TVN24 | Polska

Blisko 300 zakażonych, ponad 1700 osób w kwarantannie. Weselne ogniska koronawirusa

TVN24 | Polska

Autor:
tmw/pm
Źródło:
TVN24
Ponad 200 zakażonych i blisko półtora tysiąca osób w kwarantannie. Weselne ogniska koronawirusa
Ponad 200 zakażonych i blisko półtora tysiąca osób w kwarantannie. Weselne ogniska koronawirusa
wideo 2/21
Ponad 200 zakażonych i blisko półtora tysiąca osób w kwarantannie. Weselne ogniska koronawirusa

Do połowy czerwca w powiecie nowosądeckim w Małopolsce występowały jedynie pojedyncze przypadki koronawirusa. W ostatnich trzech tygodniach sytuacja zmieniła się diametralnie. Sanepid w Nowym Sączu informuje, że do soboty wykryto łącznie 283 przypadki infekcji - 220 na terenie powiatu, a 63 w samym Nowym Sączu. Do wzrostu liczby zakażeń doszło po trzech weselach, które odbyły się w drugiej połowie czerwca.

Do połowy czerwca w powiecie nowosądeckim w Małopolsce odnotowywano jedynie pojedyncze przypadki zakażenia SARS-CoV-2. Do tego czasu w kwarantannie pozostawało około 200 osób.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Od połowy czerwca w powiecie nowosądeckim i w mieście Nowy Sącz zaczęło gwałtownie przybywać. Obecnie potwierdzono łącznie 220 przypadków zakażeń, a w samym Nowym Sączu - 63 infekcje. 1422 osób z powiatu objętych jest kwarantanną, natomiast w mieście Nowy Sącz - 321. Za ozdrowieńców uznanych zostało 31 osób z powiatu nowosądeckiego i 28 mieszkańców miasta.

Jak dowiedziała się reporterka TVN24 Marta Gordziewicz, ten skokowy przyrost zachorowań wiązany jest z trzema weselami, które odbyły się w drugiej połowie czerwca w trzech różnych miejscowościach: Nowym Sączu, Podegrodziu i w Nawojowej. Zbieg okoliczności - jak mówiła reporterka - sprawił, że na tych imprezach pojawił się ktoś zakażony.

Czytaj więcej w raporcie tvn24.pl: Koronawirus - najważniejsze informacje

W efekcie, w powiecie gdzie niemal nie było zakażeń, na przełomie czerwca i lipca odnotowywano dobowy przyrost infekcji w granicach 20-30 osób zakażonych. Obecnie - zaznaczyła Gordziewicz - ta liczba spada.

Szybka reakcja służb

Reporterka zaznaczyła w relacji, że bardzo szybko zareagowały miejscowe służby, gdy pojawiły się pierwsze objawy w postaci podwyższonej temperatury ciała. Szybko zidentyfikowano osoby, które były gośćmi tych wesel. Przeprowadzono testy i wdrożono procedury.

W miejscowościach, w których odbyły się wesela, wprowadzono dodatkowe środki ostrożności. W urzędach interesanci przyjmowani są pojedynczo. Przypomina się również o obowiązku zasłaniania ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych.

Autor:tmw/pm

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości