"Fryzjera" namierzyła specjalna grupa policyjna

Specjalna grupa policyjna zatrzymała "Fryzjera"
Specjalna grupa policyjna zatrzymała "Fryzjera"
TVN 24
TVN 24Ryszard F. czeka na decyzje sądu

- Specjalna grupa poszukiwawcza policjantów z Poznania namierzyła i zatrzymała Ryszarda F. ps."Fryzjer" - powiedział Andrzej Borowiak rzecznik prasowy wielkopolskiej policji. Po zatrzymaniu Ryszard F. trafił do aresztu w Poznaniu

- Do zatrzymania doszło wczoraj wieczorem niedaleko Głogowa, Ryszard F. podróżował jako pasażer samochodem i podczas zatrzymania nie było żadnych problemów - powiedział Borowiak.

List gończy i badania lekarskie

Ryszard F. został zatrzymany na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Okręgowy we Wrocławiu ponieważ nie stawiał się na procesie i uchylał się od zbadania przez biegłego sądowego. Bez wyniku badań lekarskich nie mógł się rozpocząć proces. Po zatrzymaniu Ryszard F. trafił do aresztu w Poznaniu. - Jak otrzymamy decyzje sądu o ewentualnym przetransportowaniu go do Wrocławia, to stanie się to wciągu najbliższych kilkunastu dni - dodał rzecznik prasowy wielkopolskiej policji.

Zarzuty korupcji dla 600 osób

"Fryzjer" - zdaniem prokuratury - miał założyć i kierować zorganizowaną grupą przestępczą, która przyjmowała i wręczała łapówki w zamian za "ustawianie" wyników meczów piłkarskich na różnych szczeblach rozgrywek. Grupa miała działać od lipca 2003 r. do czerwca 2006 r. "Fryzjer" został już wcześniej skazany na 3,5 roku więzienia za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która "ustawiała" wyniki meczów z udziałem Arki Gdynia. W maju 2010 r. wyrok ten podtrzymał wrocławski Sąd Apelacyjny.

Śledztwo w sprawie korupcji w polskiej piłce nożnej toczy się od maja 2005 r. Do tej pory prokuratura postawiła zarzuty ok. 600 osobom. Oskarżenie dotyczy przypadków korupcji w klubach piłkarskich, m.in. Widzewie Łódź, Zagłębiu Lubin, Górniku Polkowice, Zawiszy Bydgoszcz, Kujawiaku Włocławek, Świcie Nowy Dwór, Pogoni Szczecin i Podbeskidziu Bielsko Biała.

Autor: km/fac / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości