TVN24 | Polska

Rzecznik rządu: nowe obostrzenia zostaną ogłoszone w piątek

TVN24 | Polska

Autor:
js,
kab
Źródło:
PAP
Minister zdrowia: naturalnym jest rozszerzenie czerwonej strefy na cały krajTVN24
wideo 2/21
TVN24Minister zdrowia: naturalnym jest rozszerzenie czerwonej strefy na cały kraj

Rzecznik rządu Piotr Mueller poinformował w czwartek, że ze względu na trwające prace parlamentarne i głosowania w Sejmie konferencja prasowa dotycząca nowych zasad bezpieczeństwa i obostrzeń w związku z epidemią COVID-19 odbędzie się w piątek o godzinie 11. Zgodnie z wcześniejszymi planami miała się odbyć dzisiaj.

Konferencja, podczas której miały zostać przedstawione nowe zasady bezpieczeństwa i obostrzenia, w tym zmiany w funkcjonowaniu szkół, miała odbyć się początkowo w czwartek po południu.

"Ze względu na trwające prace parlamentarne i głosowania w Sejmie konferencja prasowa dotycząca nowych zasad bezpieczeństwa odbędzie się jutro o godz. 11.00" - poinformował po południu rzecznik rządu Piotr Mueller.

Minister zdrowia: naturalnym jest rozszerzenie czerwonej strefy na cały kraj

Wcześniej na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski pytany, czy rekomenduje objęcie czerwoną strefą całej Polski, powiedział, "że według prowadzonego monitoringu mamy ciągły przyrost stref czerwonych". - Według danych z dnia wczorajszego liczba czerwonych stref wyniosła 317 powiatów. Przypomnę, że powiatów jest około 380 - przekazał.

W związku z tym - mówił - "nawet nie jest potrzebna decyzja, skoro jest tak ogromny przyrost czerwonej strefy w kraju". - Naturalnym jest rozszerzenie czerwonej strefy na cały kraj - powiedział Niedzielski.

Czerwona i żółta strefa w Polsce

Od zeszłej soboty w strefie czerwonej są 152 powiaty i miasta na prawach powiatu, w tym 11 miast wojewódzkich. Pozostała część kraju pozostaje w strefie żółtej.

Autor:js, kab

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: