"Martwię się o poziom i przyszłość chrześcijaństwa w Polsce"

[object Object]
Ks. Alfred Wierzbicki i Leszek Jażdżewski w "Kropce nad i" tvn24
wideo 2/3

- Jesteśmy jako wierni bardzo podzieleni, także polityka nas dzieli, to prowadzi do upolitycznienia wewnątrz Kościoła - mówił w "Kropce nad i" w TVN24 ksiądz profesor Alfred Wierzbicki z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Dodał, że martwi się "o poziom i przyszłość chrześcijaństwa w Polsce". Redaktor naczelny "Liberte!" Leszek Jażdżewski ocenił, że "Kościół nie wyróżnia się, niestety, świętością spośród innych instytucji".

ZOBACZ CAŁY PROGRAM "KROPKA NAD I" W TVN24GO

Redaktor naczelny "Liberte!" Leszek Jażdżewski i ksiądz profesor Alfred Wierzbicki z Katedry Etyki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego rozmawiali w "Kropce nad i" o wystąpieniu Jażdżewskiego, który 3 maja na Uniwersytecie Warszawskim, przed przemówieniem szefa Rady Europejskiej Donalda Tuskia, mówił między innymi, że "Kościół katolicki w Polsce, obciążony niewyjaśnionymi wciąż skandalami pedofilskimi, opętany walką o pieniądze i o wpływy, stracił moralny mandat do tego, aby sprawować funkcję sumienia narodu".

Wierzbicki: bardzo mnie martwi, że my w Kościele nie radzimy sobie z własnymi grzechami

- Ja bym o nikim nie powiedział, że nie ma moralnego prawa, nawet jeżeli wiele by nabroił, bo to jest wykluczanie - ocenił słowa naczelnego "Liberte!" ksiądz Wierzbicki. - Byłem oburzony pana wystąpieniem, bo ono przesłoniło bardzo mądre tezy, jaki wygłosił Donald Tusk (...) Skierował pan dyskusję publiczną na bardzo fałszywy tor - zwrócił się do Jażdżewskiego.

Jak przyznał ksiądz Wierzbicki, "Kościół ma grzechy, ale można się zapytać: czy ktokolwiek jest bez grzechu?". - Mnie to bardzo martwi, że my w Kościele nie radzimy sobie z własnymi grzechami - mówił.

Duchowny był pytany, czy nie niepokoi go bliskość rządzących z hierarchami kościelnymi.

- Niepokoi mnie, bo jesteśmy jako wierni bardzo podzieleni, także polityka nas dzieli, to prowadzi do upolitycznienia wewnątrz Kościoła - odpowiedział. - Czy Kościół, chrześcijaństwo rzeczywiście potrzebuje obrońcy w postaci siły politycznej, która na dodatek cynicznie gra chrześcijaństwem? - zastanawiał się.

- Ja się nie martwię o wynik wyborów (parlamentarnych - red.), ja się martwię o poziom i przyszłość chrześcijaństwa w Polsce - mówił.

Jażdżewski: Kościół nie wyróżnia się, niestety, świętością spośród innych instytucji

Leszek Jażdzewski, odnosząc się do swoich słów z 3 maja, tłumaczył, że "to nie była wyjątkowa krytyka Kościoła, tylko to było wypowiedzenie, że instytucja, która ma wiele problemów ze sobą i nie spełnia pewnych podstawowych kryteriów, nie powinna pouczać Polaków, jak mają żyć".

Jak stwierdził, "Kościół nie wyróżnia się, niestety, świętością spośród innych instytucji". - Ale inne instytucje nie roszczą sobie moralnego prawa, jakie rości sobie przynajmniej duża część hierarchów kościelnych - podkreślił.

Jażdżewski: Kościół nie wyróżnia się, niestety, świętością spośród innych instytucji
Jażdżewski: Kościół nie wyróżnia się, niestety, świętością spośród innych instytucjitvn24

Wierzbicki: to jest właśnie pryncypializm, który niszczy Kościół

Goście "Kropki nad i" dyskutowali również o sprawie Tomasza K., którego zwolniono z pracy w jednym ze sklepów IKEA za komentarz niepasujący do polityki firmy. W odpowiedzi na artykuł zachęcający do wspierania osób LGBT napisał, że "to sianie zgorszenia" i cytując Biblię wskazał, że homoseksualiści "będą ukarani śmiercią, a ich krew spadnie na nich". Mężczyzna twierdzi, że stracił pracę w związku z wyznawaną przez siebie wiarą. Przedstawiciele Ikei uznali, że jego wpis obrażał osoby LGBT.

- Katechizm Kościoła katolickiego w jednym miejscu mówi, że homoseksualizm jest grzechem, ale od razu mówi, że chrześcijanie powinni takie osoby traktować z szacunkiem. Otóż w tym przypadku tego pracownika Ikei zabrakło tego szacunku - stwierdził ks. Wierzbicki.

- Jeśli to ma być (wpis Tomasza K. - red.) powód do gratulacji, to zabrakło tu jakiegoś chrześcijańskiego wyczucia. To jest właśnie pryncypializm, który niszczy Kościół, przed tym przestrzega nas papież, abyśmy nie byli pryncypialni, tylko abyśmy patrzyli głęboko na rzeczywistość ludzką i widzieli przede wszystkim jego rzeczywistość, jego los - ocenił duchowny.

Jażdżewski: chyba nie uznamy, że esencją katolicyzmu jest nazywanie innych dewiantami

Tę sytuację komentował również Leszek Jażdżewski.

- Jestem radykalnym zwolennikiem wolności wypowiedzi, tak samo wolności religijnej - zapewnił.

Jak wskazywał, konstytucja "gwarantuje wolność religijną, gwarantuje wolność praktyk religijnych, natomiast nigdzie nie jest zapisane, że nazywanie homoseksualistów dewiantami jest wolnością religijną".

- Chyba nie uznamy, że esencją katolicyzmu czy chrześcijaństwa jest nazywanie innych dewiantami - dodał.

- Człowiek, który jest homofobem, nie musi pracować w Ikei i z tego punktu widzenia ten człowiek złamał prawo - ocenił zachowanie Tomasza K.

"Mam poważny problem z tym, kiedy z osób LGBT próbuje się robić jakiegoś dziwoląga"

Goście TVN24 komentowali także sprawę Elżbiety Podleśnej, która jest podejrzana o profanację wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej. Sprawa dotyczy rozlepienia w nocy z 26 na 27 kwietnia wokół płockiego kościoła św. Dominika plakatów oraz nalepek, na których postaci Maryi i Dzieciątka otoczone zostały aureolami w barwach tęczy. Miały być one naklejane m.in. na koszach na śmieci i na przenośnych toaletach.

- Mam poważny problem z tym, kiedy z osób LGBT próbuje się robić jakiegoś dziwoląga. To są tacy ludzie jak my, to są czasem konserwatywni ludzie, to są normalni ludzie, są również w hierarchii kościelnej, być może są tam nadreprezentowani. Nie ma sensu robić z nich dziwolągów - mówił Jażdżewski.

Jak przekonywał, "to nie jest tak, że ludzie odbierają rzeczywistość obiektywnie".

- Ktoś im powiedział, że to jest profanacja, tak jakby tęcza nie była znakiem przymierza, jakby była czymś złym - dodał redaktor naczelny "Liberte!".

Ks. Wierzbicki o działaniu Elżbiety Podleśnej: nie było profanacji

Ksiądz Wierzbicki ocenił, że w tej sytuacji "nie było profanacji, ale było uderzenie w świadomość i w uczucia". Jednocześnie przyznał, że rozumie takie zachowanie Elżbiety Podleśnej. - Ona to zrobiła w reakcji na Grób Pański, gdzie były treści homofobiczne, obrażające - tłumaczył, nawiązując do inscenizacji w jednym z płockich kościołów w czasie tegorocznych świąt wielkanocnych.

- Ale czy tego typu walka na symbole może daleko zaprowadzić? Obawiam się, że nie, to są działania krótkowzroczne, budzące zbyt dużo emocji - stwierdził duchowny.

Jak podkreślił, "pewne symbole, takie jak Matka Boska Częstochowska, powinny być nienaruszalne".

Sprawa Elżbiety Podleśnej. "Nie było profanacji, ale było uderzenie w świadomość i w uczucia"
Sprawa Elżbiety Podleśnej. "Nie było profanacji, ale było uderzenie w świadomość i w uczucia"tvn24

Autor: mjz//kg / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości

Dwutygodniowy "niby-rząd" Mateusza Morawieckiego podjął decyzję wbrew opinii Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego - powiedział w piątek na konferencji prasowej szef PO Donald Tusk, odnosząc się do opinii ABW w sprawie budowy przez spółkę Orlen Synthos Green Energy tak zwanych małych reaktorów jądrowych.

"Bezprecedensowa, rujnująca dla państwa, wymiana ciosów". Tusk komentuje atomowy spór

"Bezprecedensowa, rujnująca dla państwa, wymiana ciosów". Tusk komentuje atomowy spór

Autor:
JW/ToL
Źródło:
PAP

Jeden z napastników wyciągnął z samochodu siekierę, a drugi piłę spalinową i razem ruszyli w kierunku kierowcy, którego samochód wcześniej uszkodzili. Sceny przypominające horror klasy B rozegrały się we wsi Pierławki (woj. warmińsko-mazurskie).

Z siekierą i piłą łańcuchową ruszyli na kierowcę. Nagranie

Z siekierą i piłą łańcuchową ruszyli na kierowcę. Nagranie

Autor:
wini/tok
Źródło:
TVN24 Kraków

Donald Tusk po spotkaniu z przyszłymi członkami jego gabinetu przedstawił kilka decyzji, które nowy rząd podejmie niedługo po zaprzysiężeniu. To między innymi wypłata 800 plus, podwyżki dla nauczycieli i audyt w ministerstwach.

Donald Tusk o pierwszych decyzjach jego rządu

Donald Tusk o pierwszych decyzjach jego rządu

Autor:
ads/adso
Źródło:
TVN24

Donald Tusk w piątek spotkał się z polityczkami i politykami, którzy mają wejść w skład jego rządu. Po tym roboczym spotkaniu kandydat na premiera wziął udział w briefingu prasowym. W jego trakcie dziennikarce "Gazety Wyborczej" spadł mikroport. - Rząd i premier będą musieli być elastyczni, pochylać się nad każdym problemem - skomentował Tusk.

Donald Tusk pomógł dziennikarce. "To ilustracja tego, że czekają nas rzeczy nieprzewidywalne"

Donald Tusk pomógł dziennikarce. "To ilustracja tego, że czekają nas rzeczy nieprzewidywalne"

Autor:
tmw/adso
Źródło:
TVN24

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego pod nadzorem prokuratora prowadzą "czynności procesowe" w siedzibie Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych - potwierdził rzecznik CBA.

Agenci CBA w rządowej agencji. "Na razie aresztują komputery"

Agenci CBA w rządowej agencji. "Na razie aresztują komputery"

Autor:
ads/ft
Źródło:
tvn24.pl

Po godzinie 10 doszło do zderzenia trzech ciężarówek na drodze krajowej S7 w kierunku Elbląga (woj. pomorskie). Na miejscu pracuje policja i sześć zastępów straży pożarnej, w tym specjalistyczna grupa ratownictwa technicznego. Droga jest całkowicie zablokowana, wyznaczono objazd.

Zderzenie trzech ciężarówek. Jeden z kierowców był zakleszczony

Zderzenie trzech ciężarówek. Jeden z kierowców był zakleszczony

Autor:
MR/tok
Źródło:
TVN24, tvn24.pl, PAP

W rejonie Buli pod Rysami zeszła lawina. Na razie nie ma informacji o osobach poszkodowanych, trwają działania TOPR.

W Tatrach zeszła lawina. Trwa akcja TOPR

W Tatrach zeszła lawina. Trwa akcja TOPR

Autor:
wini/tok
Źródło:
TVN24 Kraków

Adam Szłapka w rządzie Donalda Tuska ma objąć tekę ministra ds. Unii Europejskiej. W tym roku już po raz trzeci z kolei został posłem na Sejm RP, zdobywając trzecią największą liczbę głosów w kraju. Co warto wiedzieć o kandydacie na ministra?

Adam Szłapka ma zostać ministrem ds. Unii Europejskiej w nowym rządzie. Kim jest

Adam Szłapka ma zostać ministrem ds. Unii Europejskiej w nowym rządzie. Kim jest

Autor:
pb//az
Źródło:
tvn24.pl

Radosław Sikorski jest kandydatem na ministra spraw zagranicznych w nowym rządzie Donalda Tuska. Obecny poseł do Parlamentu Europejskiego pełnił już tę funkcję w latach 2007-2014. Co warto wiedzieć o Radosławie Sikorskim? Jak wyglądała jego wcześniejsza praca na czele polskiego MSZ?

Radosław Sikorski kandydatem na szefa MSZ. Kim jest? Jak wcześniej kierował polską dyplomacją?

Radosław Sikorski kandydatem na szefa MSZ. Kim jest? Jak wcześniej kierował polską dyplomacją?

Autor:
pb//mm
Źródło:
tvn24.pl

40-letni Brytyjczyk został skazany na ponad dwa lata więzienia po tym, jak przyznał się do prześladowania swojej sąsiadki. Jego ofiara wezwała policję, gdy po obudzeniu się w nocy zobaczyła mężczyznę przy swoim łóżku. 40-latek został uznany za winnego stalkingu. Czym jest stalking i jak się przed nim chronić?

Gdy się obudziła, przy jej łóżku stał sąsiad. 40-latek skazany na dwa lata więzienia

Gdy się obudziła, przy jej łóżku stał sąsiad. 40-latek skazany na dwa lata więzienia

Autor:
wac//mm
Źródło:
tvn24.pl

Na nagraniu z monitoringu widać, jak mężczyzna próbuje wepchnąć pod nadjeżdżający pociąg metra dwie osoby. Do zdarzenia doszło na stacji Dworzec Gdański. Policja apeluje do osób, które rozpoznają mężczyznę z nagrania, o zgłaszanie się na komendę.

Próbował wepchnąć dwie osoby pod pociąg metra. Policja szuka mężczyzny z nagrania

Próbował wepchnąć dwie osoby pod pociąg metra. Policja szuka mężczyzny z nagrania

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

W środę jedno z wydań wiadomości na antenie BBC zaczęło się w zaskakujący sposób. Prezenterka Maryam Moshiri, najwyraźniej nie zdając sobie sprawy, że jest na wizji, pokazała do kamery środkowy palec. Następnego dnia przeprosiła za ten gest. "Nie było to wymierzone w widzów ani żadną osobę. To był głupi żart dla niewielkiej grupy kolegów" - podkreśliła.

"Głupi żart" na antenie BBC. Prezenterka pokazała widzom środkowy palec

"Głupi żart" na antenie BBC. Prezenterka pokazała widzom środkowy palec

Autor:
kgo//mm
Źródło:
BBC, Guardian

Aktywiści związani z więzionym opozycjonistą Aleksiejem Nawalnym rozwiesili w wielu miastach billboardy przeciwko Władimirowi Putinowi – zawierały kod QR przekierowujący do antyputinowskiej strony internetowej. Według serwisu SOTA w Moskwie i Petersburgu billboardy już ściągnięto.

Współpracownicy Aleksieja Nawalnego rozwiesili w kraju billboardy uderzające w Władimira Putina

Współpracownicy Aleksieja Nawalnego rozwiesili w kraju billboardy uderzające w Władimira Putina

Autor:
asty/adso
Źródło:
PAP

60-latek odpowie za nakłanianie małoletniej do utrwalania treści pornograficznych z jej udziałem i przesyłania mu nagich zdjęć - informuje stołeczna policja. Mężczyzna odpowie też za groźby upublicznienia materiałów intymnych oraz przesyłania jej filmów ze swoim udziałem.

Matka dziewczynki zauważyła, że dzieje się coś złego. 60-latek podejrzany o przestępstwa pedofilskie

Matka dziewczynki zauważyła, że dzieje się coś złego. 60-latek podejrzany o przestępstwa pedofilskie

Autor:
kz/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na tle Europy jakość powietrza w Polsce wypadła w piątek o poranku najgorzej - wskazują dane serwisu Airly. W wybranych stacjach pomiaru poziom zanieczyszczeń był "ekstremalnie wysoki". Z rankingu serwisu IQair wynika też, że rano Kraków znalazł się w pierwszej szóstce miejsc z najgorszym powietrzem na świecie.

Polska wyróżniła się na tle Europy. I to w sposób, którym nie warto się chwalić

Polska wyróżniła się na tle Europy. I to w sposób, którym nie warto się chwalić

Autor:
jdw
Źródło:
airly.org

Lekarka weterynarii na oczach studentów piłowała nożem głowę karpia, pół godziny później ryba - z masywną raną - według relacji świadków wciąż oddychała. Drastyczne obrazy z zajęć, które miały odbyć się na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, upubliczniła zajmująca się zwierzętami Fundacja Viva! Rektor uczelni wszczął w tej sprawie postępowanie dyscyplinarne. Zachowanie wykładowczyni prawdopodobnie zbada też prokuratura.

"Okrutne zabijanie karpi" podczas zajęć na uczelni. Jest postępowanie dyscyplinarne

"Okrutne zabijanie karpi" podczas zajęć na uczelni. Jest postępowanie dyscyplinarne

Autor:
bp/tok
Źródło:
PAP, Kontakt 24

Chińskie okręty po raz pierwszy zacumowały w bazie morskiej Ream w Kambodży. Obecność dwóch dużych jednostek nasiliła obawy, że sfinansowana przez Pekin rozbudowa tego portu uczyni z niego stałą bazę chińskiej floty. Stany Zjednoczone wyraziły "poważne obawy" i ostrzegły Kambodżę, że udostępnienie bazy Chinom mogłoby zagrozić stabilności regionu.

To może być nowa chińska baza. Dwa duże okręty po raz pierwszy w Ream

To może być nowa chińska baza. Dwa duże okręty po raz pierwszy w Ream

Autor:
pb//mm
Źródło:
tvn24.pl, Reuters, RFA, CNN

Z powodu awarii zasilania tysiące pasażerów utknęło w czwartek wieczorem na kilka godzin w pociągach jadących z i do londyńskiej stacji Paddington - jednej z głównych stacji kolejowych w stolicy Wielkiej Brytanii. Wśród uwięzionych znalazł się m.in. piosenkarz James Blunt. "Utknąłem gdzieś za Paddington na prawie cztery godziny" - przekazał w mediach społecznościowych.

Tysiące osób utknęło w ciemnych wagonach. Wśród nich James Blunt

Tysiące osób utknęło w ciemnych wagonach. Wśród nich James Blunt

Autor:
wac//mm
Źródło:
BBC, tvn24.pl

Jest kimś więcej niż piosenkarką - jest fenomenem. Bilety na jej koncerty to najcenniejsze dobro w świecie showbiznesu, a fani są skłonni zapłacić za nie każde pieniądze. Taylor Swift to być może największa gwiazda na świecie i właśnie została uznana przez tygodnik "Time" Człowiekiem Roku 2023.

Taylor Swift została wybrana Człowiekiem Roku 2023. "Działa wielotorowo, to genialna bizneswoman"

Taylor Swift została wybrana Człowiekiem Roku 2023. "Działa wielotorowo, to genialna bizneswoman"

Autor:
Justyna
Zuber
Źródło:
Fakty o Świecie TVN24 BiS

To trochę jest tak, że czym bardziej ja zapewniam państwa, że jestem damą, tym mniej nią jestem. I tak to wypadło w wykonaniu prezesa Glapińskiego. Czym bardziej zapewniał nas o apolityczności Narodowego Banku Polskiego, tym mniej jest to prawdziwa deklaracja - powiedziała w programie "Wstajesz i Wiesz" o czwartkowym wystąpieniu prezesa NBP Adama Glapińskiego doktor habilitowana Aneta Zelek, ekonomistka z Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Szczecinie. 

"To tylko potwierdzenie tezy, że bank jest upolityczniony"

"To tylko potwierdzenie tezy, że bank jest upolityczniony"

Autor:
JW/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes

Salceson znalazł się na pierwszym miejscu w rankingu najgorzej ocenianych produktów mięsnych na świecie. W niechlubnym zestawieniu portalu Taste Atlas słynny polski produkt wyprzedził słowacką Liptovską salámę i amerykańską szynkę Smithfield.

Polski specjał uznany najgorszym produktem mięsnym na świecie

Polski specjał uznany najgorszym produktem mięsnym na świecie

Autor:
pb//mm
Źródło:
Taste Atlas, tvn24.pl

"Pizze grozy" serwowane są w lokalach na świecie - alarmują włoscy producenci żywności. Jako przykłady największych anomalii wymieniają pizze z mięsem zebry albo węży, ananasem, bananem czy jogurtem.

Włosi wszczynają alarm przed "pizzami grozy"

Włosi wszczynają alarm przed "pizzami grozy"

Autor:
JW/adso
Źródło:
PAP, tvn24.pl

Posłanka Nowej Lewicy Katarzyna Kotula w podcaście "Wybory kobiet" podkreśliła, że obecnie w Sejmie są dwie siły polityczne, które na pewno chcą liberalizować prawo aborcyjne. Z Polską 2050 i PSL-em trzeba będzie rozmawiać. W rozmowie z Arletą Zalewską z "Faktów" TVN i Aleksandrą Pawlicką z "Newsweeka" przyznała, że dopiero w ciągu czterech lat "dojdziemy do jakiejś formy zmiany prawa".

"Wybory kobiet". Długa droga do liberalizacji prawa aborcyjnego. Katarzyna Kotula: święty spokój w cztery lata

"Wybory kobiet". Długa droga do liberalizacji prawa aborcyjnego. Katarzyna Kotula: święty spokój w cztery lata

Autor:
asty/adso
Źródło:
TVN24

Ulewne deszcze nawiedziły Mahe, największą wyspę Seszeli. Opady doprowadziły do powodzi i osuwiska, w wyniku którego zniszczone zostały domy i budynki przemysłowe. Prezydent Wavel Ramkalawan ogłosił stan wyjątkowy. Zginęły trzy osoby.  

Głaz zwalił się na dom, zginęły dwie osoby. Potężne załamanie pogody na Seszelach

Głaz zwalił się na dom, zginęły dwie osoby. Potężne załamanie pogody na Seszelach

Autor:
jdw
Źródło:
Reuters, TVN24.pl

Powstanie komisja śledcza w sprawie wyborów kopertowych z 2020 roku - zdecydowali jednomyślnie posłowie. Komisja ma badać legalność i prawidłowość działań podejmowanych przez rządzących przy organizacji wyborów prezydenckich w formie korespondencyjnej, które się nie odbyły.

Sejm zdecydował w sprawie powstania pierwszej komisji śledczej

Sejm zdecydował w sprawie powstania pierwszej komisji śledczej

Autor:
akw/adso
Źródło:
tvn24.pl

Rozbudowana spalarnia odpadów na Targówku jest gotowa w 80 procentach - poinformował warszawski ratusz. - To największa inwestycja komunalna w Polsce - zauważa prezydent stolicy.

Przetworzy odpady i wyprodukuje energię. Coraz bliżej do ukończenia budowy

Przetworzy odpady i wyprodukuje energię. Coraz bliżej do ukończenia budowy

Autor:
mg/PKoz/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

W wieku 87 lat zmarła Elżbieta Sommer, wieloletnia prezenterka pogody związana z telewizją publiczną. Wielu widzów zapamiętało ją jako "Panią Chmurkę".

Nie żyje Elżbieta Sommer, miała 87 lat

Nie żyje Elżbieta Sommer, miała 87 lat

Autor:
kgo//mm
Źródło:
tvn24.pl

Kontrolowany przez chiński kapitał strategiczny port w Tarencie (Taranto) na południu Włoch ma zostać, z poparciem USA, "odbity" przez polskie konsorcjum, które ma zainwestować w nadbrzeże 60 milionów euro - napisał w czwarte dziennik "La Verita".

Polskie konsorcjum ma przejąć włoski port z rąk Chin

Polskie konsorcjum ma przejąć włoski port z rąk Chin

Autor:
JW/ToL
Źródło:
PAP

Do Sejmu wpłynął rządowy projekt, który przewiduje, że emerytura stażowa przysługiwałaby, bez względu na wiek, osobom posiadającym okres składkowy wynoszący co najmniej 38 lat dla kobiet i 43 lata dla mężczyzn.

Emerytury stażowe w Sejmie. Jest rządowy projekt

Emerytury stażowe w Sejmie. Jest rządowy projekt

Autor:
JW/ToL
Źródło:
PAP

Dziennikarze tvn24.pl, TVN i TVN24 są wśród nominowanych do tegorocznych nagród Grand Press. Nominacje otrzymali: Justyna Suchecka, Piotr Szostak, Wojciech Bojanowski, Filip Folczak, Olga Orzechowska, Maciej Duda, Łukasz Ruciński, Michał Fuja, Grzegorz Głuszak, Marcin Jakóbczyk, Piotr Świerczek, Robert Zieliński, Olga Mildyn, Ewa Galica, Marcin Gutowski, Edyta Krześniak, Piotr Jacoń, Adam Diehl, Piotr Karczewski, Michał Przedlacki, Łukasz Frątczak, Dariusz Kubik i Grzegorz Łakomski.

Nominacje dla dziennikarzy tvn24.pl, TVN24 i TVN do nagrody Grand Press

Nominacje dla dziennikarzy tvn24.pl, TVN24 i TVN do nagrody Grand Press

Autor:
red.
Źródło:
tvn24.pl