będą badane.

Okręty poćwiczą walkę z piratami

W piątek do gdyńskiego portu wpłyną okręty biorące udział w międzynarodowych manewrach Baltops. Ponad 30 jednostek z 12 państw zacumuje przy nabrzeżach Portu Wojennego, Handlowego oraz w centrum Gdyni. Niektóre będzie można zwiedzić.

3600 wejściówek na trening Niemców

Dobra informacja dla wszystkich kibiców, którym nie udało się wylosować biletu na mecz Euro 2012. Każdy ma szansę na żywo zobaczyć trening drużyny z Niemiec - jednego z faworytów turnieju. Pierwsze wejściówki do rozdania już w piątek.

"Oko Saurona" spogląda na Gdańsk

Kierowcy w końcu mogą bez przeszkód korzystać z przebudowanego Węzła Karczemki. Uwagę zwraca efektownie oświetlony wiadukt, przez mieszkańców nazywany... Okiem Saurona.

Cios w grupę przestępczą z Azji. Ćwiczenia ABW

Spektakularna akcja w centrum Gdyni. Funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Granicznej i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali członków zorganizowanej grupy przestępczej przemycającej papierosy z Azji. Tak wyglądały ćwiczenia, które służby przeprowadziły w środę po południu.

"Polak niedouczony - wyborca wymarzony"

Ponad 100 osób pikietowało w środę przed Pomorskim Urzędem Wojewódzkim w Gdańsku przeciwko zmianom w systemie oświaty dotyczących nauczania historii. Protestujący wręczyli wojewodzie list otwarty w tej sprawie do premiera i szefowej MEN.

Kwiaty dla pani Oli za to, że "miotłą pogoniła"

Przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda odwiedził w środę Aleksandrę Olszewską. Kobieta pracująca w kiosku przy bramie Stoczni Gdańsk nie pozwoliła w poniedziałek zdjąć napisu "Solidarność", który zakrył napis "im. Lenina".

PiS chce pomóc ściganym za "Solidarność"

Posłowie PiS Andrzej Jaworski i Anna Fotyga zadeklarowali w środę pomoc, w tym prawną, dla osób, które mogą być ścigane za przykrycie napisu "imienia Lenina" na historycznej bramie nr 2 Stoczni Gdańsk napisem "Solidarność".

"Coś mruczy na wybiegu"

Na wybiegu dla rysi w gdańskim zoo słychać mruczenie. - Iris i Bór po trzech miesiącach doczekali się potomstwa - informuje dyrektor ogrodu.

Ulica dla kibiców

Kolejny fragment gdańskiej ulicy Nowej Słowackiego w czwartek o 22.00 ma być przejezdny. To dobra wiadomość dla kierowców, którzy ze „starą” Słowackiego kojarzą nieustanne korki i dziurawą jezdnię. I kibiców, bo dzięki niemu szybko przejadą z lotniska na stadion.

Komunikacja na Euro 2012

Darmowe linie autobusowe z lotniska do centrum i na stadion. Bezpłatna SKM-ka w czasie meczów i utrudnienia dla mieszkańców. Tak wygląda komunikacja miejska w Trójmieście na Euro 2012.

Nauczyciele i stoczniowcy idą do wojewody

Trzystu osób spodziewają się organizatorzy dzisiejszej pikiety pod urzędem wojewódzkim. Nauczyciele z gdańskiej "Solidarności" i stoczniowcy będą protestować przeciwko zmianom w oświacie. Początek manifestacji o godz. 14.00.

Czyści "Lenina" naszą flagą?

Gdański fotograf, Michał Szlaga, udostępnił właśnie fragment filmu, na którym widać, jak nad bramą Stoczni Gdańskiej montowany jest kontrowersyjny napis "im. Lenina". - Czy facet czyści imię Wodza naszą narodową flagą, czy mi się tylko wydaje? – pyta artysta na swoim blogu.

Sprawa "Nergala" do Sądu Najwyższego

Z prośbą o interpretację przepisów prawnych dotyczących obrazy uczuć religijnych zwróci się do Sądu Najwyższego gdański sąd okręgowy. Pytanie ma związek z postępowaniem przeciwko Adamowi Darskiemu "Nergalowi", liderowi deathmetalowego zespołu Behemoth.

Plaża w Czołpinie otwarta

Plaża w Czołpinie na terenie Słowińskiego Parku Narodowego w końcu została otwarta. Badania jakości wody i piasku nie wykazały obecności żadnych toksycznych substancji.

Łączą stadion z lotniskiem

Ciągle trwają prace na Słowackiego i w strefie kibica, a Południowa Obwodnica ma zostać oddana do użytku dopiero w ostatniej chwili. Mimo to można uznać, że trójmiejskie przygotowania 10 dni przed Euro 2012 są już na finiszu.