"Przeciw Europie, za snem". Korwin-Mikke na posiedzeniu PE 

Janusz Korwin-Mikke został we wtorek gwiazdą Twittera

Austriacki europoseł Zielonych Michel Reimon opublikował na Twitterze zdjęcie z posiedzenia Parlamentu Europejskiego: Janusza Korwin-Mikkego w nietypowej pozie. "Przeciw Europie, za snem. Polski skrajnie prawicowy parlamentarzysta śpi w czasie przemówienia Federiki Guidi" - komentuje Reimon. Przemęczenie ciężką pracą w europarlamencie czy znudzenie wystąpieniem włoskiej minister rozwoju gospodarczego?

Minister rozwoju gospodarczego Federica Guidi tłumaczyła europosłom, jakie priorytety będą miały Włochy w czasie sprawowania prezydencji w Unii. Mówiła m.in. o konieczności stymulowania wzrostu gospodarczego, polityce klimatycznej i energetycznej czy konkurencyjności europejskiego przemysłu.

Na sali obecny był Janusz Korwin-Mikke, który w tym roku trafił do europarlamentu. Właśnie w czasie wystąpienia Guidi został sfotografowany przez innego eurodeputowanego, reprezentującego Zielonych Michela Reimona z Austrii. Zdjęcie lidera Kongresu Nowej Prawicy trafiło na Twittera, a następnie błyskawicznie obiegło internet.

"Przeciw Europie, za snem. Polski skrajnie prawicowy parlamentarzysta śpi w czasie przemówienia Federiki Guidi" - skomentował Reimon nietypową pozę Korwin-Mikkego:

Janusz Korwin-Mikke, delikatnie mówiąc, nie jest znany z sympatii do Unii Europejskiej. W karierze zdarzyło mu się spalić unijną flagę oraz przekonywać, że większość wysokich urzędników UE powinna trafić do więzienia.

Ten "brak sympatii" do Unii nie przeszkodził mu w wystartowaniu w tegorocznych wyborach do europarlamentu. Nowa Prawica uzyskała ponad 7 proc. głosów. Jeszcze przed wyjazdem do Brukseli Korwin-Mikke jasno określił swoją misję: zamierza zwalczać UE od środka.

Autor: kg//rzw/kwoj / Źródło: tvn24.pl

Raporty:
Pozostałe wiadomości