TVN24 | Polska

Zginęli on, jego żona i syn. Siódma rocznica śmierci Dariusza Kmiecika

TVN24 | Polska

Autor:
mjz
Źródło:
TVN24
Siódma rocznica śmierci Dariusza Kmiecika, jego żony i syna
Fakty TVNSiódma rocznica śmierci Dariusza Kmiecika, jego żony i syna

Siedem lat temu, 23 października 2014 roku, zginął reporter "Faktów" TVN Dariusz Kmiecik, a także jego żona Brygida Frosztęga-Kmiecik i syn Remigiusz. Tamtego dnia przed godziną piątą nad ranem w katowickiej kamienicy, w której mieszkali, wybuchł gaz.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Do wybuchu gazu w kamienicy u zbiegu ulic Chopina i Sokolskiej w Katowicach doszło wcześnie rano 23 października 2014 roku.

W gruzach zawalonej kamienicy strażacy od rana szukali trzech osób. Tuż przez północą odnaleźli ciała mężczyzny, kobiety i dziecka. Okazało się, że to Dariusz Kmiecik, reporter "Faktów" TVN, jego żona Brygida Frosztęga-Kmiecik, reporterka TVP Katowice, oraz ich dwuletni syn Remigiusz.

Górnictwo, sport, góry

Dariusz Kmiecik, gdy zginął, miał 34 lat. Powtarzał, że dziennikarstwo jest nie tylko jego pracą, ale też pasją, jednak początkowo marzył o zawodzie informatyka. Dopiero pod koniec liceum zmienił zdanie i postanowił zdawać na socjologię na Uniwersytecie Śląskim.

Nie ukrywał, że do mediów trafił przez przypadek. W 2001 roku odbywał praktyki studenckie w TVP Katowice. Został na dłużej. Rozwijał się jako reporter, potem został wydawcą.

Dariusz Kmiecik. Śląsk, sport i góry – to były jego pasje

W listopadzie 2006 roku rozpoczął pracę w "Faktach" TVN, z którymi był związany do tragicznego wypadku.

Był ekspertem od Śląska, chorzowianinem. Przygotował dziesiątki materiałów o górnictwie i górnikach. Odnajdował się jednak również w innych dziedzinach. Z drobiazgowością relacjonował na przykład jedną z najważniejszych i najtragiczniejszych wypraw polskich himalaistów na Broad Peak.

Uwielbiał piłkę nożną. W wolnych chwilach uprawiał ten sport. Wspierał reprezentację TVN podczas charytatywnych meczów piłkarskich.

Jego żona, także dziennikarka, Brygida Frosztęga-Kmiecik miała 33 lata. Zajmowała się głównie tematyką społeczną. W katastrofie zginął także ich dwuletni syn Remigiusz

Dariusz Kmiecik i Brygida Forsztęga-Kmiecik wraz z synem Remigiuszem zostali pochowani w KatowicachTVN 24 Katowice

Autor:mjz

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Fakty TVN

Pozostałe wiadomości